Na Faerských ostrovech vyrostl první udržitelný hotel s certifikátem Green Key

6. 1. 2021Články

Vzdálená destinace ztracená ve vlnách severního Atlantiku, krajina vodopádů a strmých útesů, při jejichž pohledu se vám tají dech. Faerské ostrovy nabízejí únik od každodenní reality. A právě tady najdete nově otevřený Hotel Brandan, na jehož realizaci se podílel náš partner, španělská značka STUA. Pojďte se společně s námi pokochat tímto zeleným hotelem, který se zapíše do historie.


Zaměřeno na životní prostředí


Čtyřhvězdičkový hotel  Brandan v Thorshavnu je prvním hotelem na Faerských ostrovech, kterému se podařilo získat certifikát Green Key odrážející vysoké environmentální standardy. Kromě výstavby, která byla provedena s ohledem na životní prostředí, se management hotelu zaměřuje na iniciativy s cílem minimalizovat plýtvání potravinami, energií a vodou a hledá řešení, jak omezit používání plastů. Kromě šetrnosti k životnímu prostředí si hotel zakládá taky na vysoce kvalitním nábytku. Restaurace, konferenční sál i 124 energicky úsporných pokojů byli vybaveny produkty od značky STUA.

Pro práci i pro odpočinek


Hotel nabízí zázemí všem, kteří potřebují na chvíli vydechnout a relaxovat, ale díky velké konferenční místnosti se sem lidé sjíždějí i na pracovní cesty. Na čalouněných židlích GAS, které se nacházejí ve všech pokojích, hravě splníte všechny pracovní povinnosti. Designér a zakladatel firmy Stua Jesús Gasca se zaměřil především na kvalitní provedení, které vám zajistí pohodlné posezení. Všechny pokoje také zdobí odvážné barevné kresby od faerského umělce Edwarda Fugla.

Místo, kde vám práce půjde od ruky


Je dokázáno, že pokud se cítíte dobře, mnohem snadněji se vám pracuje. Proto jsou konferenční místnosti v hotelu vybaveny prvotřídními židlemi GAS s opěrákem ze síťoviny. Designový kousek stojí na čtyřnohé chromované nebo lakované podnoži a kromě pohodlného a kvalitního provedení si je do hotelu vybrali kvůli dalšímu důležitému znaku. Židle jsou stohovatelné, a díky tomu se dají po skončení konference velmi snadno uskladnit. A to že vypadají naprosto skvěle je jen bonus navíc!

Na vlně pohodlí


Jen tak se zabořit do křesla, objednat si šálek horké kávy a číst si vaší oblíbenou knížku. To zní jako sen, ne? Proměňte ho ve skutečnost v pohodlných křesílkách a sedačkách COSTURA. Tato kolekce na sebe strhla pozornost již v roce 2016 na veletrhu v Miláně a od té doby zdobí tisíce domácností a komerčních prostor. V hotelu Brandan jí najdete v některých pokojích a v lobby. Nádherné kousky, ve kterých se budete cítit jako v bavlnce, přivedl na svět designér Jon Gasca

Nadčasová elegance


Hotel Brandan byl postavený tak, aby se v něm jeho návštěvníci cítili dobře. Mnohé hotely mohou působit chladně a neútulně, ale díky komfortnímu nábytku Stua se zde budete cítit jako doma. Příjemnou atmosféru dokreslují také křesla LIBERA, na jehož tvorbě se podílel otec Jesús se synem Jonem Gasca. Čalouněná křesla s originálním rámem na sebe ihned strhnou veškerou pozornost.

Láska prochází žaludkem


O tom, že dobré jídlo dokáže odehnat kdejaký splín, ví své ředitel hotelu Pætur Trónd Thomsen. Proto Brandan nabízí kromě ubytování i kulinářské zážitky. Severskou kuchyni si můžete vychutnat na dřevěných židličkách LACLASICA u kulatých stolů ZERO. Život jim vdechl majitel značky Jesús Gasca. Židle LACLASICA kombinují tradiční vzhled klasických dřevěných židlí a převádí je do čistého a moderního designu, který skvěle zapadá do hotelových interiérů.

Je libo drink, nebo dva


Po dobrém jídle je čas na sklenku vína nebo pár dobrých koktejlů. A kde lépe si je vychutnat, než v hotelovém baru nebo na překrásné terase s výhledem na Faerské ostrovy. Abyste zahlédli co nejdále, vybavila značka STUA tyto místa ikonickými barovými židlemi ONDA. Židle elegantně kopírují tvar lidského těla a ve verzi se silikonovým sedákem se z nich stane vysoce komfortní společník do každého baru nebo domácí jídelny.

Na čerstvém vzduchu


Když už jednou navštívíte Faerské ostrovy, byl by hřích si naplno neužít vodopády a neposkvrněnou přírodu, kterou toto magické místo nabízí. Pokud se vám ale zrovna nechce vytahovat paty z hotelu, zamiřte své kroky na terasu. Tady si můžete posedět na minimalistických lavicích DENEB a přitom obdivovat dokonalý výhled. Pokud vás zrovna přepadne hlad, nechte si přinést jídlo na stoly ze stejné kolekce. Nábytek DENEB je snadný na přenášení, jelikož se pyšní konstrukcí z extrémně lehkého hliníku.

Místo, kde se zastavil čas


V tomto hotelu zapomenete na všechny starosti. Kromě vynikající kuchyně a designově vybavených pokojů tu na vás čeká fitness centrum, sauna a vířivky, ze kterých se můžete kochat pohled na les, který hotel obklopuje. Faerské ostrovy vás pohltí svojí mystickou krásou a panenskou přírodou. Vodopády, zelené ostrůvky, malebné vesničky a ovce, kam se podíváš (ještě aby ne, je jich na ostrově více než lidí). Nechte se i vy zlákat tímto pohádkovým místem a vydejte se na místo, kde čas plyne mnohem pomaleji. Jen si nezapomeňte přibalit teplé oblečení. Bývá tu docela chladno. 

Zdroj: archiv firmy Stua

NOVÝ WEB - CHYBY, RADY ZDE