Architektura

Vinařství Lahofer: Místo, kde se pojí požitkářství s kulturou

22. 3. 2022
Architektura

Chcete ochutnat skvělé víno, či si dokonce vyrobit své vlastní? Rádi byste si užili kulturní program s výhledem na vinici? Nebo vás láká poznávat originální architekturu? Pak pro vás máme skvělou zprávu – vinařství Lahofer nabízí všechny tyto aktivity na jednom místě!

Projekt se skládá ze tří budov, z nichž každá slouží jinému účelu, jemuž je svými objemy patřičně přizpůsobena. První z nich představuje vinařský závod, který zahrnuje lisovnu, sklep s kapacitou kolem tři čtvrtě litrů v tancích, skladovací prostory a moderní lahvovací linku, která celý proces balení značně usnadňuje. Tyto výrobní prostory vyžadují nižší teploty, a tak jsou od dalších částí vnitřně odděleny. Druhá, nižší budova zastřešuje administrativní potřeby s kancelářemi. Její pásová okna dodávají prostorům dostatek světla a přivádí do interiéru trochu okolní přírody.

Na správní část v otevřeném prostoru plynule navazuje návštěvnické centrum zvané LAHOtéka, které funguje jako kombinace vinotéky, prodejny vín, degustační místnosti a prostoru, kde můžete rovněž posedět s přáteli či rodinou nad skleničkou vína. Architekti při vytváření interiéru využili inspiraci okolím a na jednotlivé řádky vinné révy navázali betonová žebra, která spolu s prosklením lemují a rozdělují vnitřní prostory. Beton doplňují elegantní prvky dřeva a dohromady tvoří harmonickou leč surovou materiálovou poezii. Strop zdobí umělecké dílo Patrika Hábla, které odráží barvy terroiru a dovádí tak celkový design interiéru k dokonalosti.

Kromě pozorování okolních vinic a krajiny nabízí vinařství Lahofer řadu dalších aktivit, a tak se zde nudit rozhodně nebudete. Pod betonovou vlnou si můžete vychutnat degustaci nejrůznějších vín a v amfiteátru zažít trochu kultury v podobě divadelních představení, koncertů či promítání letního kina. Vinařství rovněž nabízí unikátní projekt Mějte svoji hlavu, kde si můžete vyzkoušet práci vinohradníka na vlastní kůži – vypěstovat zdravé hrozny a podílet se na výrobě vína. Díky péči a lásce, kterou do práce sami vložíte, bude výsledný produkt chutnat ještě lépe. Netradiční vinařství poskytuje dále komplexní akce pro firmy včetně dopravy, cateringu i programu.

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.

více informací & nastavení