Tacchini

Tacchini

Tacchini je italská značka založená roku 1967 Antoniem Tacchini. Společnost Tacchini si zakládá na detailní analýze a logických procesech výroby. Ve výrobě nábytku kombinují moderní styl,výběr kvalitních materiálů a špičkových technologií, vše s důrazem na tradice. Ať už zvolíte sedačku, židle, stůl a mnoho dalšího z široké nabídky Tacchini, dostane se vám do rukou kousek s poctivým italským designem.


Existují příběhy, které vyprávějí o designu: materiály říkají o rukou, které je zpracovávaly, tvar naznačuje technologickou inovaci a kulturu. Příběh se odráží v každé z kapitol výroby, které jsou zde jako vzácné snímky dlouhého příběhu, jehož velká část se bude teprve psát. V každém projektu se setkávají zkušenosti a výzkum, oddanost i emocemi. Designový kousek je poté obohacen i našimi vlastními zkušenostmi, které mu předáváme tím, že ho pustíme na místo, kde trávíme naše životy

V Itálii často nesou designové společnosti jména rodin, které je zakládaly. Stejně jako Tacchini, která byla založena Antoniem Tacchinim v roce 1967. Děti se přirozeně časem stávají dědici a novými nástupci, kteří převezmou základní filozofii firmy a inovovat ji dle svého.  Nepředává se jen firma a její tradice, ale vlastně  i ti, kdo je s rodinnou firmou spřízněn - členové týmu, konzultanti, dodavatelé, zaměstnanci, pracovníci i klienti. Dodnes je v rodině Tacchini tato myšlenka velice silná a ovlivňuje každý tvůrčí proces. Tento neustávající proces přináší pocit sounáležitosti s moderním stylem, který je pak dále vylepšen výběrem kvalitních materiálů a špičkových technologií. Vždy ale odkazuje na důležitou tradici. Příběh rodiny se nevyhnutelně odráží nejen na výrobcích samotných, ale na sídle společnosti, které odráží lidi, kteří tam pracují, a filozofii, kterou se řídí.

Kvalita na prvním místě

Designové výrobky Tacchini vznikají z více než výrobních procesů. Historie této rodiny a společnosti, která nese její jméno, se prolíná s historií italského a mezinárodního designu: každá kapitola byla napsána s péčí a důrazem na detail a každý produkt tuto vášeň odráží. Nahlédněte do tajných místností, kde se tato práce provádí, Tacchini  vám poodhalí prostředky a metody používané k přípravě materiálů, péči, s jakou ošetřuje jejich povrchy, chrání jejich jemný vzhled, tajemství technologií používaných k jejich ošetření, od zkušeností z minulosti po moderní výzkum a inovace.

Pozornost začíná u výběru materiálů, které samy o sobě mohou zprostředkovat silné vjemy. Materiály jsou dále ošetřeny pomocí technologických postupů, které dají vyniknout i jemným detailům. Celková kvalita produktu je pak výsledkem synergie mezi tradicí, pokrokem a nápaditým designem. Kreativita Tacchini nezná hranic. Co dělá produkty Tacchini tak jedinečnými?Tradice výroby nábytku od otců zakladatelů, kteří vědomě předávali své hodnoty dalším generacím, postavení společnosti na špičce technologického pokroku a tradice výroby v Itálii

Po celá léta věnovala společnost Tacchini pečlivou pozornost životnímu prostředí a dodržovala normu UNI EN ISO 14001: 2004. Každá fáze výrobního procesu od návrhu až po výrobu podléhá přísným kontrolám. Normě podléhá každé oddělení, každý zaměstnanec i dodavatel. Každý kus Tacchini je vyráběn podle náročných mezinárodních standardů s vynikajícími standardy pohodlí a použitím italských materiálů z certifikovaných zdrojů. Všechny procesy jsou vyvíjeny tak, aby zajistily absolutní respekt k životnímu prostředí a snížily úroveň odpadu a emisí na minimum. Tato opatření znamenají také to, že každý produkt Tacchini lze částečně recyklovat.

Tacchini u vás doma 

Oblé tvary, které jsou na první pohled zárukou nejvyššího pohodlí, designová kontrukce a nádherné čalounění, tím se vyznačují výrobky Tacchini v interiérech.  Na tuto italskou značku myslí po celém světě tisíce zákazníků, kteří si designovými kousky Tacchini touží vybavit svůj domov. Podívejte se s námi a nechte se inspirovat!  První patří klasickému bytu v New Yorku, jehož majitelé milují nejen o knihy, ale i design. Vedle rozsáhlé knihovny a monumentálního krbu se perfektně vyjímá křeslo Agnese v elegantní béžové barvě. V krémové barvě vypadá úžasně i sedačka Sesann z kouzelného pařížského bytu zařízeného v pastelových barvách.  Do třetice se podíváme do luxusního moderního sídla v Miláně. Byt je zařízen v klasickém stylu, do kterého jsou vhozeny moderní prvky, mezi nimi i oblá khaki sedačka Julep.

Projekty a reference

O návrh nelze přemýšlet aniž by se nebralo v potaz vnější prostředí, proto Tacchini udržuje mnohostranný dialog, aby správně uchopil a interpretoval myšlenky svých návrhářů i klientů. Do světa tak přinášejí kvalitu svých produktů z nejlepších materiálů, které byly vyrobeny za dodržení nejpřísnějších norem a certifikací. Pracoviště, hotely, stadiony, wellness nebo nákupní centra - to vše se stává scénou, na které může Tacchini vyjádřit jedinečnost svých designů, jejich trvanlivost, pohodlí a všestrannost. Vztah s moderním světem a stres, který přináší ze značky Tacchini dělá skutečný seismograf stavu bytí: přesný senzor a propagátor nových možností,  který přináší odpoutání od nynějšího světa. 

První reference přichází od norského hotelu jménem Grand Hotel Terminus, který si zvolil tradiční teplý dřevěný interiér, jehož klasický přísný vizuál zjemnil křesly oblými křesly Pisa ve dvou odstínech hnědé. Na projektu francouzského Okko Hotel Bayonne si Tacchini náležitě vyhrál, kousků veselých tu najdeme hned několik: sedací soupravu Quilt, křeslo Lima nebo originální křeslo Jacket.  Pařížská pobočka známe kosmetické firmy L'Oreal zase vsadila na několika cenami oceněná křesílka Kelly E.  

Designéři

Stejně jako momentky ze skutečného života existují i ​​klíčoví hráči, kteří tvoří příběhy designů. V domě Tacchini jsou designéři čestnými hosty a velkými mistry, kteří vyprávějí své příběhy svým učedníkům, jako rodiče svým dětem. Vytvářejí design, který umožňuje snít ještě předtím, než vůbec usnete. Dobrý design vám přinese okamžiky, zažijete a navždy si je zapamatujete. Mezi výrazná jména společnosti patří například Pietro Arosio, Alvino Bagni nebo B/M.

Tacchini a udržitelnost

Značka Tacchini vychází z toho, co pro ni vždy bylo přirozené: chovat se k životnímu prostředí s péčí a úctou, kterou projevuje k oblasti, která jí už padesát let poskytuje vše, co potřebuje. Záměrem je vytvořit funkční symbiózu mezi populací a jejím územím, která tvoří skutečnou udržitelnou hodnotu. Společnost Tacchini byla založena v roce 1967. Během své dnes už dlouhé historie, společnost zvládla pomalu expandovat na větší trhy, ale také v oblasti výzkumu a vývoje. V závěrečné fázi expanze a restrukturalizace bylo zásadním krokem používání výhradně obnovitelných materiálů. V souladu s produktovou filozofii, musí mít výrobky Tacchini také záruku trvanlivosti. 

Designový průmysl obsahuje složitý dodavatelský řetězec, protože jsou k výrobě často potřeba materiály, které se musí dovážet. Samotné materiály jsou pak obohacovány pomocí řemesel jako truhlářství, čalounění, zasklení, konstrukční práce nebo nátěry. Materiál se tak dá zpracovat v nekonečných kombinací možností. Oblast, kde se Tacchini nachází, je schopná pokrýt velkou část zmíněných řemeslných prací a různých výrobních či technologických úkonů. Jejich dodavatelský řetězec se tak soustředí pouze na velmi málém prostoru, což šetří nejen životní prostředí, ale i jinou vzácnou komoditu - čas. To samo o sobě ale nestačí. Je nutné dodržovat výrobní procesy a standardy, u kterých bylo vědecky dokázané, že přispívají ke snížení dopadu výroby na životní prostředí. Získání certifikace ISO14001 bylo první formální dohoda, kterou se společnost a všichni její dodavatelé zavázali ochraňovat životní prostředí. 

Oceněné produkty 

Tacchini zlepšit kvalitu soukromých a veřejných prostor, kde se neustále mění potřeby, technologie i životní styl. Tacchini proto s vášní, kreativitou a odpovědností analyzuje a vylepšuje své produkty a služby. Rozhodně ne bez povšimnutí, připravili jsme pro vás přehled designových cen, které produkty Tacchini dostaly.

Křeslo Reversível: 2021 German Design Award, 2019 Archiproducts Design Awards

Konferenční stolek Joaquim: 2020 Wallpaper* Design Awards 

Křeslo Lagoa: 2019 Good Design Award

Sedačka Julep:2018 Archiproducts Design Awards, 2018 Muuuz International Awards

Sedačka Roma:2017 Archiproducts Design Awards

Křeslo Santiago: 2017 German Design Award

Chaise Lounge Atoll:2015 Interior Innovation Award

Křeslo Jacket: 2013 Wallpaper* Design Award

Křeslo Kelly E: 2013 Good Design Award, 2013 Elle Decoration International Design Award, 2013 Red Dot Design Award

Zobrazit více
Tacchini-Company-Profile.pdf
TacchiniEdizioni-The-Art-of-Staging.pdf
Tacchini-T20-VolumeA.pdf
Tacchini-T20-VolumeB.pdf
Profizona
Cena
CZK
CZK
Typ
Materiál
Materiál - Sedák
Materiál - Podnož
Materiál - Stolová deska
Typ materiálu
Barva
Barva
Provedení kovu
Barva dřeva
Ostatní
Typ područek (židle)
Typ mechaniky (židle)
Typ podnože (židle)
Tvar stolu
Délka (stoly)
Šířka (stoly)
Typ podnože (stoly)
Ostatní
Výška (barové židle)
Typ stolu
Průměr (stoly)
Vaše volby
Materiál - Sedák:
Materiál - Podnož:
Materiál - Stolová deska:
Typ materiálu:
Barva:
Provedení kovu:
Barva dřeva:
Typ područek (židle):
Typ mechaniky (židle):
Typ podnože (židle):
Tvar stolu:
Délka (stoly):
Šířka (stoly):
Typ podnože (stoly):
Ostatní:
Výška (barové židle):
Typ stolu:
Průměr (stoly):
Počet produktů  
Seřadit  
Doprava zdarma
Novinka
Sedačka Face to Face

Sedačka Face to Face

Tacchini93 059 CZK
Doprava zdarma
Židle Kelly C basic

Židle Kelly C basic

Tacchini16 642 CZK
Doprava zdarma
Stůl Kelly T, 220x99 cm

Stůl Kelly T, 220x99 cm

Tacchini63 927 CZK
Doprava zdarma
Sedačka Julep

Sedačka Julep

Tacchini144 149 CZK
Doprava zdarma
Křeslo Julep

Křeslo Julep

Tacchini65 500 CZK
Doprava zdarma
Pouf Julep

Pouf Julep

Tacchini35 927 CZK
Doprava zdarma
Chaise lounge Julep

Chaise lounge Julep

Tacchini115 205 CZK
Doprava zdarma
Chaise longue Roma

Chaise longue Roma

Tacchini127 538 CZK
Doprava zdarma
Sedačka Roma

Sedačka Roma

Tacchini107 498 CZK
Doprava zdarma
Křeslo Roma

Křeslo Roma

Tacchini69 810 CZK
Doprava zdarma
Sedačka Sesann, 180 cm

Sedačka Sesann, 180 cm

Tacchini109 794 CZK
Doprava zdarma
Křeslo Sesann

Křeslo Sesann

Tacchini85 225 CZK
Doprava zdarma
Sedačka Sella

Sedačka Sella

Tacchini220 752 CZK
Doprava zdarma
Křeslo Sella

Křeslo Sella

Tacchini127 223 CZK
Doprava zdarma
Sedačka Oliver

Sedačka Oliver

Tacchini108 064 CZK
Doprava zdarma
Sedačka Quilt

Sedačka Quilt

Tacchini116 747 CZK
Doprava zdarma
Sedačka Santiago

Sedačka Santiago

Tacchini97 872 CZK
Doprava zdarma
Křeslo Santiago

Křeslo Santiago

Tacchini61 819 CZK
Doprava zdarma
Pouf Santiago

Pouf Santiago

Tacchini37 249 CZK
Doprava zdarma
Sedačka Lima, 158 cm

Sedačka Lima, 158 cm

Tacchini91 643 CZK
Počet produktů  
NOVÝ WEB - CHYBY, RADY ZDE