Za designem do Sieny

Siena se nachází asi hodinu od Florencie a chlubí se nezaměnitelným kouzlem.

Nejslavnější dostihové slavnosti, nejstarší banka na světě a náměstí, kde se točila slavná scéna z filmu Quantum of Solace. Italská Siena toho nabízí skutečně hodně. Přestože tohle kouzelné městečko stojí ve stínu slavné Florencie, za posledních pár let si našlo velkou oblibu u turistů, kteří sem často jezdí na jednodenní výlety. Ať už se rozhodnete pro krátkou návštěvu nebo si zde užijete několik západů slunce, sepsali jsme pro vás pár míst, která si nesmíte nechat ujít.

Perfektní den v Sieně


Perla italského Toskánska se nachází 75 kilometrů od Florencie, a pokud nemáte k dispozici auto, doveze vás sem i vlak či autobus. Právě teď je ideální čas na návštěvu, stejně tak jako na jaře je zde méně turistů, ale počasí je stále příjemné na procházky historickými uličkami. Pokud si chcete Sienu užít naplno, doporučujeme dorazit do města v ranních hodinách. Začnete tak ráno lahodným espressem a snídaní v místní kavárně. Milovníci sladkého pečiva by si něměli nechat ujít kavárnu Nannini, která se nachází jen pár minut od slavného náměstí Piazza del Campo. Pochutnat si tu můžete na mandlových sušenkách Cantucci, které se často jí v kombinaci s bílým dezertním vínem Vin Santo. Kavárnu zdobí mimo jiné i židličky Tatami od našeho partnera Pedrali.

Návštěva památek


Po snídani je čas na prozkoumání těch nejzajímavějších míst. Začneme na hlavním Sienském náměstí Piazza del Campo, které se pyšní domy z červených cihel a spoustou zajímavých restaurací. Vždy 2. července a 16. srpna toto místo naplní davy lidí, jelikož se tu konají slavné koňské dostihy Palio. Návštěvu náměstí by si neměli nechat ujít ani milovníci filmů. Právě tady se totiž natáčela slavná úvodní scéna z filmu Quantum of Solace.


Naším dalším oblíbeným místem je gotický skvost, katedrála Santa Maria Assunta (Duomo di Siena). Uvnitř můžete obdivovat práci Michelangela, Bernini a Donatella. Katedrála otevírá v 10:30 a doporučujeme koupit lístky alespoň den předem.


Poslední místo, na které si trochu posvítíme, je kostel San Domenico, ve kterém jsou uloženy ostatky svaté Kateřiny Sienské, jedné z nejznámějších žen křesťanských dějin. Na místo se dostanete snadno pěšky a po cestě můžete obdivovat krásné výhledy na město. 

Ochutnejte italské delikatesy


Během vaší návštěvy Sieny je třeba si pamatovat, že se nacházíte v ráji labužníků. Na každém rohu tu na vás čeká vynikající jídlo z regionálních surovin. Lahodný salát se sklenkou vína si můžete vychutnat v Bar Il Palio, který se nachází na hlavním náměstí. Nasávat příjemnou atmosféru města  můžete ze židlí Remind z dílny Pedrali. Plastový kousek s područkami se postará o vaše pohodlí během oběda či večeře.

Posezení s přáteli


Caffè la Piazzetta je dalším místem, kde si můžete užít malé občerstvení a šálek kávy. Tentokrát vám tu kromě vašich přátel budou dělat společnost plastové židličky MOON od našeho italského partnera GABER.

V Sieně také nezapomeňte vyzkoušet typickou toskánskou polévku Ribollitu s fazolemi, kapustou, olejem a chlebem a připijte si vínem Brunello di Montalcino nebo Chianti.

Vychutnejte si italské gelato


Co by to bylo za návštěvu Itálie bez ochutnání pořádné italské zmrzliny. V kavárně Bar Gelateria La Costarella, která se nachází pár kroků od hlavního náměstí, si můžete pochutnat na několika různých příchutích, a pak sledovat ruch města ze židlí Queen, které pro značku Pedrali, vytvořilo designové studio Archirivolto.

Odpočiňte si ve stylovém hotelu


Kromě stylových kaváren a restaurací se Siena pyšní i moderními designovými hotely. Nás zaujal malý butikový hotel The Palazzetto Rosso s devíti pokoji, které vás dostanou svým neotřelým vzhledem. Pokoj Suite Design Red je vybaven luxusními křesly Pasha od Pedrali a v pokoji Cosy Deluxe můžete relaxovat na židli Ester a odložit si šálek čaje a vaši oblíbenou knihu na stolek Twine od Casamanie. I společné prostory jsou vybaveny kousky od našich partnerů. Mezi dalšími skvosty tu naleznete třeba židle Tweet, stylové sedačky Zippo nebo barové stoličky Kant.


Zapomeňte letos na přelidněný Řím a navštivte Sienu, krásné městečko, které vás dostane svými architektonickými památkami, neporušenou okolní krajinou a vynikajícím jídlem. Stejně tak se vám bude líbit i v Benátkách, o kterých jsme také připravili článek.

Zdroj: archiv Alax, Pedrali, Casamania, archiv hotelu The Palazzetto Rosso

NOVÝ WEB - CHYBY, RADY ZDE