Mazlíčci v kanceláři: Od myšlenky k designu

10. 12. 2019Články

Přesně před 20 lety, v roce 1999, založila organizace Pet Sitters International den “vezmi svého psa do práce”.

 

Mít svého čtyřnohého kamaráda s sebou v práci bylo dlouho předmětem debat. Jedna z poboček Unicredit Bank v Itálii představila speciálně navržené kanceláře pro pobyt pejsků v zaměstnání.

Průzkum Radolpha T. Bakera, Janet S. Kinsley, Sandry B. Baker, Rahel K. Cobb a Christine M Schubert došel totiž k závěru, že mít svého mazlíčka s sebou v práci zlepšuje náladu a proaktivitu, snižuje stres a zlepšuje vztahy mezi kolegy

 

Pravidla pro pobyt mazlíčka v práci

 

Každé pracoviště ma svá specifická pravidla a omezení, která souvisejí s návštěvou psa či jiného mazlíčka. Nicméně jsou zde i více obecná pravidla - například je třeba prokázat, že váš mazlíček je očkován, netrpí žádnou nemocí a je očipován. Musíte získat také souhlas všech kolegů, vedení a veterináře. 

 

Výše popsaný byrokratický proces není tak přímočarý jak se může zdát. Například v Itálii musíte získat speciální dokument, který obsahuje registraci zvířete na příslušném úřadu a v případě psů i potvrzení, že jste jeho právoplatný majitel. 

 

Plusy a mínusy mazlíčků v kanceláři

 

Důležitost a role zvířat ve společnosti se v posledních letech soustředila na dopad na psychiku zaměstnanců. 

 

Jaké výhody skýtá pobyt mazlíčka v práci? Ve zkratce: máte své mazlíčky pod dohledem, vybudují si vztahy s dalšími zvířaty a zaměstnanci a svou přítomností prozáří pracovní prostředíbez negativního dopadu na produktivitu

 

Vedle těchto výhod jsou i neodmyslitelné nevýhody. Nikdy se nekoukáme na věci z perspektivy zvířete. Naši chlupatí kamarádi se mohou na novém, neznámém místě cítit vystresovaní. Jako my, lidé, mazlíčkům se občas nechce spolupracovat. Nutit zvíře do pobytu v prostředí, které nezná a které je plné dalších cizích zvířat, může mít negativní vliv na zdraví vašeho mazlíčka. 

Ještě k tomu přičtěte jeden lidský faktor, který nelze přehlížet: jsou lidé, kteří mají strach, obavy a nebo mají alergii na zvířata. Zaměstnání musí vyhovovat všem zaměstnancům. 

 

Mileniálové - milovníci zvířat

 

Jeden aspekt, kterým by se zaměstnavatelé měli zabývat, představuje změnu požadavků zaměstnanců na prostředí, ve kterém pracují. Mileniálové hledají zaměstnání, které je atraktivní, zejména v co se týče péče o mazlíčky a relevantní benefity

 

Bylo zjištěno, že přes 50 % pracovníků z Generace Y - lidé narození mezi lety 1980 až 2000 - vnímají zákaz pobytu mazlíčků v zaměstnání jako zásadní problém a zlomový faktor při výběru zaměstnání. Pet-friendly společnosti se na pracovním trhu těší velké oblibě. 

 

Vytvoření pet-friendly kanceláře

 

Jedna z překážek, která brání zaměstnancům přivést si své mazlíčky do práce je vzhled a vybavení kanceláře. Je zde mnoho aspektů se kterými je třeba počítat. 

 

Chce společnost vytvořit ad hoc místnosti nebo vytvořit prostředí, kde lidé a zvířata budou pohromadě? Jaký je nejlepší přístup v případě open space kanceláří? Mazlíčci mají jen pár základních potřeb, ale i tak je potřeba je zanalyzovat, pokud chceme vytvořit ideální  prostředí. 

 

Společnosti, které povolili přístup mazlíčků do práce, přišli s řešením: místností, kde si naši chlupatí kamarádi mohou hrát a jsou oddělení od míst, kde lidé pracují. V této variantě je zohledněn i klíčový aspekt k vyřešení otázky alergiků nebo lidí, kteří mají strach ze zvířat, je vytvořit místnost určenou pro zvířata, kam lidé vstupují jen tehdy, když oni sami chtějí. 

 

Nikdo netvrdí, že cesta k přispůsobení kanceláří pro pobyt mazlíčků bude jednoduchá, ale je nutné s tímto prostorem do budoucna počítat.

Zdroj: www.frezza.com

NOVÝ WEB - CHYBY, RADY ZDE