Viva Magenta: V barvě roku 2023 pulzuje elán a radost ze života

11. 1. 2023
Inspirace

Společnost Pantone pomocí barev každoročně reflektuje náladu ve společnosti. V současnosti je patrné, že lidstvo potřebuje infuzi energie, optimismu a síly. A všechny tyto aspekty odvážný karmínový odstín s názvem Viva Magenta přináší. Má pomoci otočit list a začít psát nový příběh.

Dalším poselstvím je přirozené tíhnutí k přírodě. Změna klimatu, témata udržitelnosti nebo ochrana půdy, to je jen zlomek aktuálních okruhů, nad nimiž se populace zamýšlí. Do svých domovů také zařazujeme mnohem více živých rostlin a pobyt na čerstvém vzduchu stavíme na první příčky žebříčku priorit. Po dlouhém období světové pandemie klademe důraz na zdraví fyzického těla i duše a do své životosprávy zahrnujeme mnohem více přírodních složek. Přírodní původ karmínového barviva (někdy zvaného košenila) vychází z brouka červce nopálového. Je známé například z kosmetického průmyslu, konkrétně se mnohdy přidává do rudých rtěnek. Je ale poněkud vzácné, což se odráží i v jeho ceně.

Živým srdcem obýváku se může stát například pohovka nebo křeslo. Na našem e-shopu najdete kousky v mnohých variantách čalounění a červené tóny mezi nimi nechybí. Tapeta či výmalba jedné nebo více stěn z vašeho bytu vytvoří designové doupě. Pokud chcete červeň dávkovat opatrněji, vsaďte na barevné polštářky, plédy, koberce květináče nebo vázy. Dramatický odstín se bude vyjímat v neutrálně laděném prostředí, ale pokud vaše duše prahne po extravaganci, nebojte se divokých kombinací s pestrou zelenou, žlutou či modrou. Výtečně bude vypadat i v uměleckých dílech jako jsou sošky, malby nebo čím dál tím populárnější NFT digitální obrazy.

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.

více informací & nastavení