Stylově zařízený hotel v istrijském městě s bohatou historií

29. 6. 2021
Realizace

Přátelská atmosféra tepajícího turistického centra, romantické přístavy i pláže s příjemným stínem borovic, taverny ve středomořském stylu a spousta památek ukrývajících se v síti křivolakých uliček. Řeč je o chorvatském městě Pula, historické křižovatce několika kultur a civilizací i oblíbené dovolenkové destinaci.

Vypravte se s námi na průzkum istrijského pokladu a ubytujte se třeba v čtyřhvězdičkovém hotelu Milan s rodinnou atmosférou. Pokud milujete architekturu a moderní design, v této budově políbené funkcionalismem se budete cítit jako v minimalistické pohádce o bydlení snů. Hotel je nově zrekonstruovaný a jeho specifickou atmosféru mu pomohl vdechnout jeden z našich partnerů, italská firma TONON, která jde cestou rafinované jednoduchosti a zaměřuje se na opravdovou kvalitu. Ať už se vydáte do této oblasti za pracovními záležitostmi nebo za zaslouženým odpočinkem, vždy se zde setkáte s přívětivým a vstřícným personálem, výtečnými gastronomickými zážitky a profesionální diskrétností. 

Nechte se nalákat na skleničku


Po dni stráveném na procházkách po více než 3000 let starém městě nebo koupání v průzračném moři jistě přijde k duhu osvěžující sklenka vína nebo voňavá káva. Abyste si svou chvilku mohli řádně vychutnat, místní bar je vybaven pohodlnými barovkami EUTHALIA. Jejich tvar perfektně ladí s ostrými liniemi místnosti a dřevěná podnož změkčuje celkový dojem. Úlevu a relax poskytne opěrka pro nohy a měkké polstrování. Tento sofistikovaný kousek má na svědomí italský interiérový designér Matteo Nunziati. Specializuje se na vybavení luxusních hotelů, wellness center, lázní a za sebou má realizace po celém světě. Několikrát byl odměněn prestižními cenami za design a jeho projekty byly publikovány v časopisech světových formátů. 

Středomořská kuchyně v pohodlí židle Libra


Byl by hřích neochutnat místní vyhlášenou kuchyni. Mořské plody a další speciality s láskou připravené vám s úsměvem naservírují v místní restauraci či její terase. I zde se o vaše pohodlí postaral již zmíněný návrhář Matteo Nunziati a jeho designová židle LIBRA. V prostorách hotelu najdete rozesety i další kousky z této kolekce, například stylové křesílko zpříjemní čekání v hotelovém lobby a také v pokojích si můžete užít měkkou náruč tohoto sedacího nábytku. Klimatizované apartmány poskytují mnoho prostoru a uklidňující výhled, pokud se vám tedy zrovna nebude chtít objevovat krásy metropole, klidně si dejte nohy nahoru, přečtěte si knížku nebo si užijte velkorysou koupelnu.

Příjemné prostředí zajistí pracovní morálku


Pokud je cíl vaší cesty částečně nebo kompletně pracovní, i tak se zde můžete cítit jako na dovolené. Prostředí hotelu obklopeného zelení, luxusní vybavení, které je opravdovou pastvou pro oči, a kulinářské zážitky. To všechno vás bude pěkně hýčkat, takže i když strávíte mnoho času v zasedací místnosti, bude vám zkrátka dobře. Částečně se o to postarají i vysoce kvalitní a stylové židle CHIC. Jejich tvůrce, Cuno Frommhherz, jim dal do vínku osobitost, která dokáže vyzdvihnout přednosti každého prostoru, a promyslel je do posledního detailu. Podnož z amerického ořechu působí elegantně a otvor v opěráku dodává židlím lehkost. Čalounění bylo samozřejmě vybráno tak, aby ladilo s tóny podlahy i ostatního nábytku. V obklopení takto inspirativního vybavení se pracovní nápady jen pohrnou. Tyto židle zapadají do celkového konceptu stavby tak perfektně, že je najdete například i u jídelních stolů. 

Praktické tipy na závěr


Díky tomu, že se hotel Milan nachází v blízkosti centra, se můžete po výtečné snídani vypravit objevovat překrásné památky, v jejichž žilách koluje krev starých časů. Do srdce města lze dojít delší procházkou, vzít si taxík nebo skočit do městského autobusu. Nejproslulejší atrakcí je zaručeně populární antický amfiteátr. V 1. století sloužil jako gladiátorská aréna, nyní je dominantou města a slouží pro pořádání koncertů. Za návštěvu stojí i Sergiův oblouk a Herkulova brána ze stejného období jako amfiteátr. Chrámy, kaple i katedrály jsou na každém kroku a fotogenickými místy se to tu jen hemží. Cukrárny, zmrzlinárny, restaurace i vinárny potěší vaše chuťové buňky a až vám bude teplo, členité pobřeží přímo vybízí k osvěžujícímu koupání. Pro milovníky přírody se nabízí výlet do nedalekého Národního parku Brijuni. Pula je působivá ve dne i v noci a nabízí nepřeberné množství možností. Tak se vydejte do okouzlujícího města s historickou duší. 

Zdroj fotografií: TONON

Autor článku: Romana Šimáčková Lembacherová

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.

více informací & nastavení