Dvaadvacátý ročník Designbloku klepe na dveře

1. 9. 2020ČlánkyPatříte mezi milovníky designu a módy? Pak si do kalendáře nezapomeňte poznamenat následující dny - 7. až 11. října. V tuto dobu se totiž koná 22. ročník mezinárodního festivalu Designblok, který letos přinese několik zásadních novinek.


Designblok v novém kabátě


Rok 2020 je plný změn. Ty se nevyhnou ani letošnímu ročníku největšího tuzemského festivalu Designblok. Kvůli situaci kolem koronaviru je výstava omezena jen na určitý počet lidí a je stále ve hvězdách, zda si budeme při obdivování designových kousků muset nasadit roušku. Ať už na Designblok dorazíte se zakrytými ústy či nikoli, jedním si můžete být jisti. Alax pro vás připraví výstavu, na kterou jen tak nezapomenete!


Kvůli současné situaci také doporučujeme koupit lístky dopředu. Online předprodej bude spuštěn 1. října a vstupenky budou nově ohraničené časovými sloty (můžete si vybrat jakýkoli čas mezi 10:00 a 22:00). Na místě bude možné zakoupit vstupenky pouze v rámci nevyprodaných kapacit časových slotů, a proto doporučujeme včas provést rezervaci.


Další příjemnější změnou jsou nové prostory. Po pěti úspěšných letech v holešovickém Výstavišti se organizátoři rozhodli přesunout festival do bývalého kláštěra svatého Gabriela v Holečkově ulici na Praze 5. Unikátní budova Gabriel Loci, která byla původně postavena jako ústav pro výchovu mladých dívek, odráží beuronský styl s mnoha zachovanými prvky.

„Kontrast historických prostor a současného designu bude bezesporu návštěvně i výstavně velmi atraktivní. Tento princip se nám osvědčil i v minulosti, například v  Grand hotelu Evropa, továrních halách v Karlíně, nebo Nákladovém nádraží Žižkov,“ uvedla ředitelka Designbloku Jana Zielinski.  


Budova letos pojme Superstudio pro expozici firem, obchodů a výrobců, Openstudio pro designéry a školy i Designerii, která je vytvářena českými architekty a designéry a nabízí návštěvníkům interaktivní instalace.

Letošní ročník se bude mimo jiné zaměřovat na podporu lokálních tvůrců, jejichž prodejní příležitosti byly těžce zasáhnuty nouzovým stavem. Program Můj sen, realizovaný díky finanční podpoře Designbloku, představí takzvané šuplíkové projekty.


Přípravy v plném proudu


Vášeň. Ta se stala tématem letošního Designbloku, které se projeví v dramaturgii, doprovodném programu i v hlavní výstavě. I my jsme si pro vás připravili výstavku, do které se zamilujete na první pohled. Detaily vám zatím neprozradíme, ale můžeme vám říct jedno. Bude to bomba!

Pro nejnovější informace nás sledujte na Instagramu, kde budeme postupně odhalovat střípky z příprav.

NOVÝ WEB - CHYBY, RADY ZDE