Salone del Mobile 2024: Největší přehlídka estetiky a inovace klepe na dveře

4. 4. 2024
Inspirace

Milán se již brzy opět oblékne do designového hávu a stane se již po 62. místem centrem setkání světových značek, výstav, přehlídek a několika stovek tisíc návštěvníků. Bude se konat od 16. do 21. dubna 2024 na výstavišti Fiera Milano Rho. Kromě novinek a trendů v nábytku a bytových doplňcích se můžete těšit na bienální výstavu kuchyní a koupelen EuroCucina či fokus na mladé designéry pod 35 let. Veletrh láká také na instalaci amerického filmaře Davida Lynche.

Historie největšího veletrhu nábytku sahá až do roku 1961, kdy představoval hlavně nábytkářské značky z Itálie. Během mnoha dekád se rozrostl do světového měřítka a tato událost nyní nesmí chybět v diářích významných výrobců, ani interiérových návrhářů, architektů a všech milovníků designu a inovace. Slouží nejen k inspiraci těmi nejnovějšími kousky, kolekcemi a technologiemi, ale hlavně k navazování kontaktů a vytváření nových obchodních příležitostí. Letošní ročník přivítá téměř 1 900 vystavovatelů. Nové prostorové uspořádání navržené architekty a neurovědci bude více zaměřené na člověka podle filozofie “human-at-the-center”.

V diskuzích u kulatých stolů se bude rozebírat využití umělé inteligence, vztah lodní dopravy s designem i novinky v pohostinství. V Aréně se také otevře knihovna Salone del Mobile, kterou navrhla společnost Formafantasma. Digitální balíčky s komunikačními produkty, matchmaking či online rezervace schůzek na stáncích usnadní pohyb v prostoru i čase. Jednou za dva roky se v rámci veletrhu koná výstava kuchyní EuroCucina. Letos se zaměřuje na design potravin, návštěvníci se tedy mohou těšit na živé ukázky pokrmů, ale také na designové a technologické trendy.

Čtvrtkulaté narozeniny na letošním Salone del Mobile oslaví SaloneSatellite. Jedná se o platformu zaměřenou na mladé designéry pod 35 let. Bezplatná výstava v pavilonech 5 a 7 umožní zviditelnění designérů z celého světa a exhibice v muzeu Triennale představí historii a dopad této akce, která pomohla nastartovat kariéru spoustě vycházejících hvězd. Interiérovou instalaci zde představí také kultovní americký filmař David Lynch. Symbolika, která se vplíží do mysli a vyvolává emoce pomocí metafyzických úvah je jeho hlavním atributem.

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.

více informací & nastavení