Tipy a rady

Jak vybrat jídelní židli vašeho srdce

23. 10. 2020
Tipy a rady

Zamyslete se, kolik času strávíte na své jídelní židli - nedělní obědy v rodinném kruhu, romantické večeře se svou drahou polovičkou, ranní hektické snídaně nebo třeba půlnoční svačinky. Pro řadu lidí je stolování rituálem a k němu by neměl chybět nábytek, který milujete. O jídelních židlích, materiálech a designu si s námi popovídala úspěšná architektka Petra Indruchová.

Už jste někdy vybírali židli?

Kdo si tohle prodělal, zjistil jak nesnadný je to úkol. Vybrat z tolika možností materiálů, velikostí, barev a typů. Jenom na našem e-shopu najdete kolem 8 000 různých typů židlí ve více než 500 tisíc materiálových variantách. Jak se v tom zorientovat?

S totuto otázkou se nám rozhodla poradit Petra Indruchová. Petru monozí znáte z různých televizních pořadů a časopisů, které se zabývají bydlením a designem. Petra je nejen úspěšná architektka, ale také výjimečný člověk. Pomůže nám se podívat na tuto problematiku se zkušenostmi z praxe a nastíní kritéria, které bychom při výběru měli určitě zohlednit.

Tak pojďme na to!

Potřebuji židli do restaurace, bude se můj výběr lišit? 

Židle v restauracích bývají z důvodu snazšího uskladňování většinou stohovatelné. Každý model židle, u které se předpokládá vysoká zátěž, by měl projít řadou testů a ideálně obdržet certifikát, který toto využití posvěcuje.

Židle jsou jako boty - nemusí vám sedět.

Podle Petry mívají například vysocí lidé problém s nízkými opěrkami zad, které jim končí pod lopatkami.  Lidé menšího vzrůstu si nejčastěji stěžují na nepohodlnost područek, které jsou pro ně příliš vysoké nebo na velkou hloubku sedu, kdy se nemohou pohodlně opřít. Existuje ale mnoho židlí, které obstojí u většiny proporcí. Kouzlo je hlavně ve správné proporci samotné židle, ve sklonech a tvarech. Nejlepší rada ale zní: pokud to lze, zkuste si židli „osedět“.

Kým je Petra pro nás?

Peťa není jen mediální celebrita. Je to hlavně osobnost. Člověk, který se umí radovat ze života a hlavně ze své práce. Tvořit s Petrou je potěšení, protože ona to dělá s láskou. Peťa je pro nás spolehlivým parťákem a hlavně přítelkyní, se kterou se vždy rádi setkáváme.

Je milá, veselá, přátelská, citlivá, kreativní a laskavá.

Omlouváme se. Vypadá to jako reklama na Petru, ale my musíme, ona je prostě skvělá. :-)

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.

více informací & nastavení