Za designem do Barcelony

25. 11. 2020Navštívili jsme

Barcelona - město, které vás dojme i okouzlí

Překrásná příroda, božská kuchyně, nepřelidněné pláže a fascinující Gaudího architektura. Srdce Katalánska vás bude bavit. Ať už plánujete odpočívat u moře, obdivovat architektonické skvosty nebo si zvednout adrenalin při sledování fotbalového zápasu v Camp Nou, druhém největším fotbalovém stadionu na světě, nebudete se v Barceloně nudit.  Jedete do tohoto pulzujícího města poprvé? Připravili jsme pro vás seznam několika tradičních i designových míst, která si nesmíte nechat ujít.


Cestujte s Alaxem


Nebudeme si nic nalhávat, doba teď není pro cestování příliš přívětivá. Z televize i jiných médií se na nás nepřetržitě hrnou nová opatření a omezení, která pomalu boří naše cestovatelské sny jako domečky z karet. To ale neznamená, že nemůžete nachytat inspiraci, kterou po rozvolnění opatření proměníte ve skutečnost. Pojďte se tedy společně s námi vydat po stopách Gaudího! 

Po Barceloně se můžete hravě pohybovat pěšky i metrem.

Průvodce Barcelonou


Tak jako je Paříž spojená s Eiffelovou věží, k Barceloně neodmyslitelně patří katedrála Sagrada Família. Nejslavnější práce výstředního katalánského architekta Antoni Gaudího ještě stále není dokončená, ale to ji nijak neubírá na kráse. Interiér inspirovaný přírodními a orientálními prvky láká denně tisíce turistů, takže si nezapomeňte lístky koupit předem. Jinak byste se dovnitř vůbec nemuseli dostat. To samé platí i pro další Gaudího skvost, Casa Batlló. Bizarní uliční fasádu domu tvoří pískovec pokrytý mozaikou. Kvůli opakujícím se motivům připomínajícím kosti a lebky si domek vysloužil přezdívku Dům kostí.


Nádherné stezky i rozkvetlé zahrady. Tím se pyšní park Güell. Pokud chcete trochu ušetřit, vydejte se do jeho neplacené části. Její návštěva vám zabere až čtyři hodiny a odpočinete si tu na chvíli od ruchu města. Po načerpání energie z přírody je na čase vydat se zpět do centra. Hlavní barcelonská promenáda La Rambla je centrem všeho dění. Ulice je plná umělců, pouličních představení, restaurací i kaváren, což z ní dělá to pravé místo pro nasátí barcelonské atmosféry.

Láska prochází žaludkem


Barcelona je rájem dobrého jídla. Tapas, paella, mořské plody, vynikající víno a ikonická sangria. Na své si přijde opravdu každý. Patříte-li mezi milovníky tradiční středomořské kuchyně, nenechte si ujít návštěvu luxusní plážové restaurace La Donzella de la Costa. Pochutnat si tu můžete na chobotnici či mušlích a vaše oko potěší krásné interiéry od našeho partnera Andreu World. Ten restauraci vybavil minimalistickými židlemi SMART

Na zdraví!


Každý z nás potřebuje jednou za čas úplně vypnout a relaxovat. Touche Restaurant je pro to jako stvořená. Interiéry i exteriéry přímo vybízejí k odpočinku s dobrým koktejlem nebo sklenkou vína. Na terase můžete chytat sluneční paprsky ze židliček BOLONIA od našeho partnera Isimar. Pokud vám po pár drincích vyhládne, doporučujeme vám dojet do místní tržnice Mercat De La Boqueria. Tam na vás čekají třeba obalované kalamáry či plněné kapsičky empanadas.

Dobrou noc


Po náročném dni plném architektury a dobrého jídla je třeba načerpat energii na další dobrodružství. Potrpíte-li si na soukromí, jsou pro vás apartmány DestinationBCN tím pravým ořechovým. Nejenže tu budete mít naprostý klid, ale také se tu díky produktům od značky Sancal budete cítit jako doma. Z křesel SUMO a TALO můžete obdivovat nádherný výhled, zatímco sedačka TIPTOE se postará o vaše maximální pohodlí. Na židli SILLA40 si pak vychutnáte snídani nebo večeři.

Na vlně originality


Atypický design, rafinovanost, hravost. Hotel PAU okouzlí především milovníky designu. Architektka Teresa Sapey vytvořila ve spolupráci s Xavierem Albou a Txolo Farje unikátní prostory, která vás budou bavit. Společenské místnosti zdobí kousky od inovativní španělské značky Vondom. Vy tak při návštěvě hotelu můžete obdivovat třeba stolky a sedátka ADAN, originální lavice LAVA nebo dekorace CHEMISTUBES

Doufejme, že se situace brzy zlepší a my se tak budeme moci vydat objevovat nová krásná místa. Do té doby si můžete přečíst i naše články o Benátkách a Sieně a nachytat trochu té nové inspirace.


Zdroj: archiv Alax, Vondom, Andreu World, Isimar, Sancal, hotel Pau, restaurace La Donzella de la Costa, Alfred Vila & Daniel Bartolome

NOVÝ WEB - CHYBY, RADY ZDE