Architektura

Sklad bývalého pivovaru se proměnil na unikátní slaměný hotel

6. 9. 2021
Architektura

Rakouská Vídeň se pyšní ojedinělým hotelem. Bývalý sklad ze 60. let dostal úplně nový rozměr, když se jej rozhodl využít architektonický ateliér Heri & Salli. Prostorům vdechli nový život a vytvořili z něj unikátní hotel, který svým interiérem připomíná staré časy. Hosté zde mohou okusit, jaké to dříve bylo spát na slámě.

Slaměný design


Sklad bývalého pivovaru byl ve velmi špatném stavu a jeho rekonstrukce byla značně nákladná. Ovšem právě díky tomu má dnes hotel, který zde vznikl, originální interiérový design. Celý pokoj je tvořen ze slámy. V hotelu bylo vytvořeno pět samostatných pokojů s jednotným vzhledem, které jsou od sebe odděleny balíky slámy a kari sítěmi. Balíky byly použity nejen jako stěny, ale také jako postele nebo třeba i noční stolky.


Kombinace barev


Pokoje působí původním a přírodním dojmem. Dále se zde snoubí kombinace žluté a červené barvy. Žlutá barva byla použita například u toalety, která je od pokoje oddělena žlutým sklem. Slaměné posteli dominuje žlutý rám a žluté sklo na menším balících slámy tvoří noční stolky. Tato barva byla také použita na dráty elektrického vedení či na závěsy.  Další výraznou barvou v pokoji je červená.

Dřevěné prvky


Vstupní dřevěné dveře do pokoje, které připomínají klasické dveře od chléva, krásně podtrhují původní vzhled celého prostoru. Stejné dřevo bylo použito i na police, které jsou připevněny na slaměných stěnách pomocí kari sítí. Na pokoje byl dále využit nepoužitý materiál z dalších staveb.


Zpátky ke kořenům


Slaměný hotel nás přivádí k myšlence, jaké to bylo dříve, a zároveň nás na chvíli odvádí od dnešní doby plné přepychu a technologií. Návštěvníci tak mohou vyměnit pohodlí klasických hotelů za krátký únik od každodenního života a zažít tak něco originálního a přitom tak přirozeného.


Zdroj:Heri & Salli


Autor: Dominika Vodrážková 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.

více informací & nastavení