Architektura

V Singapuru otevřeli plovoucí Apple Store

4. 9. 2021
Architektura

Fanoušci Applu jsou jistě na překvapivé designové koncepty a bezchybně minimalistické vizuály prodejen zvyklí. Apple však přišel opět s něčím překvapivým. V Singapuru totiž vyrostl Apple store přímo v luxusní čtvrti městského zálivu Marina Bay Sands.

Nový Apple store vypadá jako futuristická obří koule, jeden by si snad mohl myslet, že se jedná o objekt z Hvězdných válek. Tato celoskleněná kopulovitá konstrukce se skládá se ze 114 kusů skla a z pouhých 10 úzkých vertikálních sloupků, které tvoří konstrukci budovy. Díky tomuto unikátnímu architektonickému návrhu nabízí nepřerušovaný 360° panoramatický výhled na slavné panorama města. Kromě moderního tvaru si v interiéru lze všimnout i další dominanty. Tou je okulus umístěný na vrcholu kopule inspirovaný starověkým římským panteonem. Skrze okulus do místnosti proudí záplava paprsků, takže o denní světlo není nouze. 

Za tmy je však podívaná ještě lepší. Díky speciálně upravenému vnitřku skla se interiérová světla neodráží a z obchodu je tak krásný výhled na noční panorama města. Atmosféru doplňují také stromy, které do interiéru vnáší příjemnější, svěžejší pocit a zlepšují vnitřní mikroklima

Uvnitř obchod funguje jako jakýkoliv jiný Apple store, návštěvníci si zde mohou prohlížet a nakupovat elektronické produkty a příslušenství, získat osobní technickou podporu nebo se jen pokochat výhledem na zátoku Marina Bay. Část obchodu se také nachází ve spodní části pod vodní hladinou.

Obchod byl v Singapuru otevřen 10. září 2020. Za unikátním konceptem Apple Marina Bay Sands stojí britské architektonické studio Foster + partners, které o svém počinu říká následující. ,,Konstrukce rozpouští hranici mezi vnitřkem a vnějškem, kopule působí efemérně, vytváří velmi uklidňující efekt. Fascinující je měnící se intenzita i barva světla.” 

Zdroj fotografií: Apple

Autor článku: Tereza Šmajsová

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.

více informací & nastavení