Zima přichází. Poradíme vám, jak zabránit úniku tepla.

16. 11. 2021
Inspirace

Stačí se podívat z okna a jedno je jasné. Zima už je pomalu tady a s ní přichází i sychravé počasí. Ať už máte toto období rádi či ne, zajisté se všichni shodneme na třech věcech. Nikdo se nechce doma klepat zimou, platit za vytopení astronomické částky a zbytečně pouštět teplo ven. Pojďte si společně s námi projít několik rad, které vám pomůžou domácnost upravit tak, že vám poděkuje jak vaše peněženka, tak planeta. A váš teplý svetr na doma? Ten klidně nechte ve skříni.

Zkontrolujte i kotel


Aby se topilo efektivně, je potřeba váš topný systém pravidelně kontrolovat. Odborníci doporučují kontrolu celého systému alespoň jednou ročně, nejlépe vždy před topnou sezónou. Pozor, celková kontrola topného systému ale není totéž, co revize kotle. Ačkoliv má kotel na starosti generování tepla, existuje řada dalších součástek, které je potřeba udržovat v maximálně dobrém stavu. Jen tak bude vytápění efektivní a nebude docházet ke zbytečným únikům tepla. Zkontrolovat tedy nechte nejen kotel, ale i termostaty a radiátory. Právě pak si můžete být jisti, že technicky vše funguje tak, jak má. 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.

více informací & nastavení