Vše nejlepší k 40. narozeninám! Oslavte s námi milník ikonické židle Capisco.

24. 5. 2024
Interiér

Design židle Capisco od norské značky HÅG je v nejlepších letech. Tento revoluční kousek slaví kulaté čtyřicáté narozeniny, ale jeho futuristická estetika, dynamická pohyblivost, udržitelnost i variabilita předchází dobu. Židle Capisco nejen neustále jde ve šlépějích trendů, ale sama je udává. Ohlédněte se s námi za tímto průlomovým počinem designéra Petera Opsvika. Hledáte-li novou kancelářskou židli, tato vám kromě skvostného designu nabídne nespočet poloh zdravého sezení u práce.

Psal se rok 1984, když neobvyklé křivky židle Capisco spatřily světlo světa a začaly zpříjemňovat pobyt nejen u pracovního stolu. Novou éru ergonomického designu odstartoval inovátor a průmyslový návrhář Peter Opsvik. Inspirace koňským sedlem ho přivedla k dynamičnosti a ideálnímu provedení pro střídání poloh. Autor manifestuje motto: „Nejlepší postoj je vždy ten následující.“ Vykrojený sedák a opěrák dovoluje sedět klasicky, bokem nebo se otočit a opírat se trupem o opěrák. Díky výškové nastavitelnosti také napomáhá práci vestoje.

Také lze zvednout výšku a pracovat v polostoje, kdy je bederní páteř v optimální poloze, kyčelní klouby jsou otevřené a svaly přirozeně relaxují. Tato funkce je ideální, pokud máte výškově nastavitelný stůl. Capisco se pak přizpůsobí všem jeho polohám. Další možností je sedět bokem, opěrák v tuto chvíli může sloužit jako opěrka pro bok i jako područka a vykrojený sedák zajistí komfort pro spodní část těla. I při otočení židle vás čeká komfortní póza. Opřít si můžete nejen trup a ruce, ale nic nebrání ani položení brady na vrcholek opěráku. Umístění nohou je opět jen na vás.

Udržitelnost na prvním místě


Severské značky jsou kromě špičkového designu často spojené s filozofií udržitelnosti. A společnost HÅG není výjimkou. Dokonce byla průkopníkem v zaměstnání environmentálního manažera již v roce 1990. Produkty vydrží řadu let a v případě opotřebování lze danou část snadno vyměnit. Na výrobu židle Capisco bylo použito 39 % recyklovaných materiálů z postkonzumního a postindutriálního materiálů a 99 % je dále recyklovatelných.

Použitý polypropylen je dokonce recyklovaný z 95 %. Tento kousek je také ověnčený certifikáty zaručujícími bezpečnost, ekologii, nízké emise chemikálií a CO2 při výrobě či sociální odpovědnost. Patří mezi ně GREENGUARD, Möbelfakta a další. Capisco je hvězdou, která mezi ostatním nábytkem do moderních kanceláří, pracoven nebo třeba zasedacích místností září velice jasně. Splňuje ty nejvyšší nároky na estetiku, ergonomii, variabilitu i udržitelnost. Prověřeno čtyřmi dekádami úspěchů a spokojených zákazníků!

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.

více informací & nastavení