Kartell

Italská domácnost Kartell 

Kreativní nábytek z Milána


V roce 1949 v Miláně vzniká nová italská firma KARTELL, jejímž původním zaměřením byla výroba a prodej plastových komponentů pro automobilový průmysl. O 14 let později firma KARTELL svůj koncept změnila a pustila se do navrhování interiérů a doplňků pro domácnost. Netrvalo dlouho a společnost se díky svým nápaditým a osobitým produktům s nadčasovým přesahem zařadila mezi nepřehlédnutelné značky, které snadno a originálně oživí libovolný interiér. Každý výrobek je kombinací úžasné kreativity a inovativní technologie, za nímž stojí trvalý vývoj způsobů využívání materiálů. A právě vytrvalý výzkum firmy KARTELL přinesl na trh výrobky s hladkou povrchovou úpravou, v různých tvarech, v jasných barvách a neokoukaným hravým designem.


Historie legendy Kartell

Společnost Kartell založil Giulio Castelli v roce 1949. V prvních letech své existence se Kartell vyznačoval výrazným designem, který by ztělesňoval „Made in Italy“. V roce 1988 do společnosti nastoupil Claudio Luti, který předtím pracoval pro značku Versace. Luti značku vedl s láskou k dokonalosti a vkusnému designu, navázal spolupráci s designéry a architekty, jako jsou Philippe Starck, Ron Arad, Antonio Citterio, Ferruccio Laviani, Piero Lissoni, Patricia Urquiola, Mario Bellini, Alberto Meda a Vico Magistretti, kteří pro značku navrhli produkty, které ji navždy ukotvily na designovém trhu.

Zlom nastal, když po letech výzkumu a díky revoluční inovaci se Kartell v roce 1999 stal první společností na světě, která k výrobě bytových doplňků používala polykarbonát. Výsledkem byla La Marie, zcela transparentní židle s moderním minimalistickým designem, která předcházela jedné z vůbec nejprodávanějších židlí Louis Ghost. Od této chvíle společnost vyvíjela téma transparentnosti, které ji učinilo jedinečnou a originální. Kromě toho se také Kartell podařilo napsat novou kapitolu v historii designu svítidel. Společnost rozšířila své obzory i o nové divize a nové kolekce produktů, jde dobou a vyvíjí se, využívá neplastové materiály a experimentuje s novými technologii. 

Inovace a know-how 

Kartell je známý svou průmyslovou výrobou nejkvalitnějších designových předmětů pod záštitou Made in Italy. Od výběru inovativních a certifikovaných materiálů až po použití pokročilých technologií Kartell zaručuje svým uživatelům svých produktů  dodat výrobek, ve kterém se skloubí technologie, kvalita, odolnost a trvanlivost. Stabilní a opakovatelné výrobní procesy také umožňují minimalizaci neefektivnosti a plýtvání.

V průběhu let Kartell získal řadu důležitých mezinárodních ocenění, včetně devíti Compassi d'Oro. V roce 1999 bylo také založeno Muzeum Kartell, které v roce 2000 získalo cenu Guggenheim Enterprise & Culture pro nejlepší obchodní muzeum.

Kartell a udržitelnost

Suroviny, které Kartell používá, jsou zcela recyklovatelné a díky procesům obrábění materiálů pro průmyslové použití jim může být poskytnuta nová životnost. Technologický výzkum a vývoj, stejně jako před sedmdesáti lety, umožňuje společnosti pokračovat v hledání materiálů, které lze používat znovu a nemají žádný negativní dopad na životní prostředí. Všechny obaly produktů jsou vyrobeny z recyklovatelného a obnovitelného materiálu. Kartell pracuje se dřevem z certifikovaných lesů a pouze s minimální spotřebou. Speciální patent zajišťuje, že se použije pouze velmi jemná vrstva dřeva, tvarovaná tak, aby se 3D zakřivení dostalo až k samému okraji panelu. 

Samotné dřevo pochází z lesů certifikovaných FSC se zaručeným původem a metodami lesního hospodářství.  

Bioplast pod značkou Kartell

Bio je jednou z nových inovací, na kterých pracuje výzkumné oddělení Kartellu. Výzkum byl úspěšný a vedl k vytvoření prvního produktu, který byl vyroben ze zcela revolučního přírodního materiálu - vytvořeno z odpadních materiálů z farem, které se nepoužívají ani jako potraviny pro lidi či zvířata. Pomocí biologického procesu po „napadení“ mikroorganismy vytvářejí biomasu podobnou plastu. Po sérii procesů k doladění jejího složení se tato biomasa stává materiálem nejvyšší kvality, který Kartell jako první společnost v nábytkářském průmyslu testuje vstřikováním a formováním, stejně jako jiné plastové materiály. Materiál se pochlubit exkluzivními vlastnostmi biologické rozložitelnosti ve vodě a půdě. Prvním Bio objektem v katalogu Kartell byl modulární úložný kontejner Componibili, kterou v roce 1967 navrhla Anna Castelli Ferrieri. 

Závazek společnosti Kartell zavádět a neustále zlepšovat svůj systém environmentálního managementu je zaručen dodržováním mezinárodních certifikačních protokolů, zejména v oblasti ochrany zdraví v rámci které se společnost může pochlubit certifikací GREENGUARD, které mají všechny výrobky od Kartellu. Výrobky certifikované Greenguard zaručují nízkou úroveň emisí a chrání vnitřní prostředí i kvalitu vzduchu.

Zobrazit více
Katalog Kartell 2021.pdf
Profizona
Cena
CZK
CZK
Typ
Materiál
Materiál - Sedák
Materiál - Podnož
Typ materiálu
Materiál - Stolová deska
Materiál (tkaniny)
Barva
Barva
Provedení kovu
Barva dřeva
Ostatní
Typ područek (židle)
Typ mechaniky (židle/křesla)
Typ podnože (židle/křesla)
Výška (barové židle)
Ostatní
Typ nábytku
Typ (zrcadla)
Tvar (zrcadla)
Typ stolu
Tvar stolu
Délka (stoly)
Šířka (stoly)
Typ podnože (stoly)
Průměr (stoly)
Tvar (koberce)
Velikost (koberce)
Typ (kontejner)
Dle obsahu (kontejner)
Typ (hodiny)
Typ (dekorace a doplňky)
Typ (věšáky, háčky)
Typ svítidla
Vaše volby
Materiál - Sedák:
Materiál - Podnož:
Typ materiálu:
Materiál - Stolová deska:
Materiál (tkaniny):
Barva:
Provedení kovu:
Barva dřeva:
Typ područek (židle):
Typ mechaniky (židle/křesla):
Typ podnože (židle/křesla):
Výška (barové židle):
Ostatní:
Typ nábytku:
Typ (zrcadla):
Tvar (zrcadla):
Typ stolu:
Tvar stolu:
Délka (stoly):
Šířka (stoly):
Typ podnože (stoly):
Průměr (stoly):
Tvar (koberce):
Velikost (koberce):
Typ (kontejner):
Dle obsahu (kontejner):
Typ (hodiny):
Typ (dekorace a doplňky):
Typ (věšáky, háčky):
Typ svítidla:
Počet produktů  
Seřadit  
Novinka
Špičkový design
Židle A. I.

Židle A. I.

Kartell5 924 CZK
Špičkový design
Oblíbené
Židle Masters

Židle Masters

Kartell6 072 CZK
Doprava zdarma
Špičkový design
Židle Q/Wood

Židle Q/Wood

Kartell17 153 CZK
Špičkový design
Oblíbené
Židle Louis Ghost

Židle Louis Ghost

Kartell8 989 CZK
Doprava zdarma
Špičkový design
Knihovna Bookworm Metal - 520 cm
Doprava zdarma
Špičkový design
Stolní lampa Bourgie

Stolní lampa Bourgie

Kartell9 137 CZK
Špičkový design
Kontejner Componibili 3box
Špičkový design
Oblíbené
Židle Victoria Ghost

Židle Victoria Ghost

Kartell7 133 CZK
Špičkový design
Židle Piuma

Židle Piuma

Kartell10 610 CZK
Doprava zdarma
Špičkový design
Oblíbené
Křeslo Ero/S/

Křeslo Ero/S/

Kartell11 288 CZK
Špičkový design
Židle Venice

Židle Venice

Kartell6 308 CZK
Doprava zdarma
Špičkový design
Oblíbené
Barová stolička Charles Ghost
Doprava zdarma
Špičkový design
Závěsné svítidlo Fly Small Metal - 38 cm
Doprava zdarma
Špičkový design
Zrcadlo Francois Ghost - 88x111
Doprava zdarma
Židle Smatrik

Židle Smatrik

Kartell10 580 CZK
Doprava zdarma
Špičkový design
Stolní lampa Battery Metal
Špičkový design
Židle Dr. Yes

Židle Dr. Yes

Kartell4 392 CZK
Počet produktů  
ALAX WEB - CHYBY, RADY ZDE