Styl Mid-Century Modern prochází renesancí a do interiéru vnese optimismus i praktičnost

12. 12. 2021
Inspirace

Maximální funkčnost a jednoduchost, ikonické kousky nábytku i kontrastní kombinace materiálů a barev. Designové hnutí Mid-Century Modern položilo základní kameny pro současné styly bydlení a už pár let zažívá návrat na výsluní interiérového designu. Láká vás zařídit si dům či byt v tomto duchu? Inspiraci najdete jak v bazarech, tak u novodobých výrobců.

Doplňky mají schopnost zrcadlit vaši osobnost. Tento styl bydlení hraje do karet nejrůznějším zálibám. Z předmětů, které dělají radost, se snadno stanou i dekorace, které dokreslí atmosféru. Pro milovníky hudby to může být sbírka starých desek a gramofon, o dobrém vkusu sběratelů umění bude důkazem malá soukromá galerie plná abstraktních obrazů. I knihy mohou kromě napínavých příběhů poskytnout i estetickou stránku. Knihovna seřazená podle barev je velkým hitem. Kapitolou sama pro sebe je vášeň pro pokojové rostliny. Retro pokojovky jako je tchýnin jazyk, monstera nebo zelenec zútulní celý interiér a ještě pročistí vzduch. Sluší jim to na polici, komodě, parapetu i v samostatných stojanech či závěsech.

Kromě těchto specifických “zálibových” doplňků je pro tu správnou Mid-Century Modern náladu třeba bydlení obohatit od svítidla. Ta dokáží posunout celou místnost na novou úroveň. Typickým osvětlením je paprsčitý kovový lustr. Pro ten ani nemusíte do bazaru, mnoho značek vyrábí jeho moderní podobu. Zlaté stolní lampy, stínidla z mléčného i čirého skla nebo křišťálu jsou také výtečnou variantou. Koberec s grafickým či orientálním vzorem a polštářky v různých strukturách opticky celé bydlení zahřejí a dotáhnou ho k dokonalosti. Opravdoví fajnšmekři mohou dbát i na ty nejposlednější detaily v podobě okenního kování, klik na dveřích nebo vypínačů. 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.

více informací & nastavení