Židle Ton 10x jinak - česká klasika dobývá svět

23. 10. 2021
Realizace

Tradiční české Tonky si svým jednoduchým designem podmanily spoustu architektů, kteří je během dlouhých let, po které firma funguje, rozvezli napříč celým světem. Naše české Tonky z Bystřice pod Hostýnem dnes již najdete kromě Antarktidy snad na každém kontinentu. Díky svému jednoduchému designu z nadčasového dřeva lze židle použít téměř do jakéhokoliv prostředí. Posuďte sami, připravili jsme pro vás několik ukázek.

V obklopení barev


Ať je kolem bílo, černo nebo třeba celá duha barev, Tonky si poradí se vším. Ačkoliv je jejich design jednoduchý a na první pohled není úplně zřetelné, že by mohly pasovat do výrazných interiérů, opak je pravdou. Právě díky své jednoduchosti se dají židle kombinovat i s těmi nejvíce crazy kousky. Důkazem je lyonské bistro Piade, kde rozhodně s barvami nešetřili. Podnik si zakládá na veselé image, kterou podtrhují barevné stěny a dekorace s květinami. Ve francouzském bistru si italskou piadinu, tedy pokrm z pšeničné placky plněné salámem, sýrem, zeleninou nebo třeba marmeládou, můžete vychutnat na českých židlích. 

Jeden takový podnik, který nese nádech minulých časů, najdete například v anglickém městě Maidstone. V podniku The Herbalist Pub vás na první pohled zaujme stropní podsvícená obrazová výzdoba zvěčňující ingredience tradiční kuchyně. Restaurace byla věnována dvěma cestovatelům, kteří se vydali do Nového světa hledat nové chutě. The Herbalist je také jeden z mála podniků v oblasti, kde si můžete vychutnat tankové pivo - shodou okolností Staropramen. České židle, české pivo… že by tady měl někdo pro malou zemi v srdci Evropy slabost? 

V souladu s přírodou


Existuje něco, kde se klasická dřevěná židle vyjímá lépe než mezi ostatními přírodními materiály? Asi těžko. Důkazem je stylová hala ve vinařství Wild Estate. Česká Tonka v tomto případě cestovala bezmála přes půlku světa až do novozélandského Aucklandu. V open-space domku jasně dominují přírodní materiály, jako jsou dřevo, kov, sklo a kůže. Celý interiér je právě díky této čtyřce materiálů vzdušný, moderní a nadčasový. 

Na vlně luxusu


Ty, kteří si myslí, že je nábytek značky Ton spíše takovou dostupnou klasikou, která se nehodí do luxusních prostor, vyvedeme dnes z omylu. I jednoduchá dřevěná židle může díky práci šikovného architekta vypadat opravdu na úrovni. Židle z řady 811 jsou díky svému výpletu považovány spíše za kousek do klasických kaváren či hospod. Čínští architekti 十人 xandy však židle použili úplně v novém kontextu a výsledek je opravdu nádherný. 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.

více informací & nastavení