Objevte Caffè Florian s italskou značkou Kartell

21. 8. 2020Články

Chystáte se na dovolenou do Benátek? Toto kouzelné italské město vás učaruje svými historickými budovami, restauracemi i kavárnami. Milovníci dobrého jídla, pití a historie by si určitě neměli nechat ujít návštěvu nejstarší kavárny v Benátkách i v celé Evropě - Caffè Florian.


Po stopách Casanovy


Prvotřídní servis, živá muzika, celosvětově uznávaná kuchyně. To je jen pár důvodů, proč byste měli posedět v kavárně Caffè Florian, která byla otevřena již v roce 1720 na náměstí svatého Marka. Za tu dobu se stala symbolem města a vynikající espresso si sem chodí vychutnat místní obyvatelé i turisté z celého světa. Kavárna byla ve své době jediným místem, kam směly ženy chodit bez doprovodu mužů. Není tedy divu, že si toto místo oblíbil známý svůdník CasanovaKlasika, která neomrzí

Historická kavárna se pyšní překrásnými interiéry, na nichž má zásluhu i italská firma Kartell, která díky svým plastovým výrobkům vytvořila zajímavý kontrast s tradičními prostory. Poseďet tady můžete na ikonické židličce Venice z dílny světoznámého designéra Phillipa Starka. Ten vytvořil tuto židli v šesti různých barevných provedeních jako stylovou poctu Benátkám.

Posviťme si na to


O romantickou atmosféru při věčeři se postará designová stolní lampa Battery. Ta vznikla díky spolupráci s italským designérem Ferruciem Laviani, který se kromě interiérové designu věnuje také módě. Lampička  z transparentního plastu se dá použít i do exteriérů, poněvadž po nabití vydrží svítit až sedm hodin.

Večeře s přáteli


Ať už se chystáte na tříchodovou večeři, nebo jen chcete u skleničky dobrého vína vzpomínat na dobré časy, společnost vám bude dělat stolní lucerna Lantern. Unikátní lampička z transparentního plastu odráží odlesky světla a vytváří tak příjemnou atmosféru. Značka Kartell ji vytvořila ve spolupráci s designérem Fabiem Novembre

Plastové království


Louis Ghost inspirovaná židlemi Ludvíka XV. je kousek, který díky svému novodobě baroknímu stylu perfektně zapadá do této přepychové kavárny. Stejně jako židličku Venice jí má na starosti designér Phillipe Starck. Její neobyčejné kouzlo a výrazná vizuální přitažlivost vnáší nádech elegance do jakéhokoli interiéru nebo exteriéru. 

Kavárna Caffè Florian je unikátním místem, jehož návštěva vám navždy utkví v paměti. Přijďte si pochutnat na dobré snídani nebo si přečíst knížku u dobré kávy na stejné místo, kam si chodili pro inspiraci umělci Charles Dickens, Thomas Moore nebo Percy Bysshe Shelley.

My jsme do této krásné kavárny vyrazili před týdnem a vyfotili jsme pro vás pár krásných momentek. Máte také nějakou fotku z Caffè Florian? Pochlubte se s ní na Instagramu a nezapomeňte nás označit. Ty nejhezčí nasdílíme na našem profilu.

Chystáte se v nejbližší době do Benátek? Pak si přečtete náš článek o dalších designových místech, která si nesmíte nechat ujít.

Zdroj: Kartell, archiv kavárny Caffè Florian, archiv Alax

NOVÝ WEB - CHYBY, RADY ZDE