Tacchini: Luxusní nábytek s italskými kořeny

28. 5. 2021Články

Za každým produktem je příběh. Za každým příběhem je člověk. V každém produktu se odráží duše jeho designéra, poctivá ruční práce i technologie a také potřeby klienta. Filozofie značky Tacchini, jejíž historie sahá až do roku 1967, spočívá v kombinaci tradice, kvalitních materiálů, udržitelnosti a moderního smýšlení. V pohovkách, křeslech, židlích i stolech se odráží typický rukopis této italské firmy, která symbolizuje nadstandard, neotřelost a neskutečné pohodlí.

Fantazii se meze nekladou


Není divu, že po kouscích Tacchini sahají interiéroví návrháři po celém světě. Oblé organické tvary vnesou do místnosti jemnost a svým poutavým vzhledem svádějí k posezení, ať už se nacházejí v privátním bydlení nebo v komerčním zařízení. Jednotlivé kolekce i kousky lze mezi sebou snadno kombinovat a tím získat opravdu neokoukané aranžmá. Pastelové, výrazné i zemité odstíny textilií, široká škála kůží nebo látek podle vašeho vlastního výběru slibují, že podobný interiér široko daleko budete mít pouze vy. 

 

Ideální volba pro umělecké duše i vyznavače designu


Oslava kreativity se odráží v nábytku KELLY navrženém designérským triem Claesson Koivisto Rune. Své jméno nese podle amerického minimalistického umělce Ellswortha Kellyho. Ten se stal inspirací pro modely, které v sobě slučují křehkost s obrovskou silou originality. Barvy a materiály čalounění sedacího nábytku se nabízí v široké paletě a útlé kovové podnože mohou mít mnoho tváří v podobě barevných i metalických laků. Zkombinujte různé povrchové úpravy a odstíny a nechte vzniknout prostor, který bude hraničit s uměleckou instalací. V kolekci najdete jak křesla, chaise lounge a židle, tak konferenční i jídelní stůl. 

Santiago: Symfonie tvarů i barev


V popularitě pozadu nezůstává ani kolekce SANTIAGO. Je jednoduchá, nadčasová a v roce 2017 byla poctěna oceněním German Design Awards. Velkorysé a objemné tvary sedáku a opěráku jsou vyváženy štíhlostí krátkých nohou. Vizuální souhra linií i materiálů zve k odpočinku a hodí se k velké škále interiérových stylů. Skvěle vypadá pohovka samostatně, ale ještě lépe vynikne spolu s taburetem nebo křeslem.  

Ideální místo pro relax i přijímání hostů


Seznamte se s pohovkou ROMA, jedním z nejoblíbenějších kousků z portfolia značky. Záměr švédského designéra Jonase Wagella byl vizuálně téměř popřít gravitaci. A to se mu povedlo díky tenkým nožkám, na kterých se vznáší nadýchaný sedák ve tvaru zakřiveného půlkruhu. Tento kousek bude vypadat elegantně jako solitér, ale i v kombinaci s ostatními výrobky z této i jiné kolekce. Ať už na ní hodláte trávit čas odpočinku nebo s ní ozdobit firemní sídlo, vždy na sebe upoutá pozornost.

Ladné křivky kolekce Julep


Tato inspirativní kolekce JULEP vnese do jakékoliv místnosti měkkost a nádech romantiky. Zaoblené linie se těší v tomto roce velké oblibě a patří mezi žhavé trendy, avšak na pomyslném žebříčku nábytku se drží na předních příčkách už od avantgardních padesátých let. Bytelná konstrukce z topolové překližky je ukryta v polyuretanové pěně potažené čalouněním. Tak se zamilujte do designu a nechte se unést pohodlností sedačky, křesla, lenošky nebo poufu

Odkaz na historický design


Když se podíváte na sedačky a křesla SESANN, možná se vám vybaví atmosféra filmů ze sedmdesátých let. A budete mít pravdu, tato kolekce je totiž reedicí nábytku od světového designéra Gianfranca Frattiniho. Hřejivá útulnost vás vtáhne do svého smyslného designu a ukolébá k pohodovému odpočinku. Můžeme vás ujistit, že při posezení v náruči SESANN dostanete chuť vložit do gramofonu vinyl a ponořit se zpátky do uvolněné atmosféry minulého století. 

+
Doprava zdarma
Křeslo Mayfair

Křeslo Mayfair

Tacchini43 226 CZK
+
Doprava zdarma
Sedačka Sesann, 180 cm

Sedačka Sesann, 180 cm

Tacchini109 794 CZK

Další designové kousky

Letem světem realizacemi


Nejedno luxusní sídlo ve světových metropolích využilo do svých prostor modulární systémy, pohovky i křesla z dílny italských mistrů. Důkazem jsou například privátní byty v New Yorku, Miláně, Paříži či Barceloně. Spočinout na sedacím nábytku Tacchini mohou například i hosté norského hotelu Grand Hotel Terminus, klienti francouzské pobočky kosmetické značky L’Oreal nebo cestující na letišti v Perthu. To je pouhý zlomek, mnoho dalších hotelů, showroomů, nákupních a wellness center i firemních sídel zvolilo ke své reprezentaci tyto stylové kousky. 

Rodinná tradice


Italové kladou velký důraz na rodinu a tradice a je zvykem, že se společnosti jmenují po jejich zakladatelích. Stejně je tomu tak i v tomto případě. Antonio Tacchini vynaložil velké úsilí, aby nechal vzniknout tuto značku. Své myšlenky předává pokrevním potomkům a dědicům, ale součástí celé rodiny se přirozeně stávají i členové týmu, dodavatelé, konzultanti i řemeslníci. Ti všichni jsou spříznění s filozofií přístupu k celému procesu výroby od návrhu, přes realizaci, až po zpětnou vazbu od zákazníků. A když je tato zpětná vazba pozitivní, celý tým je poháněn kupředu k novým nápadům. Tento cirkulární koloběh vede ke spokojenosti všech.

 

Životní prostředí i kvalita na prvním místě


Značka Tacchini přistupuje k přírodě s úctou a respektem. Všechny materiály pocházejí z certifikovaných obnovitelných zdrojů a úroveň emisí i odpadu se firma snaží držet na minimu. Všechny práce probíhají na malém prostoru, což šetří náklady na dopravu i vzácný čas. Firma klade velký důraz na kvalitu zpracování, produkty tedy zaručují trvanlivost. Pokud po dlouhé době používání výrobek doslouží, je možné jej částečně recyklovat

NOVÝ WEB - CHYBY, RADY ZDE