FOTOGALERIE: V samém srdci firmy PEDRALI

Na konci května se 8 členů ALAX týmu vydalo na školení přímo do sídla našeho významného partnera, italské firmy PEDRALI, která sídlí ve městě Bergamo. Sklady PEDRALI jsou opravdu rozlehlé, takže jsme se parádně prošli. Doslova jsme žasli nad moderními technologiemi využívané při automatizaci výroby a logistice. Vznikla spousta fotografií, o které se s Vámi chceme podělit.

Čtvrtek

Na letišti v Bergamu nás vyzvedli naši partneři z Pedrali a odvezli nás do hotelu, kde jsme se ubytovali.

Následovalo pozvání na výbornou degustační večeři, která byla složena z pěti chodů – ochutnali jsme mořské plody (chobotnice, slávky, krevety, mořského vlka), těstoviny ravioli a pravou italskou zmrzlinu. V „povznesené“ náladě jsme procházkou po nočním Bergamu trefili zpět do našeho hotelu - naštěstí hned napoprvé.

Pátek

Ráno v hotelu bylo velmi příjemné. Na stole na nás čekala bohatá a velmi chutná snídaně. Poté si nás vyzvedli a zamířili jsme za Bergamo přímo do sídla firmy Pedrali. Zde nás osobně přivítala dcera zakladatele, paní Monica Pedrali a náš exportní manažer Luca Meneghini se svou kolegyní Nadiou Radici. Luca nás po krátkém úvodu vzal do jednotlivých budov, kde jsme si prohlédli logistické centrum a výrobu kovového a plastového nábytku.

Nejprve jsme zamířili do logistické části, kde probíhá naskladňování nábytku a jeho export. Vše je plně zautomatizované a v obrovské budově nebyl ani jeden zaměstnanec – kompletně všechno zajišťovaly naprogramované stroje. Spuštění nových technologií a dostavění budovy se datuje na rok 2016. Firma PEDRALI je na budovu nového logistického centra, která připomíná rostoucí trávu, patřičně hrdá.  Také jsme viděli, jak se vyrábí plastový a kovový nábytek. Čalouněný a dřevěný nábytek se vyrábí jinde.

Plastové židle se vyrábějí vstřikováním do různě těžkých forem. Ze začátku jsou horké na dotyk, proto se musí nechat vychladnout. Aby se židle nezdeformovaly, musí být postaveny ve fixačních drážkách. Měli jsme možnost vidět také lakování a svařování kovového nábytku, které také probíhá automaticky, dále také kompletaci, balení a přípravu na transport.

Také jsme se podívali do rozlehlého showroomu. Dozvěděli jsme se mnoho informací o použitých materiálech i o novinkách. Svou exkurzi v srdci firmy Pedrali jsme zakončili videoprojekcí o nejvýznamnějších realizacích.

Pedrali vybavilo nábytkem kanceláře i kantýny různých firem, např. Google, Lindt, Carrefour, dále různá letiště, např. v Barceloně nebo v Dubrovníku. Nábytek od Pedrali zdobí i divadla, muzea, obchodní centra i domácnosti.

Co nás nejvíce zaujalo?

Terka K. "Návštěva Pedrali mi dala spoustu nových zkušeností. Nikdy bych nevěřila kolik materiálu, strojů, lidí a času stojí za vznikem jedné židle. Bylo to velmi poučné. Nejvíce mě zaujaly právě stroje - takový stroj v továrně Pedrali stojí i několik milionů korun a dokáže perfektně nahradit třeba i 10 lidí. Přišlo nám to až děsivé, jakou rychlostí a s jakou přesností stroje šlapou. Za všechny bych moc chtěla poděkovat vedení Pedrali za to, jak se o nás hezky starali - vše bylo perfektně nachystané od příletu do Bergama, po ubytování, perfektní večeři až po poučné ale i velmi zábavné školení ve firmě a následný odlet."

Kuba "Zaujalo mě logistické centrum, které je moderní, obrovské a pracuje tam pouze jeden jediný člověk - manažer, vše ostatní dělají stroje - dělá se automatizovaně. Zajímavá mi přišla výroba plastových židlí, konkrétně formy na plastové židle vážící několik set/tisíc kilo. Pracovníci měli k dispozici 3D tiskárnu - fajn věc. A navíc v Pedrali mají opravdu super kantýnu."

Terka S. "Firma Pedrali mě zaujala celkově. Jak její výroba a logistika, tak i její administrativní budova s showroomem, celkově příjemné pracovní prostředí a zázemí pro zaměstnance i na první pohled příjemné a lidské vystupování vedení společnosti. Co se týče výroby, nejvíce mě zaujal způsob výroby polykarbonátových a polypropylenových židlí vstřikováním do ohromných a těžkých kovových forem. Takový malý zázrak, kdy z granulí vznikne během pár minut židle. Dále mě zaujala budova logistiky, kdy v obrovské hale po celé délce a až po strop jsou vyskládané palety s připraveným zbožím k dopravě. Vše řídí počítač a stroje, nikde jediný člověk - neskutečné, fascinující až vlastně děsivé..."

Líba "Bylo zajímavé vidět, kolik práce se skrývá za každou židlí, která nám projde pod rukama. Mohli jsme projít celý proces produkce. Viděli jsme při práci mladé designéry, kterým se všechny ty nápady na inovace rodí v hlavách, samotnou výrobu a uskladnění. V jejich velkém showroomu bylo znát, jaké trendy jsou nyní ve světě designového nábytku vidět. Jaké tvary, barvy, materiály... A pak jde člověk městem a míjí spoustu kaváren a restaurací s jejich židlemi a stoly..."

foto: tým ALAX, pedrali.it

NOVÝ WEB - CHYBY, RADY ZDE