Rozkládací sedačky na celý život? Objevte značku Innovation.

4. 2. 2021Interiér

Tradice, neustálá inovace výroby a špičkový design. Dánská značka Innovation, která se proslavila především kvalitními rozkládacími pohovkami, letos slaví 50. let na trhu. K tomuto milníku představila nejen novou kolekci produktů, ale také udržitelné materiály. Pojďme společně nahlédnout do světa designových sedacích souprav. 

Nový rok, nová pohovka


Jméno Per Weiss je se značkou Innovation již neodmyslitelně spjato. Tento dánský designér a umělec se podílel na tvorbě mnoha pohovek a křesel a tento rok není výjimkou. Jeho další počin, praktická sedačka MALLOY s úložným prostorem, se pyšní vysokou kvalitou a funkčností a díky zabudované matraci Pocket Spring Dual vám zaručí pohodlné posezení u televize. Po rychlém a snadném rozložení se promění v komfortní postel, která je vhodná na každodenní přespání. K pohovce lze také dokoupit otoman.

Kvalitní posezení. To vám poskytne i rozkládací sedačka MUITO navržená již jmenovaným Perem Weissem. Elegantní sedací nábytek čalouněný v látkách s vysokou hodnotou Martindale plní hned dvě funkce. Přes den ho použijete jako stylovou sedačku a v noci na něm můžete nerušeně spát. Díky rozkládacímu mechanismu z pohovky totiž během pár minut vykouzlíte manželskou postel. Stačí jen zvednout sedadlo, sklopit opěradlo a skryté nohy pod sedadlem a rázem před vámi stojí pohodlná postel s ložním boxem pod sedadlem pro uložení přikrývek či dalšího ložního prádla.

Pro malé interiéry


Máte k dispozici pouze velmi malý byt a chcete správně využít každý centimetr? Pak je pro vás sedačka MERGA jako dělaná. Kousek z dílny Emila Højfeldta lze stejně jako ostatní pohovky využít po rozložení také jako postel. To ale není všechno. Pod sedadlem má tato sedačka velký úložný box navržený tak, aby vám pomohl vyřešit problémy s bydlením na několika metrech čtverečních. Vejde se do něj spousta věcí, jako jsou knihy, oblečení, peřina či další nezbytnosti, které nemáte kam uložit. 

Další novinkou je také pohodlná sedačka SALLA SOFA BED se zabudovanou matrací No-zag Spring. Praktická pohovka ve skandinávském stylu se během pár chvil promění v postel pro plnohodnotný spánek. Součástí sedačky je také úložný box na ložní prádlo a za poplatek je možné doobjedat jeden nebo dva podhlavníky. Mezi další novinky, které byly začátkem roku 2021 představeny, patří také sedačka REVIVUS, kulatý pouf PAUKE, rozkládací otoman ACCORDION MATRESS a hravý pouf TRIANGULAR.

Další novinky

O společnosti Innovation


Historie nábytkářské společnosti Innovation postavené na hrdé dánské tradici designu nábytku se začala psát již v roce 1971, kdy zakladatel Flemming Højfeldt vytvořil několik sedacích vaků. Jak se koncept rozrůstal, společnost Innovation získala několik ocenění za design a postupem času se stala renomovaným specialistou na rozkládací pohovky. V současné době si zakládá na vysoké kvalitě, špičkovém designu a udržitelných materiálech.

Záruka kvality a pohodlí


Kvalita je středem všeho, co společnost dělá. Ignoruje očekávání, posouvá hranice a zpochybňuje tvrzení, že rozkládací pohovky nesplňují požadavky na kvalitní spánek. Jejich funkční proces je založen na znalostech, které firma získala od zahájení navrhování a výroby rozkládacích pohovek v roce 1989. Innovation si za tvrzením kvality skutečně stojí, a proto poskytuje 5letou záruku na své výrobky. Všechny rozkládací pohovky jsou dodávány s pohodlnými matracemi, které poskytují podporu pro vaše tělo a zajišťují pohodlné sezení a spaní. Tlumicí účinek pružin poskytuje velkou úroveň pohodlí, které vám pomůže pohodlně relaxovat a spát. Pohovky tak můžete používat na každodenní spaní a můžete si být jisti, že se ráno probudíte úplně svěží. 

Chytrý konfigurátor


Sedačky, křesla a taburety jsou k dispozici v široké škále čalounění, od neutrálních barev až po výrazné odstíny, které prozáří vaše interiéry. U každého produktu můžete na našich stránkách vybírat z látek dostupných do 4 nebo 14 týdnů. Pokud však chcete vidět finální podobu sedačky, kterou jste si vybrali, stačí vyzkoušet 3D konfigurátor produktu. Ten vám umožní prohlédnout si nýbytek ze všech stran a ujistit se, že je vybraná barva i látka tím pravým pro vaše prostory. 

Nejoblíbenější produkty

Udržitelnost


Kromě kvality je pro společnost Innovation také velmi důležitá udržitelnost a šetrnost k životnímu prostředí. Pečlivě tedy vybírá ekologicky šetrné materiály, které se dají recyklovat. V minulém roce společnost snížila používání plastů o více než 20% a přešla na udržitelnější alternativy obalů. Také se zaměřila na zvýšení výroby odnímatelných potahů, které se dají snadno vyčistit nebo vyměnit za nové bez nutnosti pořízení nové pohovky. Aby došlo ke kompenzaci spotřeby dřeva, vysadí společnost každý rok 10 000 nových stromků.

Veškerý zbytkový recyklovatelný odpad, jako je lepenka, plast, železo a kov, je znovu použit při další výrobě produktů. Další krok, který společnost Innovation podnikla směrem k udržitelnější výrobě, je představení tkaniny z recyklovatelných plastových lahví. Tato látka s názvem Vivus se pyšní certifikátem OEKO-TEX (tento certifikát je mezinárodně uznávaná pečeť kvality pro textilní zboží, které se vyrábí pouze ze zdravotně nezávadných materiálů) a můžete v ní pořídit třeba potah na novou pohovku REVIVUS. Jen pro zajímavost, na vyrobení jednoho potahu bylo použito přibližně 148 litrových plastových lahví. 

NOVÝ WEB - CHYBY, RADY ZDE