PARTHOS od Narbutas boduje – získal iF Design Award 2025
Minimalistický, akusticky promyšlený a vizuálně výrazný. Kolekce stolů PARTHOS od značky Narbutas získala prestižní ocenění iF Design Award 2025 za originální spojení designu, funkčnosti a udržitelnosti. Co dělá z PARTHOS víc než jen stůl?
Sochařský tvar, akustická funkce, udržitelný přístup
Kolekce PARTHOS od litevské značky Narbutas si vysloužila prestižní iF Design Award 2025 – jedno z nejuznávanějších ocenění v oblasti designu. A právem. Tento stůl totiž nesází na prvoplánový efekt. Jeho design stojí na jediném, ale silném motivu: masivním cylindrickém sloupu, který nese desku stolu a zároveň definuje celou kolekci. Sloup není jen vizuální dominantou. Je vyroben z recyklovatelného PET feltu, která pohlcuje zvuk a výrazně zlepšuje akustiku v místnosti. PARTHOS tak dokáže nenápadně, ale efektivně přispět k lepšímu pracovnímu prostředí – funkčně i esteticky.
Inspirace architekturou, která dává tvar i charakter
Celá kolekce PARTHOS – od akustických sloupů po jednací, vysoké a příležitostné stoly – byla oceněna v kategorii Excellent Product Design. Podle designérky Rytė Milišiūnaitė sjednocuje jednotlivé prvky sochařský sloup inspirovaný klasickou architekturou. Ten je obalený PET feltem a zdobený jemnou vertikální strukturou, která dodává celku eleganci a pocit lehkosti. Právě tato kombinace dává kolekci její výrazný, ale kultivovaný charakter.
Modularita a variabilita bez kompromisů
PARTHOS není solitér. Je to modulární systém, který nabízí různé velikosti, výšky i barevná provedení. Díky tomu se hodí do širokého spektra prostor – od velkých zasedacích místností až po kompaktní relax zóny. Design kolekce působí současně pevně a vzdušně. Při pohledu z dálky přitáhne pozornost, při bližším kontaktu překvapí svým technickým promyšlením a důrazem na detail.
Design, který dává smysl
Získání iF Design Award 2025 je potvrzením filozofie značky Narbutas: vytvářet nábytek, který není jen pěkný na pohled, ale skutečně zlepšuje prostředí, ve kterém lidé pracují a žijí. Kolekce PARTHOS sbírá ocenění dlouhodobě – iF Design Award 2025 není její první úspěch. V letošním roce získala také titul Winner na German Design Award 2025 a už v roce 2023 si odnesla Archello Award, udělovanou na základě hlasování čtenářů. Značka Narbutas tak potvrzuje svou silnou pozici na poli mezinárodního designu. Ocenění iF získala opakovaně – v roce 2023 za systém NOVA Wood Multipurpose a o rok později za kolekci židlí D-CHAIR. Narbutas soutěží na světové scéně od roku 2019 a sbírá uznání i v soutěžích Red Dot, German Design Award a dalších.
Chcete si kolekci PARTHOS vyzkoušet naživo?
Kolekci PARTHOS najdete v našem showroomu na Corsu Karlín. Přijďte se přesvědčit, že i stůl může mít osobnost – a že design může být tichý, ale výrazný.














