Salone del Mobile Milano 2020: změna termínu konání

28. 2. 2020Články

Největší evropský veletrh nábytku Salone del Mobile Milano se měl konat mezi 21. a 26. dubnem. V reakci na možné ohrožení nákazou nového kmene koronaviru byl termín konání 59. ročníku veletrhu přesunut na 16. až 21. června.
“Po dnešním mimořádném zasedání rady Federlegno Arredo Eventi a vzhledem k přetrvávajícímu ohrožení veřejného zdraví bylo přijato rozhodnutí, že se nadcházející událost Salone del Mobile Milano odkládá.”
Tak zní oficiální prohlášení, které bylo vydáno ve večerních hodinách v úterý 25. února.


Milán musí pokračovat

Horká zpráva o změně termínu veletrhu byla zveřejněna i na twitterovém účtu Salone del Mobile Milano. Součástí oznámení bylo i oficiální vyjádření milánského starosty Giuseppe Sala.

“Vyzývám naše kolegy v nábytkářském sektoru, aby se spojili a nedovolili, aby se Milánský veletrh zrušil.”Dále Sala nabádal italskou vládu, aby pomohla zmírnit ekonomický dopad způsobený odložením události a podpořila především hotely, aby nezvyšovaly ceny ubytování během nových červnových termínů.Itálie je třetí nejohroženější zemí na světě

Itálie má nyní nejvyšší počet potvrzených případů koronaviru v Evropě a třetí nejvyšší počet na světě po Jižní Koreji a Číně, kde se koronavirus objevil vůbec poprvé. Ohnisko nákazy je přímo v severní Itálii, konkrétně v regionu Lombardie, jehož hlavním městem je právě Milán. V současné době má koronavirus v Itálii na svědomí již přes 600 nemocných, 17 lidí nákaze podlehlo.

V reakci na to vláda vyhlásila stav nouze a umístila do karantény kolem 50 000 lidí ve městech a obcích obklopujících Milán.


Šíření viru mělo dopad i na další události ve městě. Odložen byl například i největší světový veletrh brýlí MIDO.


Aktuální stav ke dni 5. března 2020 (zdroj idnes.cz)


Vzhledem k tomu, že se v posledních dnech spekulovalo i o tom, zda se milánský veletrh Salone del Mobile vůbec bude konat, je pro nás tato aktuální informace dobrou zprávou.

 

Doufáme, že se na milánském veletrhu potkáme i s vámi, milovníky designu a příznivci Alaxu.


Sledujte náš Facebook, kde vás budeme informovat o aktuálním dění ohledně Salone del Mobile i dění ze světa designu.

NOVÝ WEB - CHYBY, RADY ZDE