Realizovali jsme: Kanceláře společnosti Renault v Praze

20. 1. 2021Realizace

Společnost Alax se kromě prodeje kvalitních a designových produktů od renomovaných firem zabývá také realizacemi veřejných a soukromých interiérů. V roce 2020 jsme zařadili do našeho rozsáhlého portfolia další úspěšný projekt, tentokrát pro společnost Renault Česká republika. Zkušení profesionálové z týmu Alax se postarali nejen o výrobu a dodávku nábytku, ale taktéž o montáž interiéru kanceláří dle projektu paní architekty Kateřiny Štenclové. Realizace probíhala od dubna do října 2020 a kromě typového nábytku od značek Narbutas, Noti, Pedrali, Softline, LD Seating, Kragelund a Profim, jsme do kanceláří, relaxačních zón a kuchyněk dodávali a montovali atypický nábytek.

Jak to všechno začalo


Projekt se dal do pohybu již během Designbloku 2019, kde se generální ředitel společnosti Renault se zájmem zastavil u nábytku značky Narbutas, jež byl součástí naší expozice. Na základě toho jsme spojili síly s architektkou Kateřinou Štenclovou a pustili se do navrhování interiérů karlínských kanceláří. Původní prostory, které společnost využívala téměř 20 let, potřebovaly velkou změnu. 

Jedním z hlavních úkolů bylo vytvořit více jednacích místností a prostor pro vedení oficiálních i neformálních schůzek a videokonferencí. Architektka Kateřina Štenclová toto vyřešila vytvořením konferenčních místností, relaxační zóny s pohodlnými křesly a společnou kuchyňkou s jídelním koutem. Kuchyňská linka či dominantní žlutý ostrůvek s barovým pultem a kovovým podvěsem patří mezi některé kousky atypického nábytku, které jsme pro Renault na míru vyrobili, abychom splnili všechny zadané požadavky.

                                                                         

„Po rekonstrukci jsme kompletně změnili koncepci zasedacích místností tak, aby je bylo možné využívat co nejefektivněji. V open space jsme se zase soustředili na vytvoření příjemného pracovního prostředí. Toho jsme dosáhli i pomocí dělících systémů, které zároveň plní akustickou funkci.“
                                                                       Ing. arch. Kateřina Štenclová, architekt projektu 

Kvalitní stůl jako základ kanceláře


Útulného, ale přesto profesionálního vzhledu kanceláří architektka dosáhla kombinací teplých barev dubového dřeva, kovových prvků v barvě antracitu a pro Renault typického žlutého akcentu. Tyto barvy se opakují i na atypických zabudovaných paravánech, které dominují „open space“ částem kanceláří a spolu s rostlinami v zabudovaných truhlících vytvářejí příjemné pracovní prostředí.  Paravány plní díky čalouněným panelům i akustickou funkci. Abychom zaměstnancům společnosti Renault poskytli ty nejlépe vybavené pracovní prostory, dodali jsme do kanceláří kvalitní stoly NOVA s dělícími paravány od litevské značky Narbutas. Zasedací místnosti jsme vybavili jednacími stoly T-EASY.

Akustická řešení v pracovním prostředí


Únava, nesoustředěnost, utlumení pracovní výkonnosti. To je jen pár problémů, které jsou způsobeny prací v hlučném prostředí. Oblíbené otevřené kanceláře, tzv. open space, s vytvářením akustické pohody bojují nejvíce. Ideálním řešení jsou akustické panely a paravány, které vytvoří příjemné pracovní zóny, které poskytují i relativní soukromí. Právě proto jsme do kanceláří společnosti Renault dodali stolní a nástěnné akustické paravány, které kromě tlumení zvuků plní také funkci dekorační.

Útočiště před hlukem 


Akustické panely dokáží zvuky ztlumit, ale úplně redukovat je neumí. Aby si zaměstnanci mohli v klidu zavolat, provést videokonferenci nebo vyřešit nějaký pracovní úkol s kolegou a nerušit při tom ostatní, dalším kouskem nábytku, který jsme do karlínských kanceláří dodali, byly telefonní budky SILENT ROOM od Narbutas. Budky ve velikostech M a L výrazně eliminují hladinu hluku a svým řešením ventilace a osvětlení nabízejí prostředí zvyšující produktivitu práce. Chytrá řídicí jednotka vybírá optimální úroveň ventilace a osvětlení a zároveň umožňuje jejich individuální nastavení. Práce celého realizačního týmu byla završena návrhy polepů se symbolem stuhy černého asfaltu s bílými pruhy. Stejně jako jednotlivé zasedací místnosti nesou akustické budky jména vozidel Renault. Menší box SILENT ROOM M získal jméno podle dvoumístného elektrovozidla TWIZY, zatímco budka L byla pojmenována TWINGO po známém čtyřmístném voze.

Relaxační zóny pro chvilky odpočinku


Aby byl člověk co nejvíce produktivní, je třeba si během práce dělat krátké přestávky. Proto jsme v kancelářských prostorech firmy Renault vytvořili a vybavili i odpočinkové zóny. Abychom jejím zaměstnancům poskytli co největší pohodlí, zvolili jsme komfortní křesla MANTA od výrobce Noti, pro kterou ji vytvořil renomovaný designér Piotr Kuchcinski. Pohodlná křesla MANTA  jsou vyráběna s dřevěným či kovovým podnožím a do Renaultu jsme je dodali v barvách spojující celé prostory - ve žluté a modro-tyrkysové.

Technologie a desing


Ambicí značky Renault je přinášet inovaci v oblasti technologií. Nové kanceláře Renaultu si tuto ideu vzaly za své v podobě moderního vytápění, hospodárného LED osvětlení, efektivních akustických řešení a moderních odpočinkových a jednacích zón. Tradiční žlutá linka se vine celým prostorem kanceláří a společně s polepem silnice tak propojuje různé prostory v jeden harmonický celek.

O společnosti Renault


Renault, to je rychlost, francouzský šarm a moderní technologie. Mezinárodní společnost s historií psanou od roku 1899 má zastoupení ve více než 120 zemích světa a Česká republika není výjimkou. Společnost Renault Česká republika, a.s. je výhradním zástupcem výrobce osobních vozů značek Renault a Dacia v České republice. Zaměstnanci, kteří pracují z kanceláří na Praze 8 v Karlíně, se každodenně starají o rozvoj a kvalitu dealerské sítě a o všechny obchodní i neobchodní aktivity. 

NOVÝ WEB - CHYBY, RADY ZDE