Interiérové trendy roku 2024 přináší struktury, rozmanitost a osobitost

18. 1. 2024
Inspirace

Rok se s rokem sešel a opět přináší novou vlnu nápadů, posouvá hranice a inspiruje k inovativnímu přístupu k designu v bydlení. Více než na konkrétní prvky se v balíčku letošních trendů klade důraz na pocit, který interiér vyvolává. Estetice velí individualismus zahalený do hřejivých barev, bujarých kombinací vzorů i textur a udržitelných materiálů. Celkově design vystupuje z neutrálních kolejí, po kterých se tak dlouho vezl a má za úkol reflektovat osobnost.

Mix & (not) Match

Máte v paměti zarytou uhlazenou teorii o střídmém používání vzorů a opatrném kombinování struktur? Už pár let se schyluje ke konci těchto konzervativních pravidel. Nová éra maximalismu a eklekticismu je zde. Vrstvení potisků v různých velikostech a barvách vnese do prostoru pořádnou dávku osobitosti, a to je po dlouhých letech minimalismu příjemným osvěžením. Čalounění, tapety, závěsy, přehozy, polštářky i koberce s květy, proužky, kostkami a dalšími vzorky. To vše pomůže vytvořit domov plný originality. I přesto, že v tomto směru neexistují žádná svazující pravidla, řiďte se při výběru zdravým rozumem.

Materiály v souladu s přírodou

Udržitelnost se stává více nutností a životním stylem než módní záležitostí. Recyklují se jak materiály k výrobě nových kousků, tak se s oblibou vdechuje nový život nábytku, který již zastaral. Hojné použití přírodnin, jako je dřevo, bambus, ratan, juta, len, vlna přiblíží k přírodě i ten nejvíce městský byt. Kámen, keramika či terakota se začíná vyskytovat i na podlaze. Zlaté a mosazné kovové prvky pomalu vystřídají lesklé i matné záblesky stříbra. Sledujete-li pravidelně interiérové trendy, zajisté jste v posledních letech zaznamenali návrat tkaniny buklé. Tato beránkovitá látka nás bude provázet i nadále, ale krémové tóny převlékne za výraznější barvy.

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.

více informací & nastavení