Ikonické designové křeslo VITRA LOUNGE CHAIR - černý jasan

Cena za kus bez DPH
144 767 CZK
Cena za kus včetně DPH
175 168CZK
Celková cena s DPH (1 ks)
175 168
Dostupnost: Do 8 týdnů
Maximální objednatelné množství: 1 ks
ks
 
prosím zvolte
prosím zvolte
prosím zvolte
Výrobce:
VITRA - logo

Vitra – Nesmrtelná legenda ze Švýcarska Příběh proslulé švýcarské společnosti VITRA se začal psát v roce 1950, kdy ji založili manželé Willi a Erika Fehlbaumovi jako rodinnou firmu. Jejich...

DESIGN:
Charles & Ray Eames
Charles & Ray Eames

Američtí designéři, manželé, kteří významně přispěli k vývoji moderní architektury a nábytkového designu. Působili rovněž v oblasti průmyslového a grafického designu, filmu a užitného umění....

Ikonické designové křeslo VITRA LOUNGE CHAIR - černý jasan

Luxusní čalouněné křeslo s otočnou hliníkovou podnoží, sedákem a opěrákem z tvarované překližky a polštářovým čalouněným pravou kůží. Podnož s houpacím mechanismem je provedena v černě lakovaném hliníku, dřevěná skořepina v černém jasanu. Čalounění je provedeno v jemné kůži kategorie GRAND a PREMIUM, příjemné a velmi jemné na dotek. Ke křeslu lze zvolit kluzáky pro tvrdou podlahu nebo koberce.

Jako jeden ze špičkových ikonických produktů tradičního švýcarského výrobce nábytku společnosti Vitra je jedinečným designovým doplňkem vhodným do každého interiéru a dodá mu eleganci, luxus, originalitu a neotřelý styl.

Vývoj tohoto výjimečného ikonického křesla zahájili manželé Charles a Ray Eamesovi v roce 1956 a trval několik let. Jejich cílem bylo vyvinout novou, odlehčenou a moderní verzi tradičních klubových křesel, které kombinují maximální pohodlí s nejkvalitnějšími materiály a dokonalé řemeslné provedení. Tak vzniklo tento výjimečný produkt, který je lehčí, modernější, elegantnější a přitom i pohodlnější a splňuje nejvyšší standardy na tento typ sedacího nábytku. Díky těmto atributům se toto křeslo stalo jedním z nejznámějších návrhů manželů Eamesových a získalo status klasiky v historii moderního nábytku.

Od doby, kdy se Lounge Chair nejprve dostala do produkce, se průměrná lidská výška celosvětově zvýšila o téměř 10 cm. Proto společnost Vitra vyvinula v koordinaci s kanceláří Eames vyvinula také novou větší verzi, aby se i dnešní vyšší lidé mohli těšit stejnému výjimečnému komfortu, jaký Charles a Ray Eames zamýšleli svým původním originálním designem.


Při výrobě tohoto produktu společnost Vitra používá stále stejné výrobní postupy jako v době začátku jeho výroby, tzn. v 50. letech minulého století. Po konzultaci s kanceláří Eames pouze rozšířila původní nabídku o nové kombinace pečlivě vybraných barevných kožených čalounění, dřevěných dýh a podkladových materiálů.

Šířka (mm) 840
Hloubka (délka) (mm) 850 - 920
Celková výška (mm) 840
Výška sedáku (mm) 380
Katalog
FS_Lounge_Chair-EN.pdf
Ökologie-Information_EN_Lounge Chair.pdf
3D prvky
Lounge_Chair_3D_3DS.ZIP
Registrujte se doprofizony
NOVÝ WEB - CHYBY, RADY ZDE