PEDRALI

PEDRALI 

Svěží designový nábytek z Itálie


Decentní a elegantní i bláznivě barevné a hravé - takové jsou kousky z dílny italské firmy PEDRALI, která si získala oblibu po celém světě. Nábytek okouzlí převážně milovníky minimalismu, kteří hledají židle, stolky a křesla, která jim budou dělat věrné společníky po mnoho let. PEDRALI se při výrobě spoléhá na tři základní pilíře - jednoduchost, nadčasovost a kvalitní zpracování. Díky tomuto snovému snoubení je jejich nábytek trefou do černého pro všechny moderní prostor, od útulných domácích jídelen po velké trendy hotely, které chtějí nabídnout svým hostům jen to nejlepší.


 


Historie 


Společnost Pedrali byla založena v roce 1963 v Itálii v Palazzolo sull'Oglio. Díky vysoké funkčnosti, modernímu nadčasovému designu a kvalitnímu výrobnímu procesu uspokojí i tu nejnáročnější klientelu. Celosvětový úspěch produktů Pedrali spočívá v neustálém procesu zkoumání každodenního života uživatele a vytváření konkurence schopných produktů. To dělá ze značky významného hráče na trhu s nábytkem pro komerční i soukromou sféru.
Udržitelnost


Značka Pedrali vyrábí trvanlivé produkty, které jsou esteticky příjemné a zároveň zajišťují udržitelnost. Během výrobního procesu se věnuje zvláštní pozornost použitým materiálům, nakládání s odpady a kontrole emisí, za současné optimalizace recyklačního procesu. Jejich respekt k životnímu prostředí dosvědčují také četné certifikace jako jsou CATAS, FSC či GREENGUARD. Výrobky splňují evropské normy pro odolnost, trvanlivost a bezpečnost.


V roce 2020 dosáhla značka dalšího důležitého milníku v jejím úsilí o udržitelnost životního prostředí: vytvořila nový materiál vyrobený z 50% z odpadu po zpracování plastů a 50% z průmyslového odpadu z plastů. Všechny výrobky vyrobené z tohoto nového udržitelného materiálu mají charakteristický šedý odstín, neutrální barvu zvolenou pro vyrovnání a skrytí nedokonalostí typických pro recyklované materiály. Jedním ze dvou nových produktů vyrobených z tohoto nového materiálu je židle Remind, kterou navrhl Eugeni Quitllet, a židle Babila XL od Oda Fioravanti. 

Organická výroba


V roce 2017 podniká Pedrali další krok směrem k udržitelnosti životního prostředí pomocí použití vodou ředitelných barev na bázi rostlin, což umožňuje kromě vysokého snížení VOC (těkavých organických sloučenin) udržet vysoké standardy kvality. Tyto chemické sloučeniny obsažené v běžných nátěrech se odpařují při pokojové teplotě a mohou vážně poškodit lidské zdraví a přispět ke znečištění ovzduší. Výsledkem je zdravější a méně nebezpečné pracovní prostředí, protože tyto barvy jsou nehořlavé; menší znečištění ovzduší a obrovské úspory energie, což vede ke snížení emisí CO2.
 

Designéři


Mezi přední designéry značky patří designér Odoardo Fioravanti, který pro Pedrali navrhl ikonickou kolekci Babila, minimalistické kousky Snow nebo jídelní řadu Dome. Francouzský designér Patrick Jouin zase vdechl život luxusní kolekci Ester a stolům Elliot. Talentované duo Alberto Basaglia & Natalia Rota Nodari se zase specializuje na osvětlení. Jejich lampy okoření všechny vaše interiéry i exteriéry a dodají vašim prostorům šmrnc. Potrpíte si na minimalismus? Pak si zamilujete práci Marca Sadlera, které je zodpovědný za nadčasovou kolekci Tweet.

 

Pedrali spolupracuje i s dalšími celosvětově uznávanými designéry, mezi které patří mimo jiné Claudio Dondoli a Marco Pocci, Maurizio Manzoni a Roberto Tapinassi, Patrick Norguet, Sebastian Herkner, Alessandro Busana, Roberto Semprini, Enrico Franzolini nebo Marcello Ziliani.

Realizace


V současnosti společnost Pedrali nabízí velmi širokou škálu produktů: plastové, kovové i čalouněné židle, křesla, stoly z hliníku, oceli, s dřevěnou nebo skleněnou deskou a různými typy podnoží a osvětlení. V kolekcích najdete kousky, kterým to bude slušet jak v interiérech, tak na zahradách či terasách.Mnoho produktů Pedrali naleznete v hotelech, restauracích i kancelářských prostorech po celém světě. Překrásným nábytkem se pyšní třeba Google Campus v Dublinu, michelinská restaurace The Dorcherster v Londýně, Remai Modern Museum v Kanadě nebo hotel The Palazzetto Rosso v Sienně.


Zobrazit více
PEDRALI_Magazine_Working_Spaces_2020.pdf
Lighting_18_06.pdf
THE BEST OF_20_03.pdf
Seating 02_20_03.pdf
Seating 01_20_03.pdf
Complements_18_04.pdf
Seating 04_20_03.pdf
Tables 02_20_04.pdf
Seating 03_20_03.pdf
Tables 01_20_04.pdf
Outdoor_21_02.pdf
Profizona
Cena
CZK
CZK
Typ
Materiál
Materiál - Podnož
Materiál - Stolová deska
Materiál - Sedák
Typ materiálu
Barva
Barva
Provedení kovu
Barva dřeva
Ostatní
Typ stolu
Tvar stolu
Délka (stoly)
Šířka (stoly)
Typ podnože (stoly)
Ostatní
Průměr (stoly)
Typ područek (židle)
Typ mechaniky (židle)
Typ podnože (židle/křesla)
Výška (barové židle)
Typ svítidla
Výška podnože (stoly)
Typ (věšáky, háčky)
Typ (kontejner)
Dle obsahu (kontejner)
Vaše volby
Materiál - Podnož:
Materiál - Stolová deska:
Materiál - Sedák:
Typ materiálu:
Barva:
Provedení kovu:
Barva dřeva:
Typ stolu:
Tvar stolu:
Délka (stoly):
Šířka (stoly):
Typ podnože (stoly):
Ostatní:
Průměr (stoly):
Typ područek (židle):
Typ mechaniky (židle):
Typ podnože (židle/křesla):
Výška (barové židle):
Typ svítidla:
Výška podnože (stoly):
Typ (věšáky, háčky):
Typ (kontejner):
Dle obsahu (kontejner):
Počet produktů  
Seřadit  
Doprava zdarma
Židle FOX 3728 - DS

Židle FOX 3728 - DS

PEDRALI16 564 CZK
Doprava zdarma
Špičkový design
Barová židle BABILA 2706 - DS
Doprava zdarma
Oblíbené
Židle QUEEN 650/CL1 - protipožární
Doprava zdarma
Nástěnné svítidlo L001 L001W/B
Doprava zdarma
Špičkový design
Oblíbené
Židle GLISS WOOD 905 - DS
Špičkový design
Stůl IKON

Stůl IKON

PEDRALI8 670 CZK
Oblíbené
Květináč KADO

Květináč KADO

PEDRALI7 648 CZK
Špičkový design
Oblíbené
Houpací křeslo GLISS SWING 350 - DS
Doprava zdarma
Židle SOUL 3745

Židle SOUL 3745

PEDRALI15 227 CZK
Doprava zdarma
Špičkový design
Závěsná lampa L004 L004S/A
Oblíbené
Stolová podnož LUNAR 5440 - výška 73 cm
Doprava zdarma
Židle FOX 3727 - DS

Židle FOX 3727 - DS

PEDRALI18 813 CZK
Doprava zdarma
Oblíbené
Vysoká barová židle RUBIK 580 - DS
Špičkový design
Oblíbené
Křeslo PASHA 660 - DS

Křeslo PASHA 660 - DS

PEDRALI8 589 CZK
Špičkový design
Oblíbené
Lampa COLETTE L003

Lampa COLETTE L003

PEDRALI2 520 CZK
Doprava zdarma
Pouf PASHA 661 - DS

Pouf PASHA 661 - DS

PEDRALI3 885 CZK
Doprava zdarma
Špičkový design
Oblíbené
Židle QUEEN 650 - DS

Židle QUEEN 650 - DS

PEDRALI3 476 CZK
Počet produktů  
NOVÝ WEB - CHYBY, RADY ZDE