Alax v proměně: Bydlet jako... žokejka

14. 1. 2020Články

I děti, ze kterých se stávají teenageři, potřebují nejen pro svůj zdravý rozvoj proměnu svého osobního prostoru, ve kterém tráví nejvíce času. Zvláště pak, pokud mají koníček, který vyžaduje spoustu úložného místa. I tentokrát jsme do proměny tohoto dětského pokoje mohli promluvit.

V listopadu loňského roku jste na našem webu nebo na vašich televizních přijímačích mohli zaregistrovat přeměnu bytu Bydlet jako... milovnice umění, do šuplíčku jsme si pro vás však schovali ještě jednu rekonstrukci ze stejnojmenného pořadu. 


Tentokrát se jednalo o mladou slečnu, která má velkého koníčka. A to doslova. Věnuje se totiž žokejství a ve svém volném čase tvoří výběhy a stáje pro své plastové miniatury koní. Za dobu, co se tomuto koníčku věnuje, má již pěknou sbírku, a jak už to tak bývá, místa pro její výtvory postupně ubývalo. Nezbývalo, než se vrhnout do proměny, která ale i vzhledem k jejímu dospívajícímu věku přišla vhod. Nový design pokoje si vzala na starost designérka a architektka Petra Indruchová.

Dominantou celého pokoje byla široká patrová postel, kterou si jedenáctiletá Kristina přála v místnosti ponechat. Posunutím postele blíže oknu za ní vznikl koutek, do kterého Petra vymyslela skromnou, ale praktickou šatnu pro všechno oblečení. Na místě, kde původně stála šatní skříň, rázem vznikl potřebný prostor pro stěnu, která se stala nejen velkou stájí pro všechny Kristininy koně, ale také úložným prostorem pro všechny její výtvarné potřeby. Obě tyto nábytkové sestavy patří patří do systému chytrého dětského nábytku NIDI.


 

Důležitým prvkem každého dětského či studentského pokoje je pracovní kout s psacím stolem a pohodlnou židlí. S výběrem té správné židle pomohl moderátorce Janě Strykové náš kolega Mirek, který je v odvětví kancelářského nábytku specialistou. Výsledek? Kristina si židli ELLIE PRO 20HST velmi pochvalovala.


Jestliže vám tato proměna unikla a chcete se inspirovat nejen výběrem židle, která poskytuje kvalitní a zdravé sezení, podívejte se na díl Bydlet jako... žokejka prostřednictvím následujícího odkazu. 

Děkujeme, že jsme se mohli stát součástí i této proměny!


Fotogalerie:


Designérka a architektka návrhu: Ing. arch. Petra Indruchová ve spolupráci Alax spol. s r.o.

NOVÝ WEB - CHYBY, RADY ZDE