Sancal: Značka, která zdobí hotely po celém světě
„Usmívejte se, vystupte z řady a buďte šťastní!“ Tak zní motto španělské společnosti Sancal, která se proslavila především výrobou sedacího nábytku. Pojďte společně s námi na virtuální cestu kolem světa, během které navštívíme čtyři hotely, do kterých společnost Sancal vložila část sebe i svých designérů.
Společnost Sancal vznikla pod španělským sluncem asi před čtyřiceti lety, kde zůstává dodnes. V každém jejím designu je zachycena typická španělská identita: vášnivá, otevřená, radostná. Značka Sancal má moderní styl, který je nadčasový a eklektický. Jejím cílem je navrhovat produkty, které jdou kupředu, přinášejí hodnotu a umožňují vytvářet osobní, jedinečné prostory.
Kimpton Saint George Hotel
Kimpton Saint George Hotel má kořeny v kultovní torontské čtvrti Bloor v Yorkville. V její pulzující kulturní scéně můžete cítit bohémského ducha i nádech historie, což vytváří přesvědčivou směs drsnosti a sofistikovanosti, která přímo vyzývá k prozkoumání.
Interiér hotelu je laděn do tmavých a sytých barev, jež dodávají nadčasovou atmosféru. Odráží uvolněnou sofistikovanost okolní čtvrti tím, že odkazuje na různé období designu a architektury. Za interiéry hotelu stojí studio interiérového designu Mason Studio, které spadá pod společnost Sancal. Při realizaci vybralo elegantní sedačky SUMO, TONELLA a TIPTOE, které doplnilo minimalistickými poufy ELEPHANT. Hotel kromě útulných pokojů, zajímavě řešené vstupní haly s originálními kousky od místních umělců a menší restauraci nabízí i venkovní vyžití. Stačí si půjčit kolo a vydat se do ulic objevovat skryté poklady, které město nabízí.
Manchester Withworth Locke Hotel
V Manchersteru není o krásné hotely nouze a právě Manchester Withworth Locke Hotel je toho důkazem. Skládá se ze tří propojených budov dříve známých jako Central House, Dominion House a Johnson House, které v minulosti sloužily jako továrny na bavlnu. Nedávno ale byly přepracovány americkým studiem Grzywinski + Pons, které vytvořilo 160 pokojů pro hosty, co-workingový prostor, bar a útulnou kavárnu.
Přestavba nemovitosti byla v zásadě řízena záměrem zachovat historické děditství budovy z 19. století. Zatímco některé cihlové zdi byly ponechány v původním stavu nebo pokryty tapetami, většina ostatních povrchů byla natřena různými odstíny šedé připomínající typicky deštivou oblohu v Manchesteru. Jasnější barvy pak najdete v hotelových ložnicích s růžově lososovými stěnami a pistáciově zelenými sedačkami. Nejen pokoje, ale také venkovní zahrádku, recepci a další společné prostory zdobí minimalistické stolky PION, které značka Sancal nabízí v široké škále provedení. Jedná se již o třetí otevřenou pobočku Whitworth Locke, která se připojila k hotelům v Londýně a Edinburghu.
Naumi Studio Hotel
Přestože je Wellington, hlavní město Nového Zélandu, na město překvapivě kompaktní, překypuje originálními kavárnami a designovými hotely, jako je například Naumi Studio Hotel. Najdete ho v pulzující čtvrti Te Aro, známé kavárnami, nočním životem a uměleckými galeriemi podél Cuba Street. Po rozsáhlé rekonstrukci se interiéry historické budovy z 19. století proměnily ve vizuální pastvu pro smysly, která hosty uchvátí svými eklektickými prostory inspirovanými mořeplavectvím a literárním světem.
Interiéry navrhla firma Material Creative se sídlem v Aucklandu ve spolupráci s mnoha místními i mezinárodními umělci. Květinové pozadí obklopující recepci vytvořilo Art Dep't NZ, to bylo poté doplněno zakázkovými 3D květinovými světly od Angus Muir Lighting Design. Hotelové pokoje mají designový punc, který pečlivě mísí staré i nové prvky, a okouzlí vás tradičním botanickým potiskem, hravým nábytkem a eklektickými barvami. V loňském roce hotel otevřel také restauraci Lola Rouge, která je stejně odvážná jako zbytek hotelu. Právě do ní studio použilo židle MULLIT ve výrazných červených odstínech.
Inca Boutique Hotel
V jedné z nejcentrálnějších ulic Zaragozy, vedle Plaza del Pilar, se nachází hotel Inca Boutique s mnohaletou historií. Ten prošel v roce 2021 rozsáhlou rekonstrukcí, kterou dostalo na starost architektonické, interiérové a designové studio Alfaro-Manrique se sídlem v Madridu a Barceloně pod vedením Gemy Alfaro a Emiliho Manriqueho.
Design interiéru je reinterpretací přírodního prostředí města a přítomnosti řeky Ebro s její ohromující okolní přírodou. Hotel má dvě jasně odlišené části: společné prostory v přízemí a pokoje. Ve společných prostorách se hotel otevírá do města, vytváří prostor připomínající zahradu, který lze využít na schůzky s přáteli, relaxaci či práci. V pokojích s vysokými stropy architekti kompletně změnili použitou barevnou škálu. Bílé stěny kontrastují s černým mramorem použitým na stolech a s barevnými křesílky. Jak do coworkingových prostor, tak do obývacích pokojů byly vybrány židle a křesla MAGNUM od Sancal v zelených a modrých odstínech.