Alax na Designbloku popáté: I přes nepřízeň počasí nejsilnější ročník!

11. 12. 2017Navštívili jsme

Designblok v letošním devatenáctém ročníku ukázal to nejlepší ze světa designu, módy, doplňků, elektroniky a nábytku. Firma Alax se téhle jedinečné události zúčastnila již popáté. Představila mnoho novinek právě z nábytkářského odvětví a už je nabízí i na svém e-shopu.


Vše pro perfektní pracoviště

Zástupci a architekti firmy Alax sídlili v pravé části Průmyslového paláce, kde reprezentovali moderní a inovativní kancelářský nábytek od společností NARBUTAS a PROFIM. Svým konceptem perfektního pracoviště oslovili široké spektrum návštěvníků, kteří byli překvapení nejen vysokou kvalitou provedení nábytku, ale taky velmi příznivou cenou.

Návštěvníci také projevovali velký zájem o výškově stavitelné stoly a kancelářské stolní paravány od předního litevského výrobce NARBUTAS. „Znesnadňují přenos rušivých zvuků, jako jsou třeba telefonáty kolegů v kanceláři, a také zvyšují pocit soukromí, takže se člověk může lépe soustředit na práci,“ popsal hlavní výhody stolních paravánů Jakub Václavek, manažer obchodu.

Od polské společnosti PROFIM představili návštěvníkům jako jedni z prvních elegantní konferenční židli VIOLLE. „Je to nový model s otočným mechanismem a jedinečným designem, jehož výroba bude teprve zahájena,“ prozradila Tereza Slabá, projektová manažerka, a dodala, že židle VIOLLE by se měla na trhu objevit v lednu 2018.


Pastva pro oči i chuťové buňky

Letošní ročník se vydařil i ze strany organizátorů. Pro devatenáctý ročník Designbloku zvolili téma Jídlo – zdroj zážitků, chutí a slastí nejen pro tělo, ale i srdce. A přesně v takovém duchu designéři Veronika Jiroušková a Maxim Velčovský navrhli instalace ve střední hale Průmyslového paláce. Designérie čili interaktivní zážitková krajina se proměnila v sladký chrám radosti s obrovskými dorty, vznášejícími se cukrovými vatami a kolotočem, který návštěvníky vyvezl do „cukrářského nebe“.


Bohatá zahraniční a česká účast

Designblok 2017 se vyznamenal i mimořádnou zahraniční účastí. Hlavním hostem byl holandský designér Richard Hutten. Ve své výstavě designových novinek za poslední rok ukázal doplňky z mosazi, stoličky Clover nebo lampu Pitagora. A ani Češi nezůstali pozadu, svými nápady a kreativním zpracováním dokázali, že obstojí i mezi zahraniční špičkou. Lenka Vacková vyvinula recyklovanou látku z odpadního textilu, ze které vytvořila originální kolekci koberců, doplňků a oděvů.


Vichřice předčasně ukončila Designblok

Průběh celého festivalu ohrožovala vichřici a zapříčinila i předčasný konec, když v neděli 29. října krátce po zahájení programu strhla kus střechy Průmyslového paláce, včetně střechy v levém křídle. Díky rychlému zásahu hasičů nebyl zraněný nikdo z návštěvníků a podařilo se zachránit i vystavované produkty z poškozené části budovy. Následně byl celý areál pražského Výstaviště v Holešovicích až do odvolání uzavřený.


Expozice Alaxu se přesunula do showroomu na adrese Urxova 2, Praha 8 a stále je k vidění.

Otevírací doba je od pondělí do pátku 9:00 – 18:00.


Navzdory nepříznivému počasí jsou však dojmy z Designbloku 2017 plné kladných a nadšených reakcí a většina účastníků se shodla, že to byl nejsilnější a nejlepší ročník za celou historii.

Designblok v číslech
Letošní ročník výběrové přehlídky poctilo svou účastí 304 vystavovatelů ze 13 evropských zemí. Akce proběhla v prostorech Průmyslového paláce, na piazzetě před palácem a v Lapidáriu Národního muzea 26. - 28. října 2017. Celková rozloha výstav čítala 14 000 m2, přičemž další výstavy a instalace byly volně umístěné na 36 místech po celé Praze. Do předčasného ukončení Designbloku stihlo přehlídku navštívit 32 226 lidí, celková návštěvnost se nakonec vyšplhala k 47 226 návštěvníkům.

zdroj: Designblok.cz, Richardhutten.com, Lucy Creative Design, Alax tým

NOVÝ WEB - CHYBY, RADY ZDE