Moderní kanceláře snů aneb Stua, Pernod Ricard a Paříž jako na dlani

31. 5. 2021Realizace

O ideálním pracovním prostředí má každý z nás své vlastní představy. Někdo nedá dopustit na nerozptylující minimalismus a strohost, jiný vyznává zejména útulno a příjemnou atmosféru za každou cenu. Dnes vám ovšem představíme pracoviště, kterému by s jistotou neodolal žádný opravdový milovník moderního designu a architektury. Protože když se spojí značka STUA, tým zkušených designérů a zajímavá vize v srdci francouzské metropole, výsledek nemůže dopadnout jinak než skvostně. Ostatně přesvědčte se sami a prohlédněte si prostory sídla společnosti Pernod Ricard a jejich vizi firmy budoucnosti. 

 

Ostrov s výhledem na Eiffelovku


Kanceláře v samém srdci Paříže – to je The Island neboli název budovy sídla francouzské společnosti Pernod Ricard. Tato společnost, patřící mezi největší výrobce lihovin a vína na světě, si pro svou pařížskou centrálu přála moderní prostory, které by odrážely současnou filozofii značky a zároveň také myšlenky, s nimiž si značka přeje vyrazit vstříc budoucnosti. Návrh prostorů se zrodil pod taktovou designérů studia Saguez & Partners. A ač mohou být obdobně jednoduché vize a zadání pro nejednoho designéra až nečekaně tvrdým oříškem, Saguez & Partners se podařilo v interiérech The Island s lehkostí propojit všechny důležité myšlenky a požadavky na vzdušnost, otevřenost i svěží modernitu. Ostatně slova Alexandera Ricarda, majitele Pernod Ricard, to jen potvrzují. "The Island je tváří budoucnosti Pernod Ricard – společnosti otevřené světu. Z hlediska designu i rozložení je tato nová centrála nejkrásnějším symbolem transformace naší skupiny.”

+
Doprava zdarma
Špičkový design
Oblíbené
Konferenční stolek SOLAPA, různé velikosti
+
Doprava zdarma
Křeslo LIBERA

Křeslo LIBERA

STUA24 696 CZK
+
Doprava zdarma
Špičkový design
Dvoumístná sedačka COSTURA

Víc než korporát


Ambice Pernod Ricard a tedy i designérů Saguez & Partners ovšem mířily ještě trochu výše. Projekt zahrnoval vzhled kompletních interiérů a prostorů skutečně od vstupní haly až po střechu. Samozřejmostí byly působivé reprezentativní prostory pro meetingy s obchodními partnery a významnými hosty, ale i příjemné zázemí kanceláří a společných prostorů pro zaměstnance. Na pracovní prostředí přece jen dnes naštěstí všichni klademe trochu vyšší nároky, a díky tomu jejich podoba prochází v posledních letech někde až masivní transformací. A v Pernod Ricard tedy na zaměstnance žádné korporátní kóje ani neosobní open space kanceláře rozhodně nečekají.

V Pernod Ricard na zaměstnance žádné korporátní kóje ani neosobní open space kanceláře nečekají.

Pracoviště jsou sice řešena jako open space, ovšem díky volbě kvalitního a jednoduchého kancelářského nábytku a příjemné barevné kompozici, která rozhodně nebude rušit u práce a zároveň nepředstavuje zabijáka fantazie kreativního oddělení, je už na první pohled jasné, že jde o prostor, který bude vždy naplněn dobrou náladou a o produktivitu zde nebude nouze. Dalším skvělým a poměrně pokrokovým prvkem je plynulé propojení čistě pracovních částí s lounge zónami. Ty jsou určené pro schůzky s kolegy z jiných oddělení, lze je využít jako relax zóny nebo jako příjemnější a tvůrčí prostředí pro rychlou týmovou poradu či meeting. Soudě čistě podle interiéru, ale ovšem také podle střešní terasy se zelení, pohodlným posezením a s výhledem na celou Paříž, máme takové tušení, že tahle firma managera štěstí jen tak potřebovat nebude.

Hlavní interiérové hvězdy


Jak jsme zmínili už na úplném začátku, všechny nové interiéry, tedy zejména lounge zóny a pak také všechny reprezentativní prostory pro oficiální schůzky, byly zařízeny ve spolupráci se značkou STUA. Tato španělská značka si nás naprosto získala svým smyslem pro nadčasový designový nábytek, který maximálně splňuje nároky na současný komfort i styl, nechybí mu hravost, ale na druhou stranu dokáže zaujmout a zcela vyrazit dech i sofistikovanou jednoduchostí a střídmou kombinací kvalitních materiálů. Nábytek STUA je perfektní volbou pro soukromé i veřejné prostory a sázka právě na něj se v případě Pernod Ricard více než vyplatila. 

Pernod Ricard se ve svém novém interiéru vydalo cestou nadčasovosti, elegance a nevtíravé jednoduchosti. Cílem bylo vytvořit příjemné, vstřícné a otevřené prostředí, oproštěné od korporátní strohosti a našrobenosti a hlavně lákající ke komunikaci. Této mety bylo rozhodně dosaženo, a to zejména díky výběru vhodných modelů nábytku. Hlavními hvězdami, které stylově propojují celý jednotný koncept interiérů, jsou pohovky a křesla COSTURA, ve většině případů doplněné o konferenční nebo odkládací stolky SOLAPA, stylová křesílka LIBERA s masivní dřevěnou podnoží a područkami a nakonec také na pohled velmi atraktivní dřevěné židle GLOBUS. Kvalitní měkké textilie, masivní dřevo, pastelové tóny a vkusné osvětlení či hravé dekory doplňků a tématické dekorace jsou pak jen finální tečkou dolaďující celou kompozici do dokonalosti a perfektně podtrhují po několik generací budovanou firemní identitu rodinného podniku Pernod Ricard. 

Použité produkty

NOVÝ WEB - CHYBY, RADY ZDE