Houe Denmark

Skandinávský nábytek Houe Denmark

Pohodlí ve jménu Hygge


Houe Denmark je dánskou značkou založenou v roce 2007. Koncept značky vychází z tradičního skandinávského designu. Velký důraz klade na klasickou řemeslnou práci, která výrobkům dodává nejen stylový skandinávský design, ale i vysoký komfort. Výroba je realizována v zavedených továrnách, kde se s vynaložením velkého úsilí dbá na perfektní výstupní kontrolu všech výrobků a nejvyšší standart řemeslného zpracování. Produkty Houe se pyšní kvalitními přírodními materiály, jejich dokonalým zpracováním a v neposlední řadě i svou cenovou dostupností.


Skandinávský design a přírodní materiály

Skandinávský styl vychází ze vztahu k přírodě, v designu se pak promítá v jednoduchých liniích a ladných nezaměnitelných proporcí. Skandinávie je kolébkou přírodních materiálů, jako je dřevo nebo kámen a HOUE Denmark hrdě čerpá z tohoto bohatého dědictví. Za jeho filozofií stojí cenově dostupný luxus, výběr správných materiálů, originální řešení a řemeslné zpracování, které se mezi zákazníky těší masové přitažlivosti. V nabídce HOUE jsou vnitřní i venkovní kolekce, které splňují vysoké standardy designu, ceny a kvality.

HOUE DENMARK vyznává Hygge

Design nábytku koresponduje s pohodovým životním stylem Hygge, kterým se ubírá velká většina skandinávců a příznivců tradičního soužití s přírodou. Jeden z několika realizovaných projektů je právě pro Hygge Restaurant v Holandsku (na obrázku níže).

Hygge


Spolupráce s designéry
 

Produkty HOUE nejsou náhodnou hromadnou výrobou, ale originální kousky nábytku, kde každý detail, spoj nebo součástka jsou důkladně vybrány nebo navrženy týmem zkušených designérů HOUE.

DESIGNER // HENRIK PEDERSEN:

,,Opravdu záleží na designu? Možná ne, ale pro mě je dost zásadní. Navrhování forem a funkcí, které otevírají nové možnosti, je vzrušující. Vášeň pro design je se mnou v mé mysli, duši i srdci, ať jsem kdekoli. Mou hlavní inspirací je neo-skandinávský design, ovlivněným atmosférou Londýna a odlehčeností Amsterdamu."

Prvky všech těchto stylů vedly k vynikajícím kombinacím materiálů a funkcí s novými originálními způsoby, vždy byl však zachován čistý a jednoduchý vzhled. Hendrik Pedersen stojí za dnes již proslulými designy značky Houe. Mezi jeho designy patří venkovní židle CLICK, kolekce LEVEL, jídelní stoly CIRCLE a LEAF, SKETCH, klasické jídelní židle SIKO a podnosové stoly EYELET.

 

DESIGNER // ROEE MAGDASSI:

,,Věřím, že design by měl být praktický, jednoduchý a přímočarý. Navrhuji produkty, které přináší zábavu, rozesmějí. Mou inspirací bývá většinou nějaký známý tvar, rys nebo malé gesto, které většina lidí zná, zjednoduším ho do základů, zpracuji a implementuji ho do nového kontextu."

Funkční detaily pak navíc zajímavým a expresivním způsobem vylepšují celý nový koncept a dodávají objektu jedinečný charakter, který bude pro zákazníky jedinečný. Roe Mgdassi značce HOUE přispěl jedinečným designem podnosových stolků  EDGE.

 

DESIGNER // THOMAS PEDERSEN

Thomas Pedersen vystudoval Aarhus School of Architecture v Dánsku v roce a později ve stejném roce založil designové studio SPARK. Designy jeho společnosti ztělesňují dánskou modernitu s jasným důrazem na jednoduchost. Kombinuje klasické organické linie s inovativními nápady a detaily. Jeho fascinace designem nábytku pochází ze skutečnosti, že je možné vytvořit modely mnoha konceptů, které pocházejí pouze jeho hlavy. Thomas Pedersen je pevně přesvědčen, že pouze díky tomu je možné otestovat vlastnosti vlastních výrobků, posoudit jejich trvanlivost a zajistit tak, aby výsledky odpovídaly očekávání. V průběhu let získal Thomas Pedersen za své návrhy řadu ocenění, nejvíce se proslavil židlí Stingray, kterou navrhl pro svůj absolventský projekt v Aarhusu. Pro značku HOUE stvořil revoluční jídelní židli FALK.

 Přestali jsme se dívat na odpad jako na problém a začali jsme ho brát jako prostředek, ze kterého můžeme tvořit. Houe tak vytvořil židli vyrobenou z recyklovaného plastu.

Udržitelnost a ekologie podle HOUE DENMARK


Udržitelnost a odpovědnost jdou ruku v ruce s filozofií značky. FALK se skládá ze tří částí; skořápky, sedadla a nohy. Všechny části jsou vytvářeny s ohledem na životní prostředí, s využitím přírodních materiálů a ze zodpovědných zdrojů. Židle FALK byla navržena tak, aby vydržela celý život. Revoluční židli se za krátkou dobu dostalo velkého mezinárodního uznání, získala cenu German Design Award 2020 za vynikající produktový design a patří dokonce mezi finalisty ceny Danish Design Award 2020. Skvělý design v kombinaci s udržitelným profilem značku HOUE činí hrdou společností dychtivou kráčet po linii výroby ekologických produktů budoucnosti.

Reference a realizace

Pro své klienty dodává HOUE vysoce kvalitní nábytek, který je vhodný i pro smluvní trh. Hliníkové modely chrání silný hliníkový lak s práškovým nástřikem, plastové výrobky jsou zase chráněny lamely před UV zářením a bambusový nábytek vyniká malou hmotnosti. U každého projektu HOUE klade velký důraz na co nejlepší řešení daného projektu, proto značka patří k nejlepším na světě. Podívejte se na několik málo světových projektů, na kterých se značka HOUE podílela. 

Zobrazit více
HOUE_Brochure_CLIPS.pdf
HOUE_Brochure_CLICK.pdf
HOUE_Brochure_PAON.pdf
HOUE_Brochure_TABLE.pdf
S•CAB Outdoor 2021
HOUE_Brochure_LEVEL.pdf
HOUE INDOOR BROCHURE copy.pdf
HOUE Project.pdf
HOUE_MOLO_BROCHURE.pdf
HOUE_FALK_BROCHURE.pdf
IMM_Press_kit_2020.pdf
Profizona
Cena
CZK
CZK
Typ
Materiál
Materiál - Sedák
Materiál - Podnož
Materiál - Stolová deska
Typ materiálu
Barva
Barva
Provedení kovu
Barva dřeva
Ostatní
Typ područek (židle)
Typ podnože (židle/křesla)
Typ mechaniky (židle/křesla)
Tvar stolu
Typ podnože (stoly)
Délka (stoly)
Šířka (stoly)
Typ stolu
Průměr (stoly)
Ostatní
Výška (barové židle)
Vaše volby
Materiál - Sedák:
Materiál - Podnož:
Materiál - Stolová deska:
Typ materiálu:
Barva:
Provedení kovu:
Barva dřeva:
Typ područek (židle):
Typ podnože (židle/křesla):
Typ mechaniky (židle/křesla):
Tvar stolu:
Typ podnože (stoly):
Délka (stoly):
Šířka (stoly):
Typ stolu:
Průměr (stoly):
Ostatní:
Výška (barové židle):
Počet produktů  
Seřadit  
Doprava zdarma
Houpací křeslo CLIPS

Houpací křeslo CLIPS

Houe Denmark13 183 CZK
Židle CLIPS

Židle CLIPS

Houe Denmark6 325 CZK
Barová židle CLIPS

Barová židle CLIPS

Houe Denmark6 576 CZK
Křeslo CLICK

Křeslo CLICK

Houe Denmark10 005 CZK
Židle PAON

Židle PAON

Houe Denmark5 790 CZK
Špičkový design
Konferenční stolek EYELET

Konferenční stolek EYELET

Houe Denmark3 147 CZK
Doprava zdarma
Novinka
Sedačka AVON

Sedačka AVON

Houe Denmark47 570 CZK
Novinka
Stůl NAMI

Stůl NAMI

Houe Denmark5 255 CZK
Novinka
Židle NAMI

Židle NAMI

Houe Denmark5 255 CZK
Špičkový design
Stůl LEAF

Stůl LEAF

Houe Denmark22 432 CZK
Houpací křeslo CLICK

Houpací křeslo CLICK

Houe Denmark11 610 CZK
Špičkový design
Stůl SKETCH venkovní

Stůl SKETCH venkovní

Houe Denmark19 286 CZK
Špičkový design
Barová židle PAON

Barová židle PAON

Houe Denmark6 576 CZK
Lavice PAON

Lavice PAON

Houe Denmark13 183 CZK
Špičkový design
Stůl CIRCLE

Stůl CIRCLE

Houe Denmark21 111 CZK
Polohovatelná židle CLICK

Polohovatelná židle CLICK

Houe Denmark10 289 CZK
Počet produktů  
ALAX WEB - CHYBY, RADY ZDE