Chorvaté vsadili na španělský Vondom a dobře udělali

13. 5. 2020Články

Stýská se nám po moři a k touze po dovolené přispěl projekt hotelu, na jehož realizaci se podílel náš parnter, španělský výrobce Vondom. Pojeďme společně na virtuální výlet do Chorvatska a podívejme se na to, jak dopadla realizace výjimečného hotelu ve Splitu.


Stavba, která se nedá minout.

Jako z jiného světa

Neobvyklá stavba, zasazená do spíše tradiční chorvatské zástavby nemůže uniknout pozornosti. Urbanisté mají jistě radost z výborného orientačního bodu. Bílá barva, oblé měkké tvary, otevřená dispozice orientovaná k moři ...to jsou logické kroky tvůrců tohoto hotelu. Kontrasty. To je téma, které můžeme vnímat napříč celým hotelem. Kontrast stavby vůči okolí, kontrast oblých tvarů stavby s ostrými rysy kolekce Faz, kontrast bílé v exteriéru a tmavé v interiéru.

Z hotelu je možné si odskočit na přilehlé pláže Žnjan a Firule, na které je ze všech pokojů a teras krásný výhled v každou denní dobu.


Kontrasty, kontrasty, kontrasty... Křivkové tvary stojí vedle ostrých hran kolekce Faz a květináče Adan

Na hlavu...

Opravdu jedinečné kousky nabízí kolekce ADAN. Designérka Teresa Sapey v ní svou kreativitou vyráží dech! Stoličky a konferenční stolky doplňují i samozavlažovací květináče. To vše ve tvaru useknuté krystalické hlavy a v nejzůznějších velikostech. Teresa Sapey zároveň reaguje na současný trend svítícího nábytku, a tak vám některé kusy večer i posvítí. 

Designérka Teresa Sapey

Barevnost

Každý může mít svého Adana

Ve tmě Vám posvítí

Terasu s nejlepším výhledem zdobí lehátka Surf

Na vlně designu

Křivky Karima Rashida evokují mořské vlny a lákají k odpočinku. Lehátko má i svítící variantu a známe ho důvěrně. Jmenuje se SURF Tumbona. Mezi ostrými hranami kolekce Faz jsou to téměř jediné zaoblené předměty.

A schválně, co Vám připomíná?

Křivky jako...

Karim Rashid

Rozmanitá barevnost

Svítící variata


Dolní terasa vybavena křesly a židlemi Faz

Plast, plast a zase plast

Pamatujete ještě a doby, kdy jsme se ve filmu Pelíšky smáli nadšení z plastových výrobků z plastových skleniček? Dávno jsou tyto doby pryč a moderní designéři si plast a jeho zpracování nemohou vynachválit. Žádný jiný materiál neumožňuje takovou volnost v modelování a tvorbě. Tuto terasu v noci rozzáří dnes již ikonický květináč kolekce Marquis z dílny designéra Jose Manuela Ferrera. Kolekce je inspirovaná diamantovými řezy a nezaměnitelná.

Na tyhle květináče nezapomenete

Na tyhle květináče nezapomenete

Květináč, co je zároveň lampou

Josef Manuel Ferrero

Josef Manuel Ferrero

Křeslo Faz

Křeslo Faz

Sofa, křeslo a stolek Faz

Hrany kam se podíváš

To je kolekce FAZ od architekta Ramóna Esteve. Je zřejmá inspirace minerálními tvary. Kolekce je navržena tak, aby se mohla nejrůzněji kombinovat a navzájem do sebe zapadala. Můžete si tak sestatavit sofa přesně podle vašich potřeb. Design je zaměřený na linie a geometrické tvary. Jste svítícím nábytkem uchváceni stejně jako my? 

 

Stolek může být zároveň květináčem

Svítit už musí opravdu všechno

Ramón Esteve

Sofa si můžete libovolně sestavit

 

Jen se zasnít... Lehátka Faz na horní terase

Bílá stále v kurzu

Toto božská terasa s "nekonečným" bazénem nabízí nejkrásnější výhled na křišťálově modré čisté Jadranské moře. Historické město žije stejnými kontrasty jako samotný hotel. Kromě toho, že je to historický a architektonický skvost, město pořádá hudební a filmové festivaly a má bohatý noční život. A až vás výborné jídlo a pití začne unavovat, nad městem se tyčí známý pahorek Marjak s množstvím běžeckých a cyklistických stesek, ale i množstvým starobylých kostelíků, kde tu odpradávna vyhledávali duchovní vnitřní klid a mír.

Minimalismus v akci...

Poufy opět ve hře

Kdo by se chtěl zvedat

Budoucnost je tady

Hotel nabízí 6 prostorných plně vybavených apartmánů. Každé má vlastní koupelnu vybavenou župany, ručníky, pantoflemi a luxusními toaletními potřebami, plně vybavenou kuchyň, bezpečnostní schránku, elektronický zámek dveří a klimatizaci s regulací teploty. Samozřejmostí je posilovna a 24h recepce. A tajný tip na závěr? Během srpna má hotel nárazové akce a ceny za ubytování klesají i na čtvrtinu ceny!

Stojí to za to...

NOVÝ WEB - CHYBY, RADY ZDE