Architektura

Hub of Huts: Wellness zóna, kde zmizela gravitační síla

23. 1. 2023
Architektura

Jižní Tyrolsko je proslulé svojí okouzlující krajinou a dechberoucími panoramaty hor. Wellness centrum Hubertus, které se v oné pohádkové oblasti nachází, postavilo kolem této přednosti celý hotelový komplex s relaxačními zařízeními a umístila přírodu do středu dění. Jinak tomu není ani u nejnovější částí Hub of Huts, která je inspirována odrazem vodní hladiny a působí, jako by levitovala nad zemí. Podívejte se s námi na originální wellness zónu, která přepisuje pravidla perspektivy.

Tlumené barvy podporující relaxační atmosféru

Barvy jsou důležitou součástí každé stavby a dokážou zásadně ovlivnit její celkový dojem. V případě Hub of Huts se architekti vydali cestou souladu s okolím a zvolili barvy a materiály, které se četně objevují v horské scenérii. Najdete zde hliníkové panely v přírodních hnědých tónech, jež obkládají kabiny, základní desku a systém brise soleil stínící široká okna. Podlahy jsou ve většině místností ze světle béžové keramiky, zatímco v relaxační místnosti je vyrobena z naolejovaného bílého dubu. Všechny barvy jsou tedy ve tlumených odstínech a umožňují tak návštěvníkům plnohodnotnou harmonickou relaxaci.

Vzhledem k architektonické jedinečnosti domu bylo nutné přesné umístění stavby dokonale promyslet. Dům se nachází na jihovýchodní straně fasády a stejně jako bazén je i tato konstrukce oddělena od hlavní budovy. Centrální plošina, představující zrcadlící hladinu vody, se vznáší 15 metrů nad zemí a podpírají ji dva sloupy obložené modřínovými kládami. Zavěšený chodník spojující novou wellness zónu s hlavní budovou umožňuje přístup do zdánlivě levitujícího domku až sedmadvaceti návštěvníkům. Těm je ve více veřejné horní části k dispozici vířivka, dvě panoramatické sprchy a šatna, přičemž ve spodním patře si pak mohou užívat finské sauny, sprchové kabiny, sprchy s ledovou mlhou a venkovního bazénu.

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.

více informací & nastavení