Světová výstava Expo v Dubaji je v plném proudu a přináší vhled do budoucnosti

9. 11. 2021
Inspirace

Po ročním odkladu začala 1. 10. 2021 dlouho očekávaná světová událost. Výstava Expo v Dubaji byla zahájena velkolepým ceremoniálem a celková plocha zabírá více než čtyři kilometry čtvereční. Účastní se jí přes 190 zemí včetně České republiky, která se prezentuje unikátním pavilonem navrženým ateliérem Formosa. Akce potrvá do konce března 2022.

Město inovací a technologií


192 zemí přivezlo na pobřeží Perského zálivu svá poselství, která v nejrůznějších podobách prezentují ve svých pavilonech. Na ploše se ale nachází i další partnerské spoty, které jsou orientované speciálně na vzdělání, udržitelnost nebo zábavu. Během Expa jsou naplánované tematické týdny, každý den je možné v rámci akce navštívit okolo šedesáti představení či přednášek. Kromě již zmíněných témat se návštěvníci mohou inspirovat a vzdělávat například i ve sportu, fitness a well beingu, gastronomii nebo třeba businessu. 

Expo je rozděleno na jednotlivé čtvrtě neboli districty. Sustainability district se zaměřuje na udržitelnou cestu k budoucnosti a životu v rovnováze s planetou. Pokud spojíme své síly, malé iniciativy přerostou v globální hnutí, které pomůže chránit přírodu a zachovat svět kolem nás. Toto téma prolíná všemi směry a stále více se stává aktuálnějším a důležitějším. Do této části se zapojila Brazílie, která stvořila imitaci Amazonie. Projekce je plná pohledů, vůní i zvuků pralesa, které symbolizují bohatou biodiverzitu. Německo zase připravilo virtuální realitu energetiky či města budoucnosti. I Singapur přišel s deštným pralesem, návštěvníci se mohou procházet korunami stromů na visutých lávkách. I Česká republika je součástí udržitelného segmentu. O naší instalaci se dočtete v jednom z následujících odstavců.

Poslední část je věnovaná příležitostem. Opportunity district poukazuje na to, že vše, co děláme, má vlnový efekt. I jeden jediný člověk může být klíčem k odemknutí miliard příležitostí, které pomohou jednotlivcům i komunitám vytvořit lepší zítřky. Pomocí komunikace, měřitelnosti různých aspektů života a podpory mladé generace společně máme schopnost utvářet budoucnost. Těmito motivy se nechala inspirovat Ukrajina, Švýcarsko a další. Za zmínku stojí pavilon Malawi. Ten nabízí interaktivní cestu malého vesnického chlapce, který postupně objevuje vliv inovací na jeho komunitu a život.

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.

více informací & nastavení