Kolín se opět hemžil designery. A my jsme byli u toho

Jako již tradičně se v polovině ledna otevřely brány jednoho z největších veletržních komplexů v Evropě, aby tu mohli vystavovatelé ze všech koutů světa ukázat novinky a trendy ze světa interiérového designu. My jsme si tuto příležitost nemohli nechat ujít.


Na veletrh interiérů imm cologne v Kolíně nad Rýnem se každoročně sjíždí tisíce odborníků, kterým jsou určeny první dny veletrhu. Ať jsou to architekti, designeři, prodejci nebo studenti architektury, každý si tu přijde na své. Můžete si na vlastní kůži vyzkoušet pohodlí z široké škály sedacího nábytku, “osahat” všechny použité materiály, obdivovat designerské skvosty všeho druhu.

Designeři se inspirovali barvou roku, kterou byla pro letošní rok zvolena živoucí korálová.

Náš projektový manažer Lukáš Mašek, který spolu s naším panem ředitelem veletrh v Kolíně navštívili, nám poskytl exkluzivní informace o tom, v jakém duchu se nesly nápady a trendy letošního veletrhu:

“V první řadě bych vyzdvihl barevnost. Samozřejmě jsme tu narazili na odstíny z celé palety barev, byla ale znát dominance oranžovo-růžové. Ta koneckonců zapadá do konceptu korálové, která byla pro letošek zvolena barvou roku. Mezi hojně zastoupenými barvami pak byly odstíny šedé a hnědé.”

I my jsme navštívili koutek s korálovým nádechem. Pan ředitel testuje pohodlí.


“Jako další typický prvek, o který nebyla nouze snad v žádné sekci, byly doplňky. Určitě ale byly na místě, protože interiér zařízený bez doplňků by byl pouze jakousi holou schránkou. Polštáře, toaletní stolky, poufy, přehozy, vázy, svíčky, to vše dodá ložnicím nebo obývacím pokojům osobitou atmosféru.”


Taburety, polštáře, vázy. Dokonale sladěný interiér.

Kromě doplňků nebyla na veletrhu nouze ani o nejrůznější typy osvětlení.

“Co se týče stylu, vyloženě žádný nepřevládal a byl znát i trend let minulých, který se stále drží a je oblíbený: šikmé nohy, ať už u stolů nebo židlí, v dřevěném a kovovém provedení.”

Lukáš Mašek, projektový manažer

A co Lukáše nejvíc zaujalo?

Byly to asi polohovací sedačky a křesla na dálkové ovládání, ze kterých se nám moc odcházet nechtělo :-).”

Foto: archiv, Koelnmesse.de

NOVÝ WEB - CHYBY, RADY ZDE