Funkční a udržitelný nábytek Offecct nabízí moderní styl i zodpovědný přístup

13. 3. 2023
Interiér

Udržitelný skandinávský design je trendy! Máte pro něho stejnou slabost jako my v redakci? Pak vás jistě zaujme švédská značka Offecct, s jejíž pomocí si můžete zařídit stylovou domácnost i kancelář –⁠ navíc s respektem k životnímu prostředí. V portfoliu Offecct najdete moderní křesla, židle, stoly a další vybavení pro pohodlný každodenní život v souladu s přírodou. Pojďme si značku blíže představit.

Modulární sedací sestava LUCY se skládá z jednotlivých míst k sezení. Je proto mimořádně vhodná k vybavení hotelových lobby, recepcí a dalších veřejných a společenských prostor. „Toužila jsem navrhnout již na první pohled měkký a příjemný kousek, který přímo vybízí k posezení. Největší část práce jsem proto věnovala zajištění optimálního komfortu a stálosti tvaru sedačky i při zvýšené frekvenci používání,“ říká britská designérka Lucy Kurrein. Rám sedačky je lakovaný v černém, stříbrném nebo bílém základním odstínu. Sedák polstrovaný studenou pěnou a peřím z mořských ptákůjsou je čalouněný v textilii či kůži, kterou si vyberete ze vzorníku. 

Sedací systém MEET z dílny designového studia Fattorini+Rizzini+Partners je multifunkčním kouskem pro různé druhy aktivit v rámci zasedací místnosti či hotelového lobby. Díky moderním technologiím se může rázem proměnit v neformální prostor pro komfortní relaxaci. Měkké sedáky na robustní platformě lze vybavit i akustickým paravánem pro lepší soukromí. Uzavřená sedačka FLOAT HIGH byla zase navržena pro specifické potřeby pracovních schůzek. „Mým cílem bylo stvořit nábytek s vlastnostmi malé uzavřené místnosti. Postranice jsou dostatečně vysoké, abyste přes ně viděli, když se hodně narovnáte. A když se opřete, můžete si zase užívat nerušené soukromí,“ vysvětluje autor modelu Eero Koivisto.

Moderní sedačka NETFRAME s kovovou mřížkovou konstrukcí dělá čest svému jménu. Záměrem bylo vytvořit minimalistický kousek s nízkými nároky na spotřebu času a materiálu atím snížit jeho  dopad na životní prostředí. To vše při zachování odpovídajícího komfortu. „Design je komplexní záležitost a produkt musí být udržitelný jak na úrovni výroby, tak i jeho použití. Myslíme si, že u sedačky NETFRAME je na první pohled patrně, že se to podařilo,“ hodnotí výsledek kreativní duo autorů Cate & Nelson. Sezení doporučujeme doplnit elegantním křeslem ze stejné řady, které je k dispozici v široké škále barevných provedení.

Křesla Offecct do každého prostoru

Nemáte doma nebo v kanceláři dostatečný prostor pro sedačku? Nevadí! V e-shopu ALAX najdete důmyslná a stylová křesla Offecct, se kterými si svůj zasloužený odpolední relax vychutnáte takřka kdekoli! Většinu modelů lze doplnit i pohovkou ze stejné kolekce. Inovativní křeslo AIRBERG boří konvence. Model svou formou připomínající populární sedací pytle byl ve skutečnosti inspirován tvarem ledovce naplněného vakuem. Díky moderním materiálům a technologiím skvěle drží tvar podporující abstraktní fantazii i fyzické pohodlí.

Stylové křeslo MOMENT je díky praktickému sklápěcímu stolečku vhodné pro čtení, práci i lehkou svačinku. Íránský designér Khodi Feiz se inspiroval funkčním vzhledem dřevěných školních lavic, které adaptoval pro použití v široké škále prostorových kontextů. Elegantní křeslo PALMA je jako rozevřená dlaň podpírající vaše tělo. Půvabné křivky sedáku se něžně vlní a ukonejší vás k energizujícímu odpočinku. Model se může pochlubit trvanlivostí i při časté frekvenci používání, což oceníte v zasedací místnosti i v rušném hotelu. Křeslo PALMA nabízíme s různými typy podnoží. Hledáte subtilnější řešení ve stejném designu? Máme pro vás také židle ze stejné kolekce!

Moderní židle CONSIST reprezentuje dva hlavní trendy v užívání. Doma se chceme cítit slavnostně, jako v restauraci, a venku zase pohodlně, jako doma. Díky prostornému korpusu, područkám a čalounění v textilií nebo kůží tento kousek obstojí stejně dobře v kuchyni, na konferenci i v hotelovém prostředí. Udržitelná židle PHOENIX reprezentuje hlavní filozofii Offecct Lifecircle. Eleganci a moderní nadčasovost ztělesňuje hliníkový rám s charakteristickou základnou ve tvaru písmene Y. Čalouněné komponenty lze kdykoli sundat a vyčistit nebo obměnit. A když židle doslouží, všechny součástky lze jednoduše recyklovat!

Stoly Offecct s přidanou hodnotou

Stolek CIRCUS vznikl s myšlenkou na celý funkční prostor, který jej v kontextu interiéru obklopuje. Tak trochu jako v cirkusové manéži, kde se odehrává hned několik aktivit najednou. „Hravý kousek, jako je tento, dokonale oživí obývací pokoj a promění jej ve fantastické místo,“ říká duo autorů ze studia Formfjord. Designový stolek ARCHIPELAGO nabízíme ve třech velikostech. I proto celá kolekce připomíná souostroví drobných kousků země uprostřed moře. Řemeslně vytříbené zpracování prozrazuje úzkostlivou pozornost k detailu. Minimalistické provedení bez zbytečného dekoru zároveň vyzařuje lehkost a soudobou svěžest. Model je vybaven kolečky.

Ikonický stůl ON POINT patří k vlajkovým lodím značky. Ve středovém prostoru může být osazen zelení. Rázem tak vzniká skvělý nástroj k optickému členění interiéru i soukromému setkávání přátel či kolegů. Díky USB napájecímu boxu si při posezení zároveň dobijete svá chytrá zařízení. Nadčasový stůl OSAKA SMALL spojuje nordický minimalismus s japonskou simplicitou forem. Kousek inspirovaný typickými kamennými zahradami můžete nakonfigurovat podle vlastního vkusu a potřeby. Jednotlivé komponenty do sebe při tom zapadají s precizností skládačky puzzle. Podnož stolu je navíc čalouněna textilií zlepšující akustické vlastnosti místnosti.

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.

více informací & nastavení