LIVING CORAL: barva roku 2019

Newyorský institut barev Pantone každoročně vybírá barvu, která bude následujících 12 měsíců ovládat nejen svět módy nebo naše podvědomí, ale i další odvětví, interiérový design nevyjímaje. Pro letošní rok padl jasný verdikt: živoucí korálová!

Důvod, proč zvítězila zrovna tato barva, která je směsicí oranžové a růžové, je nasnadě. To, co odstíny korálové představují, tedy hravost, optimizmus, přirozenost a autentičnost s velkou dávkou pozitivní energie, je reakcí na současný svět zahlcený digitální technologií a sociálními sítěmi, které nás od reálného života odpoutávají. A korálová má schopnost tyto dva světy harmonicky propojit.

Výkonná ředitelka Pantone Color Institut Leatrice Eiseman vysvětluje, proč právě tato barva.

“Barva je vyrovnávací objektiv, jehož prostřednistvím vnímáme naši přirozenou i digitální realitu, a to platí zejména pro Living Coral. Spotřebitelé touží po lidské interakci a sociálním kontaktu, takže polidšťující a povzbudivé vlastnosti v Living Coral míří na citlivou strunu.”

Padla vám korálová do oka? Pak možná padne i vašemu obývacímu pokoji, ložnici nebo pracovně některý z těchto designových kousků:

HIT SALONE DEL MOBILE 2018
Židle Tribeca od italské firmy Pedrali jsou inspirovány vzpomínkami z dětství na léto, proto dokonale padnou do vašeho exteriéru.

BUDDY. NEJLEPŠÍ KÁMOŠ!
Oblé tvary, čisté linie a minimalistický design. Pouf z kolekce "Buddy" italské firmy Pedrali dopřeje příjemný odpočinek vašim unaveným nohám a místnosti dodá živou a pozitivní energii.

SEHRANÁ DVOJKA

Kombinovat světlé odstíny korálové se nemusíte bát ani s těmi tmavými. Elegantní a vzdušná rozkládací sedačka Meghan a otočné křeslo Aiko od firmy SOFTLINE budou ve vašem obývacím okoji nebo v pracovně tvořit dokonalý pár!

    

"IN" VE DNE V NOCI
Ve dne pohovka, v noci pohodlná manželská postel. Tento multifunkční kousek značky INNOVATION nenechá jednoho milovníka skandinávského stylu chladným!
DESIGNOVKA NA BATERKY
Elegantní, přenosná a hlavně bezdrátová stolní lampa potěší každého vyznavače moderní techniky. Její ladné křivky rozzáří doslova každý kout.

SKANDINÁVSKÉ POHODLÍ
Neláká vás uvelebit se v tomto pohodlném křesle už jen v momentě, když se na něj podíváte? Firma Normann Copenhagen vsadila na jednoduchost!

Zajímají vás další trendy pro tento rok? Přečtěte si článek o našem výletu na veletrh interiérů v Kolíně nad Rýnem.

NOVÝ WEB - CHYBY, RADY ZDE