Architektura

Bondova rezidence v srdci Amazonie nabídne horské panorama i koupání nad propastí

22. 6. 2021
Architektura

Doslova závratným designem se pyšní projekt WTBA House newyorského architektonického studia NADA. Přímo na okraji útesu tyčícího se nad vesničkou Papallacta v ekvádorských Andách navrhli moderní minimalistickou jednopodlažní stavbu, kde se střetávají chladná pevnost betonových desek, hřejivost dřevěných trámů a průzračná lehkost skla.

V nadmořské výšce přes 3000 m n. m. se ocitnete u bran amazonské džungle s výhledem na vrcholky východní Kordillery. Přijměte naše pozvání na exkluzivní prohlídku zatím nerealizovaného, o to však zajímavějšího projektu!


Z postele skok do prázdna


Jeho autor Sebastian Benitez dbal na důsledné vymezení společného a soukromého prostoru. Jediná ložnice pána domu, kterého studio definovalo jako „single mladého muže, který si rád vychutná svůj čas o samotě“, se nachází stranou všeho dění - bezpečně oddělená garáží a kuchyní. Tato místnost s nízkým šikmo řešeným stropem má z celého domu nejkomornější atmosféru. Patro pro postel, stejně jako vstupní posuvné dveře a police na stěně jsou vyrobeny ze světlého dřeva v přímém kontrastu k betonovým stěnám. Každé ráno si tu obyvatelé mohou ještě před snídaní dopřát rozcvičku v infinity bazénu, který při externím pohledu zcela jistě zaujme na první pohled. Vybíhá totiž skoro jako skokanský můstek přímo do otevřeného prostoru nad propastí! Plavání v něm tak bude pro leckoho skutečně adrenalinovým zážitkem.

Dechberoucí výhledy


Studio využilo unikátní lokaci doslova na každém rohu. Přes šatnu projdete do prosklené koupelny, kde na vás čekají další dechberoucí výhledy do údolí. Vy si zatím poklidně užíváte horkou koupel.
Kochat se okolními panoramaty lze samozřejmě i z kuchyně. Ta byla navržena v kombinaci světlého dřeva, betonu a mramoru. Záleží už jen na vás, jestli dáte přednost pohledu do otevřené přírodní scenérie, nebo na luxusní vůz ve vaší garáži. Troufáme si tvrdit, že obě možnosti v sobě skýtají esenci úspěchu.

Přesuňme se ale teď na druhou stranu domu, kde si jeho přednosti můžete naplno vychutnat společně s rodinou, přáteli nebo obchodními partnery. Z obývacího pokoje vystoupáte po schodech na terasu vybaveného modulárním sedacím systémem, konferenčním stolkem a křesly od předního španělského výrobce venkovního nábytku Vondom. Tyto kousky z kolekce Ulm pro Vondom navrhl Ramon Esteve. Se Stefanem Giovannonim pak značka spolupracovala na originálních opalovacích lehátkách z kolekce Pillow. Po společné kávě si na nich hosté mohou vychutnat relax a sluníčko, zcela bez zábran obklopeni jedinečnými vysokohorskými krásami.

Architektonické studio NADA (New Amsterdam Design Associates) se specializuje na udržitelný design, který bere v potaz estetické, stejně jako ekonomické hodnoty. Jeho designéři jsou oddáni inovacím a nikdy nekončící kreativitě, které uplatnili již ve více než čtyřech stovkách projektů pro soukromý i veřejný sektor. Kromě rezidenčního bydlení se ateliér podílel např. na restauracích Brunswick Cafe nebo Double Dutch Espresso. Zatím nerealizovaný projekt WTBA House představili v roce 2020. Práce studia byly publikovány v mnoha významných médiích včetně The New York Times nebo New York Magazine. Základna NADA se nachází ve čtvrti Harlem v New Yorku.


Zdroj: Render by Gabriel Orsini

Autor článku: Jana Barborová

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.

více informací & nastavení