Transformace prostoru: Inspirujte se funkčními kousky od špičkových současných designérů!

23. 10. 2023
Inspirace

V oblasti interiérového designu se funkčnost a estetika často prolínají. Může tak vzniknout nábytek, který pozvedne nejen vizuální přitažlivost prostoru, ale i jeho praktickou využitelnost. Vzestup funkčního nábytku navrženého špičkovými současnými designéry s sebou přináší novou éru inovací, kde forma přirozeně splývá s účelem. Dnes vám přinášíme výběr nejpozoruhodnějších kousků, které hravě promění váš domov či kancelář ve všestranné a efektivní prostředí.

Udržitelnost pro každý den: Židle Odger od Form Us With Love

Designové studio ze Stockholmu vytvořilo praktickou jídelní židli Odger na zakázku pro řetězec IKEA. Je výsledkem tříletého projektu zkoumajícího, jak použít udržitelný kompozitní materiál k vytvoření cenově dostupného modelu. Autoři zde zdůrazňují udržitelnost jako základní princip funkčního nábytku. Model se vyrábí procesem vstřikování za použití směsi obsahující 70 procent polypropylenu a 30 procent dřevěné štěpky. Dřevěné štěpky pocházejí z recyklovaného dřeva, recyklovaný plast je pak upřednostňován před tzv. prvotním plastem.

Hravá plastelína: Sedačka Sosia od Emanuela Maginiho

Tvarovatelná sedačka Sosia je dílem italského designéra Emanuela Magini. Mimořádně kreativní model dokonale zpochybňuje tradiční pojetí sezení. Sosia byla vybavena nastavitelnými prvky, které lze přeskupit a vytvořit tak různé konfigurace použití – od individuálního lenošení až po společné sezení. Tento dynamický kousek naplno rozvíjí potenciál funkčního nábytku, který se přizpůsobí měnící se sociální dynamice a uživatelským preferencím, a zároveň dodává interiéru umělecký nádech.

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.

více informací & nastavení