Česká společnost ALAX

Společnost Alax je na českém trhu již více než čtvrt století etablovaná výrobní a obchodní firma, která se zabývá komplexním poskytováním služeb při tvorbě a realizaci interiérových řešení komerčních a bytových projektů.

Firma ALAX je česká rodinná společnost holdingového typu, která byla založena v roce 1992 a v současnosti zaměstnává kolem 50 vlastních a externích pracovníků. Seznamte se s naším nejužším týmem.

ALAX dnes nabízí řešení takřka všech typů interiérů. Historicky déle se firma věnuje „profesionálním interiérům“, tedy kancelářským, zdravotnickým, hotelovým a restauračním,  pečovatelským a školským interiérům včetně vybavování knihoven. Od roku 2001 je společnost ALAX držitelem certifikátu jakosti dle norem EN ISO 9001:2000 a nábytkovým systémům ALAX byla v roce 2004 udělena ochranná známka Ekologicky šetrný výrobek.

S postupem let se ALAX zaměřil i na návrhy a dodávky bytových interiérů, dětského nábytku, nábytku do  obývacích pokojů, ložnic a předsíní, a také designového sedacího nábytku.

Prohlédněte si naše realizace, které od roku 1992 zaznamenáváme.

 ŽidleKřeslo

Naše vize

Společnost Alax vznikla v roce 1992 z lásky k designu. Ze skromného snu "Dělat bydlení hezčí" se stal rozsáhlý projekt, který dnes pracuje s více než s 20 tisíci produkty zahrnujícími více než 60 tisíc materiálových a dalších variant. Milujeme design a baví nás projektovat, navázali jsme spolupráci s velkým množstvím architektů a projektantů, kterým děláme odbornou podporu. Máme radost z každé povedené realizace a z každého spokojeného klienta. A jak už to bývá, ne vždy je to cesta cukrovou vatou.

Líbí se ti co děláme? Přidej se k nám.

Jak šly roky

Na počátku byla malá výrobna nábytku, kterou založil a vlastnil pan Ing. Josef Skála. Byla zde i porevoluční doba a společnost hladovějící po možnostech a originalitě. Vývoj firmy nabral obrátky, když se vdala Skálova dcera Lenka. Tímto sňatkem do hry vstoupil Mgr. Otto Cabala, který měl obchodního ducha a vizionářský dar. Alax začal sytit poptávku po chybějícím sortimentu. Největším boomem byly lékařské židle, kancelářský nábytek a dětské pokoje. Na základě této potřeby Alax vyvinul vlastní řady kancelářského a dětského nábytku. Po otevření hranic obchodu hlad skončil. Nebylo nutné dál vyvíjet, protože za hranicemi bylo všechno, co bylo potřeba. Alax navázal spolupráci s těmi nejvýznamnějšími a nejprogresivnějšími značkami a tato spolupráce přetrvala dodnes a přenesla se z pracovních vztahů do vztahů přátelských. Podrobnosti z historie Alaxu prozradil sám Otto Cabala ve článku, na který se prokliknete tlačítkem "Historie Alaxu".

V tomto textu najdete i indicii odkazující na původ názvu Alax. ;-) Kdo je bystrý?

Struktura Alaxu

Vítejte uvnitř Alaxu

Jak je Alax velký a jak to funguje uvnitř? Představujeme týmy a jejich organizaci.

Největšími týmy jsou týmy projekční, obchodní, webový a realizační. Těžiště firmy sídlí v Karlíně. Realizační tým je přidružen k místu našeho skladu, který najdete v Hostivaři. Kromě těchto týmů máme samozřejmě backoffice, import manažerku a vedení, bez kterých by se to neobešlo. IT a programátorské služby nám zaštítili externí partneři.

Projektanti, designeři a architekti

Projektanti, designeři a architekti

Každý z nich je specialista na něco. Je libo ergonomické židle, akustické řešení, kanceláře nebo luxusní interiér? Není problém, na tohle máme lidi, kteří tomu opravdu rozumí.

Obchodní tým a klientský servis

Obchodní tým a klientský servis

Už jste mluvili s Kubou? S Mírou? Nebo s Libuškou? Ne? Tihle lidé pro Vás udělají nemožné a bude Vás to s nima bavit. Nevěříte?! ...

Tak zkuste. ;-)

Tým webařů a marketingu

Tým webařů a marketingu

Tihle lidi mají nastarosti všechno co na webu vidíte. Vlastě i to co teď čtete. Přidávají na web nejžhavější novinky a dávají o tom vědět. Žijou denně ve světě designu, inspirují sebe i ostatní.

Realizace

Realizace

Naši muži. Ti, kteří zajistí, že zboží dojde v pravý čas na správné místo. Ti, kteří smontují a rozmontují cokoli. Ti, kteří stojí na konci všech projektů a dotahují nápady a myšlenky architektů. A mezi těmito muži je Hanička, která všemu dává řád a dohlíží na administrativu.

Alax vystavuje

Alax obrazí skoro každou výstavu. U nás v Česku vystavujeme pravidelně na Designbloku, na Design shakeru nebo na For Interior.

"Každá výstava je porod. Od zárodku návrhu na papíře se postupně vyvíjí a roste koncept. Celý stánek se pak obvykle dostává na svět v porodních bolestech. A pak jsou všichni nadšení a radují se z toho, co vzniklo."

Designblok 2016

Designblok 2016

Designblok 2015

Designblok 2015

Designshaker 2017

Designshaker 2017

Designshaker 2019

Designshaker 2019

S Alaxem za inspirací a poznáním

V Alaxu se nelení. Každoročně v rámci teambuildingů navštěvujeme naše české i zahraniční partnery, kde zblízka nahlížíme do výrobních procesů a inovací.

"Bez inspirace nelze tvořit, bez seberozvoje nelze pokračovat."

Alax ve vile Tuhendhat

Alax ve vile Tuhendhat

Alax v Bommě

Alax v Bommě

Alax ve výrobě

Alax ve výrobě

Alax v ProfiM (Polsko)

Alax v ProfiM (Polsko)

Alax se baví

My v Alaxu se umíme i bavit. Rádi zkoušíme nové věci a hrajeme si. Holdujeme letním i zimním sportům. Lezci u nás najdou parťáky na skály i na stěnu. Milujeme dobré jídlo a pití.

"Každý jsme jiný, ale vždy najdeme společnou cestu, společnou aktivitu, společnou zábavu, společnou řeč ..."

Alax na horách

Alax na horách

Vánoční besídka Alaxu

Vánoční besídka Alaxu

Narozeninová grilovačka

Narozeninová grilovačka

S Kubou v tramvaji

S Kubou v tramvaji

Kde nás najdete?

ALAX není jen virtuální obchod, ale své výrobky a služby prezentuje ve svém interiérovém studiu a kamenné prodejně designového nábytku v Praze 8, Karlíně.

Společnost ALAX Vám prezentuje vedle vlastních řad typového nábytku i nejnovější kolekce moderního italského, španělského, německého a skandinávského nábytku a designových doplňků. Orientujeme se na nadčasový design špičkových designérů a kvalitní komplexní servis pro naše zákazníky.

Design nábytku je definován originálním řešením vycházejícím z daného prostoru a přání klienta.

S čím můžeme pomoci?

BYTOVÉ INTERIÉRY

Vyrábíme a dodáváme kvalitní, moderní a designový nábytek pro ložnice, obývací pokoje, předsíně, dětské a studentské pokoje včetně doplňků, jako jsou koberce, textilie a osvětlení. Pokud si nevyberete ze standardních výrobků, rádi Vám nábytek vyrobíme atypicky dle Vašeho nebo společného projektu. Nabízíme Vám služby našeho studia dětského designového nábytku s velkým showroomem. Naše nabídka židlí od předních světových designérů patří mezi největší na trhu. Předvedeme Vám plastové, dřevěné, čalouněné i kovové židle pro interiér i venkovní použití do Vašich bytových i komerčních projektů. Nabízené sedací soupravy, křesla a designová sofa splní očekávání i nejnáročnějšího klienta.

KOMERČNÍ INTERIÉRY

Společnost ALAX disponuje projekčním a designérským studiem a vyrábíme vlastní autorské řady kancelářského, zdravotnického, školního a knihovnického nábytku různých cenových kategorií. Dodáváme standardní i luxusní kancelářský nábytek, paravány, sedací nábytek, židle a křesla, kovový nábytek a regály. Nábytkové řady ALAXTEKNO, ALAXELEMENT, ALAXPLUS i luxusní designový nábytek UFFIX, ICF, FREZZA a další splní nároky každého zákazníka, firmy i úřadu. ALAX je specialista na zdravotnické, nemocniční a pečovatelské interiéry. Zdravotnický nábytek ALAXDOKTOR, lékařské židle a křesla, naše lehátka, polohovatelná lůžka, kartotéky i doplňkový mobiliář jsou vhodné pro komplexní vybavení interiérů nemocnice, lékárny, laboratoře či ordinace praktika. Dále vybavujeme pečovatelská zařízení, domovy pro seniory, LDN i ÚSP. Školní a knihovnický nábytek, knihovnické regály najdete v desítkách knihoven a školních budovách po celé ČR. Design a vlastní výroba nás řadí k lídrům v oboru. Hotely, penziony, restaurace a bary jsou naší silnou stránkou. Navrhneme a vyrobíme atypické řešení na míru. Nabízíme stovky kvalitních designových i klasických židlí ze dřeva, plastu i kovu, barovek, křesel, sedaček od renomovaných výrobců a návrhářů nejen do interiéru ale vhodných i pro venkovní použití.

SLUŽBY INTERIÉROVÉHO DESIGNÉRA

Kompletní služba interiérového designéra v sobě zahrnuje barevné, materiálové a kompoziční řešení interiéru. Při naší spolupráci postupujeme s ohledem na přání, potřeby a rozpočet klientů. Cesta spolupráce se odvíjí od konzultací, jejichž výstupem jsou návrhy, designové studie a 3D vizualizace a na samém konci celého procesu je vlastní realizace interiéru.

KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ

Kromě vlastního vývoje, výroby a dodávek od smluvních partnerů úzce spolupracujeme s dalšími výrobci sedacího nábytku, výrobci a dodavateli podlahových krytin, žaluzií a závěsů, interiérových doplňků a zdravotnické techniky a vedle nábytku a židlí dodáváme:

  • tabule bílé magnetické, zelené školní tabule pevné i se zvedacím mechanismem, pojízdné tabule, nástěnky a vitríny, dělící příčky a paravány
  • elektrospotřebiče - televizory, AUDIO sestavy, projekční techniku, kuchyňské spotřebiče včetně jejich vestaveb aj.
  • zdravotnická lůžka a postele (od jednoduchých postelí pro kojence či seniory až po elektricky ovládaná lůžka pro jednotky intenzivní péče), hygienické doplňky - dávkovače toaletních potřeb, zásobníky na ručníky či toaletní papír, odpadkové koše a popelníky, sušičky rukou, doplňky pro koupelny, zrcadla (i sklopné pro handicapované), zdravotnická vyšetřovací lehátka, rehabilitační lůžka, vybavení pro hydromasáže - vany, zvedáky aj.
  • pojízdné vozíky, manipulační technika a úklidová technika, atypická výroba nerezových pracovních ploch, dřezů, vaniček pro kojence, výrobky z nerezu - regály, pracovní stoly aj.,
  • podlahové krytiny (koberce různých typů, PVC, MARMOLEUM aj.),
  • záclony a závěsy, vertikální i horizontální žaluzie osvětlení - osvětlení pracovních stolů, bodové osvětlení, zářivková tělesa aj.

ALAX – GARANTUJEME KVALITU, KOMPLEXNOST A VSTŘÍCNÝ PŘÍSTUP

NOVÝ WEB - CHYBY, RADY ZDE