Architektura

Vítězové v soutěži Kanceláře roku 2022 udávají trendy. Víme, kdo vyhrál.

13. 6. 2023
Architektura

Kancelářské prostory již dávno nepředstavují unifikované kousky nábytku náhodně umístěné v prostoru, bez jakékoli osobitosti a návaznosti na trendy v interiérech. Moderní firmy dbají na blaho svých zaměstnanců i na svou image a investují do kanceláří, které podporují variabilitu, osobní setkávání a svou útulností leckdy konkurují domácímu obýváku nebo oblíbenému gastro podniku. Soutěž Kanceláře roku každoročně vyhlašuje vítěze v několika kategoriích. A my vám prozradíme, které firmy obsadily první příčky.

Dynamicky se rozvíjející Heureka Group obsadila první místo v kategorii Velké kanceláře roku. V pražském Karlíně se pyšní budovou s obrovskou technickou vyspělostí. Recyklace odpadu, sledování emisí oxidu uhličitého nebo sběr dešťové vody patří k inovativním aspektům. Rozmanitou esetitiku i využívání prostoru pochází z dílny Tétris Design & Build. Nejlepší regionální kancelář roku vyhrála Autodoprava Břetislav Látal se sídlem v Mikulovicích. Hřejivý interiér s převahou dřeva, kovovými prvky a příjemnými akcenty v podobě sedacích souprav, lehce industriálních svítidel nebo prosklené místnosti má na svědomí Ing. Michaela Látalová, MBA

Cenu v kategorii Hybridní kanceláře roku získal Mercedes-Benz Česká republika. Autorem návrhu zázemí na Praze 5 je Colliers International Design & Build Czech. Elegantní tvary, luxusní prvky, důraz na osvětlení i moderní materiály kombinované s hi-tech prostředím bravurně odráží identitu této prémiové značky.

V nenápadné budově na Malém městě naší metropole zabírá poslední dvě patra ZEITGEIST Asset Management. Moderní kabát funkcionalistickému prostoru obléklo Studio Perspektiv a tím si zasloužilo první cenu v kategorii Malé kanceláře roku. Důraz na detail a ušlechtilé materiály sehrály hlavní roli.

Pro firmu Scott.Weber Workspace poskytující nejrůznější typy prostor od kanceláří, coworků, eventových spotů nebo podcastových studií navrhla společnost Prochazka & Partners další moderně vybavenou lokalitu na pražském Chodově. První příčku v kategorii Hub & Co-working kanceláře roku obsadili nejen díky současnému designu plnému rozmanitých zákoutí využitelných pro různé účely. Moderní design, kvalitní nábytek, špičkové vybavení a důraz na efektivitu zaměstnanců. To si nejvíce přála společnost Contera v budově Terra v Říčanech u Prahy. O tom, že se architektům ze studia Acht povedlo tyto požadavky splnit, svědčí první místo v kategorii Inovativní kanceláře roku.

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.

více informací & nastavení