Architektura

Puradies Resort: Spojení přírody a luxusní architektury

27. 9. 2023
Architektura

Puradies Nature Resort, nacházející se v klidné krajině Leogangu v Salcbursku, láká cestovatele na jedinečnou kombinaci přírodních krás a udržitelného luxusu. Prohlédněte si s námi jeho osobité kouzlo!

Zelené střechy splývají s loukami, zatímco interiéry nabízejí panoramatický výhled na okolní krásy. Gottfried Gruber, vizionářský architekt, dal přednost harmonii a zajistil, aby stavba prostředí doplňovala, nikoliv mu dominovala. Novou přístavbu spojuje s hlavní budovou udržovaný trávník s ozdobnou sloupovou fontánou a ohništěm pod širým nebem. Při zachování historických prvků vede do wellness segmentu podzemní cesta, tematicky navazující na čtyři přírodní prvky. Tato chodba, zdobená stěnami v zemitých barvách a lehkými lněnými závěsy s odkazem na živly země a vzduchu, rezonuje hrubou hmatatelnou texturou i mystikou.

Sestoupíte-li dolu, odhalíte rozkošný dětský bazén, kde ožívají zemské a vodní prvky. Prostoru dominuje jedinečně řešený bazén v netradičním tvaru se skluzavkou skvěle doplňující polstrovaná zákoutí s elegantní dřevěnou podlahou, sisalovými koberci a závěsy rostlin. Z přilehlé zastíněné venkovní jídelny se stoly je pak výhled na klidné koupací jezírko, což onu útulnost přivádí k dokonalosti. Cesta vrcholí u podmanivého hlavního bazénu, který se rozprostírá venku. Jeho střed tvoří vyvýšená plošina, kde se lze kochat panoramatickým výhledem orámovaným éterickými závěsy. Toto spojení lehkosti a země je patrné v prvcích ambientního designu, které v sobě zahrnují podstatu přírody v interiéru.

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.

více informací & nastavení