Architektura

The Hills: První projekt studia MVRDV v Jižní Americe

29. 6. 2022
Architektura

MVRDV odhalilo design pro The Hills, svůj první projekt v Jižní Americe, který bude realizován v největším ekvádorském městě Guayaquil. Celkově bude komplex stát jako shluk šesti rezidenčních věží, které budou umístěny na několika multifunkčních soklech s rozmanitým využitím. Čím jsou tyto rezidenční věže zajímavé a co vše ukrývají? Zjistěte to spolu s námi.

Zelená oáza mezi věžemi

V základně projektu se věže spojují dohromady a vytvářejí terasovité zelené údolí s oázou bazénů, sportovišť a velkým městským amfiteátrem s výhledem na nábřeží – vše obklopené bujnou vegetací pocházející z Ekvádoru. Mezi čtyřmi věžemi umístěnými nejblíže k řece a dvěma věžemi v zadní části budovy je hlubší kaňon, který slouží jako prostory pro maloobchod a trasu pro chodce. „Komplex je téměř město samo o sobě, s věžemi různých výšek, takže je to takové mini panorama,“ vysvětluje Jacob.

Na vnějších okrajích projektu odráží design fasád vizuál sousedních výškových budov s bílými balkony, uspořádanými do přímých ortogonálních linií. Fasády obrácené do prázdna mezi věžemi dodávají zástavbě velmi odlišný charakter. Přímé linie zde ustupují balkonům s plynulými křivkami, které vytvářejí nepravidelné výstupky a převisy, zemské tóny na nižších úrovních postupně ustupují světlejším barvám blíže k obloze a na všech úrovních balkony lemuje hojná zeleň, která rozšiřuje atmosféru centrálního údolí až k vrcholkům kopců, které ho obklopují.

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.

více informací & nastavení