Designová podnožka LOUNGE CHAIR OTTOMAN - palisandr

Cena za kus bez DPH
53 501 CZK
Cena za kus včetně DPH
64 736CZK
Celková cena s DPH (1 ks)
64 736
Dostupnost: Do 8 týdnů
Maximální objednatelné množství: 1 ks
ks
 
prosím zvolte
prosím zvolte
prosím zvolte
prosím zvolte
Výrobce:
VITRA - logo

Vitra – Nesmrtelná legenda ze Švýcarska Příběh proslulé švýcarské společnosti VITRA se začal psát v roce 1950, kdy ji založili manželé Willi a Erika Fehlbaumovi jako rodinnou firmu. Jejich...

DESIGN:
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames

Američtí designéři, manželé, kteří významně přispěli k vývoji moderní architektury a nábytkového designu. Působili rovněž v oblasti průmyslového a grafického designu, filmu a užitného umění....

Designová podnožka LOUNGE CHAIR OTTOMAN - palisandr

Pohodlná čalouněná podnožka k ikonickému křeslu LOUNGE CHAIR ikonické značky VITRA s otočnou hliníkovou podnoží, sedákem z tvarované překližky a čalouněným sedákem. Podnož je provedena v pochromovaném, leštěném nebo černě lakovaném hliníku, překližka v luxusním palisandru. Podnožka je čalouněna jemnou kůží nejvyšší kategorie GRAND a PREMIUM, příjemnou a velmi jemnou na dotek.

Vývoj výjimečného ikonického křesla LOUNGE CHAIR zahájili manželé Charles a Ray Eamesovi v roce 1956 a trval několik let. Jejich cílem bylo vyvinout novou, odlehčenou a moderní verzi tradičních klubových křesel, které kombinují maximální pohodlí s nejkvalitnějšími materiály a dokonalé řemeslné provedení. Tak vzniklo tento výjimečný produkt, který je lehčí, modernější, elegantnější a přitom i pohodlnější a splňuje nejvyšší standardy na tento typ sedacího nábytku. Díky těmto atributům se toto křeslo stalo jedním z nejznámějších návrhů manželů Eamesových a získalo status klasiky v historii moderního nábytku.

Od doby, kdy se Lounge Chair nejprve dostala do produkce, se průměrná lidská výška celosvětově zvýšila o téměř 10 cm. Proto společnost Vitra vyvinula v koordinaci s kanceláří Eames vyvinula také novou větší verzi, aby se i dnešní vyšší lidé mohli těšit stejnému výjimečnému komfortu, jaký Charles a Ray Eames zamýšleli svým původním originálním designem.


Při výrobě tohoto produktu společnost Vitra používá stále stejné výrobní postupy jako v době začátku jeho výroby, tzn. v 50. letech minulého století. Po konzultaci s kanceláří Eames pouze rozšířila původní nabídku o nové kombinace pečlivě vybraných barevných kožených čalounění, dřevěných dýh a podkladových materiálů.

Šířka (mm) 630
Hloubka (délka) (mm) 560
Celková výška (mm) 420
Výška sedáku (mm) 420
Katalog
FS_Lounge_Chair-EN.pdf
Ökologie-Information_EN_Lounge Chair.pdf
3D prvky
Lounge_Chair_3D_3DS.ZIP
Registrujte se doprofizony
NOVÝ WEB - CHYBY, RADY ZDE