Kartell

Italská domácnost Kartell 

Kreativní nábytek z Milána


V roce 1949 v Miláně vzniká nová italská firma KARTELL, jejímž původním zaměřením byla výroba a prodej plastových komponentů pro automobilový průmysl. O 14 let později firma KARTELL svůj koncept změnila a pustila se do navrhování interiérů a doplňků pro domácnost. Netrvalo dlouho a společnost se díky svým nápaditým a osobitým produktům s nadčasovým přesahem zařadila mezi nepřehlédnutelné značky, které snadno a originálně oživí libovolný interiér. Každý výrobek je kombinací úžasné kreativity a inovativní technologie, za nímž stojí trvalý vývoj způsobů využívání materiálů. A právě vytrvalý výzkum firmy KARTELL přinesl na trh výrobky s hladkou povrchovou úpravou, v různých tvarech, v jasných barvách a neokoukaným hravým designem.


Historie legendy Kartell

Společnost Kartell založil Giulio Castelli v roce 1949. V prvních letech své existence se Kartell vyznačoval výrazným designem, který by ztělesňoval „Made in Italy“. V roce 1988 do společnosti nastoupil Claudio Luti, který předtím pracoval pro značku Versace. Luti značku vedl s láskou k dokonalosti a vkusnému designu, navázal spolupráci s designéry a architekty, jako jsou Philippe Starck, Ron Arad, Antonio Citterio, Ferruccio Laviani, Piero Lissoni, Patricia Urquiola, Mario Bellini, Alberto Meda a Vico Magistretti, kteří pro značku navrhli produkty, které ji navždy ukotvily na designovém trhu.

Zlom nastal, když po letech výzkumu a díky revoluční inovaci se Kartell v roce 1999 stal první společností na světě, která k výrobě bytových doplňků používala polykarbonát. Výsledkem byla La Marie, zcela transparentní židle s moderním minimalistickým designem, která předcházela jedné z vůbec nejprodávanějších židlí Louis Ghost. Od této chvíle společnost vyvíjela téma transparentnosti, které ji učinilo jedinečnou a originální. Kromě toho se také Kartell podařilo napsat novou kapitolu v historii designu svítidel. Společnost rozšířila své obzory i o nové divize a nové kolekce produktů, jde dobou a vyvíjí se, využívá neplastové materiály a experimentuje s novými technologii. 

Inovace a know-how 

Kartell je známý svou průmyslovou výrobou nejkvalitnějších designových předmětů pod záštitou Made in Italy. Od výběru inovativních a certifikovaných materiálů až po použití pokročilých technologií Kartell zaručuje svým uživatelům svých produktů  dodat výrobek, ve kterém se skloubí technologie, kvalita, odolnost a trvanlivost. Stabilní a opakovatelné výrobní procesy také umožňují minimalizaci neefektivnosti a plýtvání.

V průběhu let Kartell získal řadu důležitých mezinárodních ocenění, včetně devíti Compassi d'Oro. V roce 1999 bylo také založeno Muzeum Kartell, které v roce 2000 získalo cenu Guggenheim Enterprise & Culture pro nejlepší obchodní muzeum.

Kartell a udržitelnost

Suroviny, které Kartell používá, jsou zcela recyklovatelné a díky procesům obrábění materiálů pro průmyslové použití jim může být poskytnuta nová životnost. Technologický výzkum a vývoj, stejně jako před sedmdesáti lety, umožňuje společnosti pokračovat v hledání materiálů, které lze používat znovu a nemají žádný negativní dopad na životní prostředí. Všechny obaly produktů jsou vyrobeny z recyklovatelného a obnovitelného materiálu. Kartell pracuje se dřevem z certifikovaných lesů a pouze s minimální spotřebou. Speciální patent zajišťuje, že se použije pouze velmi jemná vrstva dřeva, tvarovaná tak, aby se 3D zakřivení dostalo až k samému okraji panelu. 

Samotné dřevo pochází z lesů certifikovaných FSC se zaručeným původem a metodami lesního hospodářství.  

Bioplast pod značkou Kartell

Bio je jednou z nových inovací, na kterých pracuje výzkumné oddělení Kartellu. Výzkum byl úspěšný a vedl k vytvoření prvního produktu, který byl vyroben ze zcela revolučního přírodního materiálu - vytvořeno z odpadních materiálů z farem, které se nepoužívají ani jako potraviny pro lidi či zvířata. Pomocí biologického procesu po „napadení“ mikroorganismy vytvářejí biomasu podobnou plastu. Po sérii procesů k doladění jejího složení se tato biomasa stává materiálem nejvyšší kvality, který Kartell jako první společnost v nábytkářském průmyslu testuje vstřikováním a formováním, stejně jako jiné plastové materiály. Materiál se pochlubit exkluzivními vlastnostmi biologické rozložitelnosti ve vodě a půdě. Prvním Bio objektem v katalogu Kartell byl modulární úložný kontejner Componibili, kterou v roce 1967 navrhla Anna Castelli Ferrieri. 

Závazek společnosti Kartell zavádět a neustále zlepšovat svůj systém environmentálního managementu je zaručen dodržováním mezinárodních certifikačních protokolů, zejména v oblasti ochrany zdraví v rámci které se společnost může pochlubit certifikací GREENGUARD, které mají všechny výrobky od Kartellu. Výrobky certifikované Greenguard zaručují nízkou úroveň emisí a chrání vnitřní prostředí i kvalitu vzduchu.

Zobrazit více
Campionatura Salone 2022 EN_med.pdf
Kartell_catalogue_2024.pdf
Profizona
Cena
CZK
CZK
Typ
Materiál
Materiál - Sedák
Materiál - Podnož
Typ materiálu
Materiál - Stolová deska
Materiál (tkaniny)
Barva
Barva
Provedení kovu
Barva dřeva
Ostatní
Udržitelný produkt
Typ područek (židle)
Typ mechaniky (židle/křesla)
Typ podnože (židle/křesla)
Výška (barové židle)
Ostatní
Typ nábytku
Typ (zrcadla)
Tvar (zrcadla)
Typ stolu
Tvar stolu
Délka (stoly)
Šířka (stoly)
Typ podnože (stoly)
Průměr (stoly)
Tvar (koberce)
Velikost (koberce)
Typ (kontejner)
Dle obsahu (kontejner)
Typ (hodiny)
Šířka skříně
Typ skříně
Typ (dekorace a doplňky)
Typ (věšáky, háčky)
Typ svítidla
Vaše volby
Materiál - Sedák:
Materiál - Podnož:
Typ materiálu:
Materiál - Stolová deska:
Materiál (tkaniny):
Barva:
Provedení kovu:
Barva dřeva:
Udržitelný produkt:
Typ područek (židle):
Typ mechaniky (židle/křesla):
Typ podnože (židle/křesla):
Výška (barové židle):
Ostatní:
Typ nábytku:
Typ (zrcadla):
Tvar (zrcadla):
Typ stolu:
Tvar stolu:
Délka (stoly):
Šířka (stoly):
Typ podnože (stoly):
Průměr (stoly):
Tvar (koberce):
Velikost (koberce):
Typ (kontejner):
Dle obsahu (kontejner):
Typ (hodiny):
Šířka skříně:
Typ skříně:
Typ (dekorace a doplňky):
Typ (věšáky, háčky):
Typ svítidla:
Počet produktů  
Seřadit  
Špičkový design
Židle A. I.Židle A. I.

Židle A. I.

Kartell6 357 CZK
Špičkový design
Oblíbené
Židle MastersŽidle Masters

Židle Masters

Kartell6 510 CZK
Špičkový design
Židle Q/WoodŽidle Q/Wood

Židle Q/Wood

Kartell18 738 CZK
Špičkový design
Oblíbené
Židle Louis GhostŽidle Louis Ghost

Židle Louis Ghost

Kartell9 370 CZK
Doprava zdarma
Špičkový design
Knihovna Bookworm Metal - 520 cmKnihovna Bookworm Metal - 520 cm
Špičkový design
Kontejner Componibili 3boxKontejner Componibili 3box
Špičkový design
Oblíbené
Židle Victoria GhostŽidle Victoria Ghost

Židle Victoria Ghost

Kartell6 970 CZK
Špičkový design
Židle PiumaŽidle Piuma

Židle Piuma

Kartell11 488 CZK
Špičkový design
Židle VeniceŽidle Venice

Židle Venice

Kartell6 817 CZK
Špičkový design
Oblíbené
Barová stolička Charles GhostBarová stolička Charles Ghost
Doprava zdarma
Špičkový design
Závěsné svítidlo Fly Small Metal - 38 cmZávěsné svítidlo Fly Small Metal - 38 cm
Doprava zdarma
Špičkový design
Zrcadlo Francois Ghost - 88x111Zrcadlo Francois Ghost - 88x111
Doprava zdarma
Židle SmatrikŽidle Smatrik

Židle Smatrik

Kartell12 509 CZK
Špičkový design
Stolní lampa Battery MetalStolní lampa Battery Metal
Špičkový design
Komoda Ghost BusterKomoda Ghost Buster

Komoda Ghost Buster

Kartell27 698 CZK
Špičkový design
Židle Dr. NoŽidle Dr. No

Židle Dr. No

Kartell6 612 CZK
Doprava zdarma
Špičkový design
Závěsné svítidlo Bloom - 53 cmZávěsné svítidlo Bloom - 53 cm
Počet produktů  

Navštivte největší showroom Kartell v centru Prahy


Zalíbily se vám produkty od značky Kartell a rádi byste je viděli naživo? Přijďte se podívat do našeho showroomu, kde najdete největší výstavní plochu tohoto italského velikána v centru Prahy. Kromě ostřílených bestsellerů a ikon se můžete těšit na novinky pro rok 2023. Naši specilisté vám rádi pomohou s výběrem, ukážou vám vzorky a katalogy a provedou vás po třípatrovém showroomu.

 


Zobrazit více