Revoluce ve Vondomu

15. 5. 2020Články

Vondom všichni známe jako prudce designovou španělskou značku, známou výrobou nápaditého nábytku z plastu. Teď se však rozhodl převzít odpovědnost za svoji činnost.

Zapojil se do aktivit spojených s ochranou životního prostředí. Inovoval svoje technologie na recyklaci plastů a jeho primárním materiálem se staly rybářské sítě, odpadní plasty z Baleárských ostrovů a plastové lahve sebrané ze španělských moří. Spolupracuje společně s rybáři, společnostmi a organizacemi, aby dal těmto materiálům nový život.

Pilotní revoluční kolekce z rukou Eugeni Quitlleta - Ibiza a Love byly oceněny v nejznámější designerské soutěži Red Dot Design 2020, založené v německém Essenu. Kolekce Ibiza navíc sklidila i prestižní cenu Good Design.

"Ve společnosti Vondom chceme být mnohem víc než jen výrobcem značkového nábytku. Cítíme, že jsme odpovědní za zajištění lepší a udržitelnější budoucnosti. Ekologická inteligence je součástí našich hodnot, protože pokud se snažíme změnit svět, musíme nejprve změnit sami sebe."

"Snažíme se o změnu na planetě, která nám umožní zachovat přirozené a čisté prostředí pro budoucí generace."

"Udržitelná kolekce Ibiza od Eugeni Quilleta byla oceněna prestižní cenou Green Good Design 2020"

Green Good Design Award 2020 je severoamerická renomovaná soutěž, která letos slaví své 70. výročí, uznává nejdůležitější počiny mezinárodního designu, které kromě toho, že jsou nejmodernější, jsou také šetrné k životnímu prostředí a přispívají k vytvoření lepšího světa.

"Máme moc vybrat si budoucnost, ve které chceme žít. Naším cílem je pomáhat čistit a obnovovat naše moře a pobřeží tím, že udržitelnost bude součástí všeho, co děláme."

Revoluční kolekci dostal na starosti ten nejpovolanější - návrhář Eugeni Quillet. Je totiž inspirována jeho dětstvím na krásném španělském ostrově Ibiza - klidným mořským vánkem, hřejivými paprsky slunce na kůži, pocitem svobody a vůní Středozemního moře. Organické tvary připomínají vlny a mořské mušle.

"Každý nápad vychází ze světla a moře, jako život ..."

"Pozorování plastových předmětů přinesených mořem mě inspirovalo k jedinečné sbírce vyrobené z recyklovaných plastů z ostrova."

"IBIZA je emoční stav mysli." Společně s Vondomem se povedlo tuto myšlenku zhmotnit: zrodila se ekologická kolekce Ibiza. “

Eugeni Quitllet

Z tohoto důvodu je Ibiza první kolekcí, která se stane součástí revoluce - závazkem značky k udržitelnosti prostřednictvím výroby z recyklovatelného a recyklovaného plastu ze Středozemního moře; závazek, se kterým chce Vondom bojovat za naprostou revoluci ekologického nábytkářského průmyslu budoucnosti.

"Odpadní plasty přeměňujeme na recyklovatelné výrobky při zachování standardů kvality, exkluzivity a designu, pro které je společnost Vondom známá. Naše kousky jsou symbolem znovuzrození a vydrží navždy."

NOVÝ WEB - CHYBY, RADY ZDE