Prague Design Week 2021 opět ukáže to nejlepší na designové scéně

9. 7. 2021Inspirace

Už poosmé se do Prahy vrací mezinárodní designérská přehlídka Prague Design Week 2021. Pokud se na ni chystáte, zaškrtněte si v diáři 1. až 5. září. Poslední dva ročníky se konaly v prostorách historického domu bývalé banky na náměstí Republiky 7 a ani tento rok nebude výjimkou. Na ploše dvou pater budovy budete mít možnost obdivovat to nejlepší od českých i zahraničních designérů, studentů, uměleckých studií, šperkařů nebo módních návrhářů. Vystavovatelé mají možnost přihlásit svá díla už jen do 15. července.

Významné světové metropole dlouhodobě pěstují tradici výročních designových přehlídek. Praha se k nim s prvním Prague Design Week konečně připojila v roce 2014 po čtyřletém plánování. Organizátoři akce chtěli především prezentovat veřejnosti výběr nejen domácí kreativity, zručnosti, dobrých nápadů, technologií a řemeslné výroby. Každý ročník přehlídky má nový originální ústřední koncept, vždy s důrazem na příběh vzniku konkrétního designu – od první myšlenky, přes nákresy a prototyp až k hotovému výrobku.
 

Návštěvníci akce pod rukama vystavovatelů nahlédnou přímo k procesu tvorby, osahají si použité materiály a suroviny. V rámci workshopů se mohou přímo podílet na výrobě dekorací, módních doplňků nebo šperků a produkty také zakoupit nebo navázat užitečné kontakty a spolupráce. Jako doprovodný program k Prague Design Week 2021 doporučujeme navštívit i tematická promítání v Design Kině.

NOVÝ WEB - CHYBY, RADY ZDE