PEDRALI

PEDRALI 

Svěží designový nábytek z Itálie


Decentní a elegantní i bláznivě barevné a hravé - takové jsou kousky z dílny italské firmy PEDRALI, která si získala oblibu po celém světě. Nábytek okouzlí převážně milovníky minimalismu, kteří hledají židle, stolky a křesla, která jim budou dělat věrné společníky po mnoho let. PEDRALI se při výrobě spoléhá na tři základní pilíře - jednoduchost, nadčasovost a kvalitní zpracování. Díky tomuto snovému snoubení je jejich nábytek trefou do černého pro všechny moderní prostor, od útulných domácích jídelen po velké trendy hotely, které chtějí nabídnout svým hostům jen to nejlepší.


 


Historie 


Společnost Pedrali byla založena v roce 1963 v Itálii v Palazzolo sull'Oglio. Díky vysoké funkčnosti, modernímu nadčasovému designu a kvalitnímu výrobnímu procesu uspokojí i tu nejnáročnější klientelu. Celosvětový úspěch produktů Pedrali spočívá v neustálém procesu zkoumání každodenního života uživatele a vytváření konkurence schopných produktů. To dělá ze značky významného hráče na trhu s nábytkem pro komerční i soukromou sféru.
Udržitelnost


Značka Pedrali vyrábí trvanlivé produkty, které jsou esteticky příjemné a zároveň zajišťují udržitelnost. Během výrobního procesu se věnuje zvláštní pozornost použitým materiálům, nakládání s odpady a kontrole emisí, za současné optimalizace recyklačního procesu. Jejich respekt k životnímu prostředí dosvědčují také četné certifikace jako jsou CATAS, FSC či GREENGUARD. Výrobky splňují evropské normy pro odolnost, trvanlivost a bezpečnost.


V roce 2020 dosáhla značka dalšího důležitého milníku v jejím úsilí o udržitelnost životního prostředí: vytvořila nový materiál vyrobený z 50% z odpadu po zpracování plastů a 50% z průmyslového odpadu z plastů. Všechny výrobky vyrobené z tohoto nového udržitelného materiálu mají charakteristický šedý odstín, neutrální barvu zvolenou pro vyrovnání a skrytí nedokonalostí typických pro recyklované materiály. Jedním ze dvou nových produktů vyrobených z tohoto nového materiálu je židle Remind, kterou navrhl Eugeni Quitllet, a židle Babila XL od Oda Fioravanti. 

Organická výroba


V roce 2017 podniká Pedrali další krok směrem k udržitelnosti životního prostředí pomocí použití vodou ředitelných barev na bázi rostlin, což umožňuje kromě vysokého snížení VOC (těkavých organických sloučenin) udržet vysoké standardy kvality. Tyto chemické sloučeniny obsažené v běžných nátěrech se odpařují při pokojové teplotě a mohou vážně poškodit lidské zdraví a přispět ke znečištění ovzduší. Výsledkem je zdravější a méně nebezpečné pracovní prostředí, protože tyto barvy jsou nehořlavé; menší znečištění ovzduší a obrovské úspory energie, což vede ke snížení emisí CO2.
 

Designéři


Mezi přední designéry značky patří designér Odoardo Fioravanti, který pro Pedrali navrhl ikonickou kolekci Babila, minimalistické kousky Snow nebo jídelní řadu Dome. Francouzský designér Patrick Jouin zase vdechl život luxusní kolekci Ester a stolům Elliot. Talentované duo Alberto Basaglia & Natalia Rota Nodari se zase specializuje na osvětlení. Jejich lampy okoření všechny vaše interiéry i exteriéry a dodají vašim prostorům šmrnc. Potrpíte si na minimalismus? Pak si zamilujete práci Marca Sadlera, které je zodpovědný za nadčasovou kolekci Tweet.

 

Pedrali spolupracuje i s dalšími celosvětově uznávanými designéry, mezi které patří mimo jiné Claudio Dondoli a Marco Pocci, Maurizio Manzoni a Roberto Tapinassi, Patrick Norguet, Sebastian Herkner, Alessandro Busana, Roberto Semprini, Enrico Franzolini nebo Marcello Ziliani.

Realizace


V současnosti společnost Pedrali nabízí velmi širokou škálu produktů: plastové, kovové i čalouněné židle, křesla, stoly z hliníku, oceli, s dřevěnou nebo skleněnou deskou a různými typy podnoží a osvětlení. V kolekcích najdete kousky, kterým to bude slušet jak v interiérech, tak na zahradách či terasách.Mnoho produktů Pedrali naleznete v hotelech, restauracích i kancelářských prostorech po celém světě. Překrásným nábytkem se pyšní třeba Google Campus v Dublinu, michelinská restaurace The Dorcherster v Londýně, Remai Modern Museum v Kanadě nebo hotel The Palazzetto Rosso v Sienně.


Zobrazit více
Překližkové židle_2014.pdf
Doplňky_2015.pdf
Plastové židle_2014.pdf
Barové židle_2014.pdf
Stolové podnože_2015.pdf
DESIGNSOLUTIONS - ždile a stoly_2014.pdf
Dřevěné židle a křesla_2014.pdf
Čalouněné židle a křesla_2015.pdf
Osvětlení_2013.pdf
Stolové desky_2014.pdf
Profizona
Cena
CZK
CZK
Typ
Materiál
Materiál - Podnož
Materiál - Stolová deska
Materiál - Sedák
Typ materiálu
Barva
Provedení kovu
Barva
Barva dřeva
Ostatní
Typ stolu
Tvar stolu
Délka (stoly)
Šířka (stoly)
Typ podnože (stoly)
Ostatní
Průměr (stoly)
Typ područek (židle)
Typ mechaniky (židle)
Typ podnože (židle)
Výška (barové židle)
Typ svítidla
Výška podnože (stoly)
Typ (věšáky, háčky)
Typ (kontejner)
Dle obsahu (kontejner)
Vaše volby
Materiál - Podnož:
Materiál - Stolová deska:
Materiál - Sedák:
Typ materiálu:
Provedení kovu:
Barva:
Barva dřeva:
Typ stolu:
Tvar stolu:
Délka (stoly):
Šířka (stoly):
Typ podnože (stoly):
Ostatní:
Průměr (stoly):
Typ područek (židle):
Typ mechaniky (židle):
Typ podnože (židle):
Výška (barové židle):
Typ svítidla:
Výška podnože (stoly):
Typ (věšáky, háčky):
Typ (kontejner):
Dle obsahu (kontejner):
Počet produktů  
Seřadit  
Doprava zdarma
Novinka
Židle FOX 3728 - DS

Židle FOX 3728 - DS

PEDRALI17 218 CZK
Doprava zdarma
Špičkový design
Barová židle BABILA 2706 - DS
Oblíbené
Židle QUEEN 650/CL1 - protipožární
Doprava zdarma
Novinka
Nástěnné svítidlo L001 L001W/B
Doprava zdarma
Špičkový design
Oblíbené
Židle GLISS WOOD 905 - DS
Špičkový design
Stůl IKON

Stůl IKON

PEDRALI8 193 CZK
Oblíbené
Květináč KADO

Květináč KADO

PEDRALI7 227 CZK
Špičkový design
Oblíbené
Křeslo GLISS SWING 350 - DS
Doprava zdarma
Novinka
Židle SOUL 3745

Židle SOUL 3745

PEDRALI14 389 CZK
Doprava zdarma
Špičkový design
Závěsná lampa L004 L004S/A
Novinka
Oblíbené
Stolová podnož LUNAR 5440
Doprava zdarma
Novinka
Židle FOX 3727 - DS

Židle FOX 3727 - DS

PEDRALI19 557 CZK
Doprava zdarma
Oblíbené
Vysoká barová židle RUBIK 580 - DS
Špičkový design
Oblíbené
Křeslo PASHA 660 - DS

Křeslo PASHA 660 - DS

PEDRALI8 929 CZK
Špičkový design
Oblíbené
Lampa COLETTE L003

Lampa COLETTE L003

PEDRALI2 381 CZK
Doprava zdarma
Pouf PASHA 661 - DS

Pouf PASHA 661 - DS

PEDRALI4 039 CZK
Doprava zdarma
Špičkový design
Oblíbené
Židle QUEEN 650 - DS

Židle QUEEN 650 - DS

PEDRALI3 614 CZK
Doprava zdarma
Závěsné svítidlo HAPPY APPLE indoor
Oblíbené
Vysoká barová židle VOLT 678 - DS
Novinka
Stůl ELLIOT 5476 H1080

Stůl ELLIOT 5476 H1080

PEDRALI8 602 CZK
Počet produktů  
NOVÝ WEB - CHYBY, RADY ZDE