MAGIS

Designová jednička MAGIS 

Italský nábytek s tradicí

Italská společnost Magis byla založena v roce 1976 Eugeniem Perazzou původně jako malý rodinný podnik. Značka si ovšem na poli evropského produktového designu rychle našla své místo a pravidelně bývá oceňována v prestižních designových soutěžích. Doménou společnosti se stal plastový nábytek a doplňky, které již po více než 40 let zdobí domovy, kanceláře, ale i komerční prostory, a které se vedle originálního designu, nejvyšší kvality a precizního zpracování vyznačují šetrností k životnímu prostředí, která je pro společnost jednou z priorit. Portfolio Magis se pyšní širokým spektrem produktů, od dostupných po drahé prémiové kousky. Každý produkt je jedinečný, estetický, funkční a splňuje ty nejpřísnější výrobní a ekologické standardy. 


Filozofie značky Magis Ačkoliv je Magis dnes obrovskou mezinárodní designovou laboratoří, drží se stále svých rodinných hodnot, což se odráží jak ve vztahu k zaměstnancům, tak partnerům. Magis neustále posouvá hranice designu a hledá nové inovativní výrobní technologie, které umožňují zásobovat trh kvalitním nábytkem s dlouhou životností. Samotná výroba navíc stále probíhá v Itálii, což společnosti umožňuje mít přímý vliv a dohled nad kvalitou. 

Každý z designových projektů Magis musí splňovat ty nejvyšší standardy. Produkt musí být hezký, funkční a musí ztělesňovat silnou myšlenku. Magis věří v sílu rodinných hodnot, ve vzájemnou pomoc, společný růst a spolupráci. Značka se dlouhodobě snaží budovat trvající a prospěšné vztahy se svými zaměstnanci, zákazníky i partnery. Produkty se navíc stále vyrábí v Itálii, což přispívá k celkové soudržnosti komunity. 

Designéři ve službách Magis 

Aby společnost Magis dostála svých vizí, hledá vždy výjimečné designérské talenty. Celosvětový úspěch firmy MAGIS zaznamenala kolekce Bombo od Stefana Giovannoniho prezentovaná v roce 1996, židle Chair One od Konstantina Grcice z roku 2003 a kolekce Steelwood od bratrů Bouroullecových uvedená v roce 2008. Zcela ojedinělý je koncept dětského designového nábytku v samostatné řadě Me Too, který Magis přinesl v roce 2004 a natrvalo začlenil do své produkce. Firma neoslovuje jen světoznámé designéry, ale dává prostor zazářit i řadě studentů a jejich projektům.

Další známá jména v portfoliu značky:

Eero Aarnio / Werner Aisslinger / Ron Arad / Barber Osgerby / Raul Barbieri/ Marc Berthier / Francesco Binfaré / Boccato/ Gigante / Cini Boeri / Ronan & Erwan Bouroullec / Björn Dahlström / Robin Day / Design Group Italia / El Ultimo Grito / Naoto Fukasawa / Galli & Perico / Martino Gamper / Martí Guixé / Klaus Hackl / Zaha Hadid / Ineke Hans / Jaime Hayon / Thomas Heatherwick / James Irvine / Toshiyuki Kita / Enzo Mari / Javier Mariscal / David Mellor / Alessandro Mendini / Benedetta Mori Ubaldini / Jasper Morrison / Marc Newson / Satyendra Pakhalé / Pierre Paulin / Karim Rashid / Marc Sadler / Richard Sapper / Jerszy Seymour / Philippe Starck / Matteo Thun / Oiva Toikka / Andries & Hiroko van Onck / Marcel Wanders / Michael Young / Antonio Zambusi / Marcello Ziliani

Něco málo z historie

Magis - od roku 1976 až do dnes. Již více než 30 let posouvá hranice designu. Rodištěm Magis je Motta di Livenza, malé městečko v srdci regionu Veneto v severovýchodní Itálii. Po celá staletí tento region vyčnívá pozoruhodnou řemeslnou zručností, kreativitou místních obyvatel a vzkvétajícím obchodem. V srdci této energické oblasti uvedl Eugenio Perazza svůj sen moderní designové společnosti ve skutečnost. Vytvořil tak místo, kde skutečný design a technologické inovace jdou ruku v ruce a obohacují život lidí o krásné, užitečné a autentické produkty. Samotný název společnosti přímo tuto myšlenku vyjadřuje. Magis je latinské slovo, které znamená „více než“.   


V roce 1996 do společnosti vstoupili i členové rodiny Barbara Minetto a Alberto Perazza. Firma je založená na rodinných hodnotách, ocenění, loajalitě, respektu a skvělém smyslu pro komunitu. Toto se týká všech vztahů vztahů, ať už se zaměstnanci, designéry, ale i partnery společnosti. V roce 2010 se společnost přestěhovala do nového sídla v Torre di Mosto. Plocha o rozloze přibližně 98 000 m² poskytla nový domov logistickým a montážním oddělením i všem kancelářím. Prostorný showroom umožnil partnerům a zákazníkům vidět ikonické produkty na vlastní oči a udělat si ještě lepší obrázek o firemní filozofii. V roce 2016 byl generálním ředitelem společnosti jmenován Alberto Perazza. Tento přirozený přechod znamenal začatek nové kapitoly celé značky, která se sice mění, ale stále zůstává věrná svým základním hodnotám: být kreativním a progresivním hlasem designu. 

Kultovní ikony nábytku

1994- Bottle. Uvedení Magis na mezinárodní designovou mapu.

Stojan na láhve Bottle představuje důležitý bod v historii Magis. Stohovatelný stojan byl prvním produktem navrženým designérem Jasperem Morrisonem, který také znamenal počátek dlouhodobého a plodného vztahu. Kousek Bottle měl obrovský komerční úspěch, získal několik designových ocenění a dokonce je vystaven v několika muzeích po celém světě, například MoMa v New Yorku. 

1997 - Bombo. Nejkopírovanější barová židle všech dob

Bombo je dokonalým příkladem toho, jak jediné mistrovské dílo může změnit vnímání celé kategorie produktů. Barová židle Bombo vyvinutá ve spolupráci se Stefanem Giovannonim, má obrovský komerční úspěch již ode dne jejího uvedení na trh. Dnes Bombo najdete v domácnostech, barech i restauracích po celém světě.

2000 - Air-Chair. Technologická inovace se setkává se

sofistikovaným designem

Air-Chair je projevem technologické revoluce. Díky myšlence lehkosti a stability vyvinul Jasper Morrison ve spolupráci s Magis první židli využívající technologii formování vzduchem. Tato sofistikovaná výrobní metoda spočívá ve vstřikování plynu do formy spolu s polypropylenem vyztuženým skleněnými vlákny. Židle je proto vysoce odolná a přesto velmi lehká. Design Air-Chair je jednoduchý, formální, čistý, lineární a zásadní. Air-Chair je nadčasová klasika, která je super praktická, je také snadno přemístitelná, stohovatelná a vhodná pro vnitřní i venkovní použití.

 

 

2003 - Chair_One. Vytvoření ikony vyžaduje odvahu. 

             

Na rozdíl od jiných designových objektů Chair_One odráží některé atributy, které využíváme nejvíce: odvahu, smělost, vytrvalost a víru ve správnou věc. Když MAGIS představil Chair_One, lidé si mysleli, že je to experiment, přinejlepším umělecké dílo. Dnes je Chair_One široce uznávanou designovou klasikou, představenou v nejprestižnějších muzeích a používanou v domácnostech, kancelářích a restauracích po celém světě. Konstantin Grcic vytvořil toto jedinečné designérské dílo s využitím potenciálu tlakového lití: precizní technologie se schopností vyrábět složité trojrozměrné tvary. Nalezení správné formy byla dlouhá a komplikovaná cesta, jejímž výsledkem bylo ale výjimečné křeslo, které poskytuje největší možné pohodlí s použitím co nejméně materiálu.

2004 - Magis Kids. První kolekce pro děti.


Původ Magis Kids je vlastně rodinným příběhem. Eugenio Perazza chtěl dát své vnučce Anně stůl. Uvědomil si však, že neexistuje žádný vhodný designový nábytek pro děti, který by se snadno používal a který by také nabízel vzdělávací hodnotu. Proto se Eugenio rozhodl navrhnout a vyrobit speciální řadu nábytku pro děti, která by splňovala jeho kritéria. Ambicí kolekce bylo vyvinout každý produkt očima dítěte, nikoli pouhým zmenšením stávajících designových objektů. Ve spolupráci s designérskými esy jako Enzo Mari, Javier Mariscal a Eero Aarnio ožil barevný, úžasný a šťastný svět. Od lehkých židlí až po úložné prostory, od modulárních postelí přes zvířata ke hračkám. Magis Kids umožňuje dětem vyjádřit svou kreativitu svým přirozeným dětským způsobem.

2005 - Puppy. Čtyřnohý kamarád pro kreativitu.

Puppy je malé štěně od návrháře Eero Aarnia, který se nechal inspirovat tím, jak děti kreslí štěňata. Hlava, tělo, nohy a ocas - to je ono. Barevné, odolné a hravé. Nejen děti si zamilovaly barevného čtyřnohého přítele z polypropylenu, ale i designéři a umělci. Dnes už existuje Puppy v několika velikostech a jedinečných provedeních. 

 

2008 - Steelwood. Spojení dvou výjimečných materiálů.

Steelwood je výsledkem skvělého designu, inovace a skutečného řemeslného zpracování. Promyšlenou kombinací dvou tradičních materiálů vytvořili Ronan a Erwan Bouroullec jednoduchou, leč elegantní židli. Sedadlo a nohy jsou vyrobeny ze dřeva. Zadní stranu tvoří ocelová deska. Zní to jednoduše, ale formování židle Steelwood vyžaduje sofistikované inženýrství a technickou dokonalost. Zruční kovodělníci používají k postupnému tvarování zad řadu devíti různých mechanických postupů. Tento propracovaný proces dodává židli Steelwood nadčasový a elegantní vzhled. Z jedné židle se nakonec vyvinula krásná kolekce produktů čítající židle, stoly, stojan na kabáty a policový systém.

 

2010 - Spun. Židle jako umělecké dílo.

,,Ve všem, co děláme, chceme posunout hranice designu a vytvářet užitečné předměty každodenní potřeby, které by mohly být také uměleckými díly. Klíčovým příkladem toho, jak se tato ambice projevuje, je Spun", nechal se slyšet Magis. Spun je vskutku výjimečný kus nábytku. K tvarování plastů používá techniku ​​rotačního formování. Když je Spun ve vzpřímené poloze, zdá se, že je krásnou statickou sochou, když je pak opřený o bok, umožňuje točit se v úplném kruhu. Spun je zkrátka unikátní židlí, která vypadá jako umění, na které je zábavné si sednout."

 

 2014 - Officina. Znovuobjevení starověké techniky

Po tisíce let bylo kováním železa tvořeno nekonečné množství předmětů každodenní potřeby i dekorativních artefaktů. U kolekce Officina dali Ronan a Erwan Bouroullec tomuto starodávnému výrobnímu procesu moderní nádech a vytvořili z něj výjimečný designový jazyk. Základním prvkem Officiny je systém podpěr z tepaného železa. Kombinace tohoto starodávného kovu s moderními tvary a materiály dělá tuto kolekci jedinečnou. Všechny produkty Officina, od židlí po stoly, pohovky a lavice, kombinují industriální design s elegantním duchem. Dokonale se proto přizpůsobí téměř jakémukoli prostředí.

 

2018– Bureaurama. Předefinování pracovních prostorů

Kanceláře jsou dynamická a neustále se měnící místa. Bureaurama, kterou navrhl Jerszy Seymourem, je krásná a praktická kolekce lehkých stoliček a stolů, které se snadno přizpůsobí mnoha pracovním a sociálním situacím. Tato filozofie se dokonale odráží v kulatém stole: při samostatném použití je stůl místem pro individuální soustředěnou práci. Společným uspořádáním několika stolů lze ale vytvořit jeden velký stůl, který je vhodný pro spolupráci a sdílení nápadů. Bureaurama je vyrobena z plně recyklovatelného svařovaného hliníku.  

 

2020 - Costume. Pohovka 2.0

Na mnoha úrovních je Costume navržený Stefanem Diezem příběhem přehodnocení toho, jak by měla pohovka vypadat. Kus nábytku, který se vyznačuje praktickým designem vhodným do rodinného prostředí a který má také co nejnižší možný dopad na životní prostředí. Costume představuje změnu, je to modulární systém, který se mění a roste tak, aby vyhovoval potřebám a preferencím uživatelů. Pohovka je vyrobena z trvanlivého, 100% recyklovaného polypropylenu. Zapuštěné kapesní pružiny navíc minimalizují použití syntetické pěny, která je ekologicky problematickým materiálem. Čalounení lze navíc snadno vyměnit či prát. Costume je zkrátka pohovka jak má být, všechno je dobře promyšlené, což vede k maximalizaci její životnosti.

Zobrazit více
Magis_Officina_MedRes_2018.pdf
Magis_Family_One_Catalogue_2021.pdf
Me_Too_Catalogue_2018.pdf
Magis-Outdoor-MedRes.pdf
Magis-CollectionBook-MedRes.pdf
360°-Container_Catalogue.pdf
Linnut_catalogue.pdf
Deja-vu_catalogue.pdf
Tibu_Catalogue.pdf
Vitrail_Catalogue.pdf
Magis_Proust_Catalogue.pdf
Mariolina_mono_Catalogue.pdf
Plato_Catalogue.pdf
Bell_Chair_Catalogue.pdf
Costume-Catalogue-2.pdf
Magis_Lighting_Book.pdf
Profizona
Cena
CZK
CZK
Typ
Materiál
Materiál - Sedák
Materiál - Podnož
Typ materiálu
Materiál - Stolová deska
Materiál (tkaniny)
Barva
Barva
Barva dřeva
Provedení kovu
Ostatní
Typ područek (židle)
Typ mechaniky (židle/křesla)
Typ podnože (židle/křesla)
Ostatní
Výška (barové židle)
Typ (dekorace a doplňky)
Typ (věšáky, háčky)
Tvar stolu
Délka (stoly)
Šířka (stoly)
Typ podnože (stoly)
Typ stolu
Průměr (stoly)
Tvar (koberce)
Typ nábytku
Typ postelí
Velikost (rošt postele)
Typ (kontejner)
Témata (obrazy)
Velikost (obrazy)
Dle obsahu (kontejner)
Typ (zrcadla)
Tvar (zrcadla)
Velikost (koberce)
Typ skříně
Výška skříně
Udržitelný produkt
Typ svítidla
Typ (paravany, panely, stěny)
Dle umístění (paravany)
Výška (paravany)
Délka (paravány)
Šířka skříně
Vaše volby
Materiál - Sedák:
Materiál - Podnož:
Typ materiálu:
Materiál - Stolová deska:
Materiál (tkaniny):
Barva:
Barva dřeva:
Provedení kovu:
Typ područek (židle):
Typ mechaniky (židle/křesla):
Typ podnože (židle/křesla):
Ostatní:
Výška (barové židle):
Typ (dekorace a doplňky):
Typ (věšáky, háčky):
Tvar stolu:
Délka (stoly):
Šířka (stoly):
Typ podnože (stoly):
Typ stolu:
Průměr (stoly):
Tvar (koberce):
Typ nábytku:
Typ postelí:
Velikost (rošt postele):
Typ (kontejner):
Témata (obrazy):
Velikost (obrazy):
Dle obsahu (kontejner):
Typ (zrcadla):
Tvar (zrcadla):
Velikost (koberce):
Typ skříně:
Výška skříně:
Udržitelný produkt:
Typ svítidla:
Typ (paravany, panely, stěny):
Dle umístění (paravany):
Výška (paravany):
Délka (paravány):
Šířka skříně:
Počet produktů  
Seřadit  
Špičkový design
Oblíbené
Židle CHAIR ONE na čtyřech nohách z lakovaného hliníkuŽidle CHAIR ONE na čtyřech nohách z lakovaného hliníku
Špičkový design
Oblíbené
Dětská židle PUPPY - velkáDětská židle PUPPY - velká
Špičkový design
Židle OFFICINAŽidle OFFICINA

Židle OFFICINA

MAGIS14 543 CZK
Špičkový design
Barová židle TOM - The Wild BunchBarová židle TOM - The Wild Bunch
Špičkový design
Oblíbené
Křeslo SPUNKřeslo SPUN

Křeslo SPUN

MAGIS14 543 CZK
Oblíbené
Židle FIRSTŽidle FIRST

Židle FIRST

MAGIS4 687 CZK
Doprava zdarma
Stůl CUCKOOStůl CUCKOO

Stůl CUCKOO

MAGIS38 134 CZK
Doprava zdarma
Novinka
Sedačka COSTUME dvoumístná s područkamiSedačka COSTUME dvoumístná s područkami
Oblíbené
Dětská židle JULIANDětská židle JULIAN

Dětská židle JULIAN

MAGIS3 394 CZK
Doprava zdarma
Konferenční stolek PIÑAKonferenční stolek PIÑA
Špičkový design
Oblíbené
Barová židle STOOL ONEBarová židle STOOL ONE

Barová židle STOOL ONE

MAGIS10 665 CZK
Doprava zdarma
Špičkový design
Stůl XZ3 s kulatou deskouStůl XZ3 s kulatou deskou
Doprava zdarma
Špičkový design
Židle PIPE chairŽidle PIPE chair

Židle PIPE chair

MAGIS10 342 CZK
Novinka
Otoman COSTUMEOtoman COSTUME

Otoman COSTUME

MAGIS29 732 CZK
Počet produktů  

Hravý nábytek Magis pro děti i dospělé


Ať už potřebujete vybavit vaší jídelnu, obývací pokoj, dětský pokoj či sháníte nábytek do nově otevřené restaurace či hotelu, v širokém portfoliu značky MAGIS si zaručeně vyberete. Mezi nejprodávanější kousky patří kolekce PIÑA, COSTUME, CHAIR ONE a hravé dětské stoličky PUPPY. Stále nevíte, který kousek je pro vás ten pravý? Navštivte náš třípatrový showroom v Karlíně nebo si nechte poradit od našich specialistů.
 


Zobrazit více