Jarní počasí ťuká na dveře. Přivítejte ho s designovými venkovními židlemi a stoly.

19. 4. 2021
Interiér

Když jaro klepe na dveře, je potřeba mu otevřít. Čas na příjemné posezení na terase, grilování s přáteli či návštěvy venkovních restaurací je tady a my v Alaxu dobře víme, že se ani jedna z těchto aktivit neobejde bez kvalitních venkovních židlí a stolů.

Proto jsme pro vás připravili rozsáhlý výběr těch nejlepších kousků od světoznámých značek, jako jsou Pedrali, Kartell, Gaber, Colos, Contral, Varaschin či Houe. Věříme, že si z naší široké nabídky vybere skutečně každý. 


Italská značka Colos, která byla založena v roce 2013, vyrábí kvalitní, cenově dostupný nábytek pro domácnosti i veřejné prostory. Díky spolupráci s mladými designéry jí nechybí originalita a hravost. Mezi její bestsellery patří židle PIAZZA, která je vyrobena z jednoho kusu plastu. Díky svému provedení je vysoce odolná, a tudíž se hodí do restaurací, kaváren i na zahrady. Za zmínku stojí také řada STECCA – první kolekce židlí a barových stoliček vyrobená z lehkého hliníku.

ZOBRAZIT DALŠÍ PRODUKTYSpecialista na venkovní nábytek. I tak by se dala popsat italská společnost CONTRAL, jejíž nábytek zdobí nejen uličky Benátek a dalších italských měst. Slaný vzduch, silné sluneční záření i další přímořské vlivy dokážou dát nábytku pěkně zabrat, ale židle i stoly od této značky si s tím hravě poradí. Sháníte-li tedy outdoorový nábytek s vysokou odolností a pečlivým zpracováním, doporučujeme vám si prohlédnout portfolio této značky.

Všechny židle a stoly


Značku Pedrali snad už ani nemusíme představovat. Spojení se jmény, jako jsou Odoardo Fioravanti, Marc Sadler či Patrick Jouin mluví za sebe. Její venkovní kolekce odrážejí touhu po útěku do přírody, kde člověk zapomene na všechny problémy. Mezi nejnovější přírůstky patří židle PANAREA inspirované pobřežím Středozemního moře a stohovatelné židle REMIND z polypropylenu. 

DALŠÍ PRODUKTY PEDRALI


Také už vás nebaví nudný nábytek v konzervativních barvách? Chcete do vaší restaurace nebo na terasu přinést trochu hravosti a radosti? Pak vás značka Isimar jako dělaná. Kromě nápaditého designu, který vás už na první pohled uchvátí, si tato španělská společnost potrpí na práci s čistými, přírodními a ekologicky šetrnými materiály. Všechny výrobky jsou vyrobeny ze 100% recyklovatelných materiálů a veškerá elektrická spotřeba pochází z obnovitelných zdrojů. 

VENKOVNÍ STOLY A ŽIDLE ISIMAR


Milovníci skandinávského designu, pozor. Představujeme vám dánskou značku HOUE Denmark, která vás okouzlí svým venkovním nábytkem s jednoduchými, elegantními liniemi.  Společnost klade velký důraz na klasickou řemeslnou práci a na použití přírodních materiálů, jako jsou dřevo či kámen. Rok 2021 přivítala značka několika novinkami. Jednou z nich je kolekce židlí a barových stoliček RECLIPS. Vše o nových produktech do venkovních prostor najdete v našem článku.

vŠECHNY ŽIDLE A STOLY


Kvalita, design, ergonomie. Světově proslulá značka Varaschin z italských Benátek patří mezi lídry na trhu venkovního nábytku. Mezi ikonické rysy této společnosti patří mimo jiné také ruční tkaní. Prvotně používaná přírodní vlákna byla postupně vyměněna za syntetické materiály, které zaručují dlouhou trvanlivost produktů. Všechny židle a křesílka vám také zaručí tolik žádané pohodlí. Mezi nejprodávanější kousky patří židle CLEVER s opěradlem z lanek ze syntetických vláken. 

PROZKOUMAT VŠECHNY PRODUKTY


Značku Kartell zná asi každý. Od doplňků pro automobily se její výroba rozšířila na nábytek, světla a interiérové doplňky, které jsou plné emocí. Barevný, průhledný i třpytivý. I jejich venkovní nábytek nenudí a rozpoutá konverzaci. Kartell odjakživa spolupracuje s nejprestižnějšími mezinárodními designéry a vytváří tak skutečné designové ikony. Není proto divu, že si jejich kousky našly místo v luxusních hotelech a kavárnách, jako je třeba Caffè Florian.

DALŠÍ VENKOVNÍ KOUSKY


Další značkou, která má ve svém portfoliu velké množství venkovních stolů a židlí, je Gaber. Ten se díky vysoké kvalitně výrobků těší mezinárodnímu uznání a je všeobecně oblíbenou a vyhledávanou značkou. Není tedy divu, že se jejich nábytkem pyšní velké množství komerčních projektů, jako jsou restaurace, hotely, kavárny i školy. Na plastových židlích MOON si můžete vychutnat šálek kávy v kavárně Caffè la Piazzetta, na kterou jsme narazili při návštěvě Sieny.

GABER OUTDOOR ŽIDLE A STOLY


Snaha odlišit se od ostatních značek vyrábějících tradiční židle pro venkovní použití dala vzniknout italské společnosti Fast. Ta se proslavila především uvedením kolekce Forest, ze které se brzy stal bestseller společnosti. Hlavním materiálem pro výrobu židlí a stolů je hliník. Tento poddajný kov váží třetinu váhy železa a navíc je odolný proti korozi. Značka Fast si ho také vybrala kvůli jeho vysokému potenciálu pro recyklaci a nízké ekologické zátěži.

DALŠÍ VENKOVNÍ ŽIDLE

Další designové chuťovky od našich partnerů

Zdroj fotografií: Nardi Garden, Colos, Contral, Pedrali, iSimar, Kartell, HOUE, Varaschin, Green, Barcelona DD, Metalmobil, Gaber, Fast, archiv firmy Alax

Autor článku: Lucie Srbová

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Následující volbou souhlasíte s využíváním cookies a použití údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete kdykoliv vypnout nebo upravit.

více informací & nastavení