Houe Denmark

Houe Denmark - Hygge, design, pohodlí


Houe Denmark je dánskou značkou založenou v roce 2007. Koncept značky vychází z tradičního skandinávského designu. Velký důraz klade na klasickou řemesnou práci, která výrobkům dodává nejen stylový skandinávský design a vysoký komfort. Výroba je realizována v zavedených továrnách, kde se s vynaložením velkého úsilí dbá na perfektní výstupní kontrolu všech výrobků a nejvyšší standart řemeslného zpracování. Produkty Houe se pyšní kvalitními přírodními materiály, jejich dokonalým zpracováním a v neposlední řadě i svou cenovou dostupností.


Skandinávský design

Skandinávský styl vychází ze vztahu k přírodě, v designu se pak promítá v jednoduchých liniích a ladných nezaměnitelných proporcí. Skandinávie je kolébkou přírodních materiálů, jako je dřevo nebo kámen. HOUE Denmark hrdě čerpá z bohatého dědictví skandinávského designu. Za jeho filozofií stojí cenově dostupný luxus, výběr správných materiálů originální řešení a řemeslné zpracování, které se mezi zákazníky těší masové přitažlivosti. V nabídce HOUE jsou vnitřní i venkovní kolekce, které splňují vysoké standardy designu, ceny a kvality.

Klid a pohodlí

Design nábytku koresponduje s pohodovým životním stylem Hygge, kterým se ubírá velká většina skandinávců a příznivců tradičního soužití s přírodou. Jeden z několika realizovaných projektů je právě pro Hygge Restaurant v Holandsku (na obrázku níže)

Hygge

Designéři
 

Produkty HOUE nejsou náhodnou hromadnou výrobou, ale originální kousky nábytku, kde každý detail, spoj nebo součástka jsou důkladně vybrány nebo navrženy týmem zkušených designérů HOUE.

DESIGNER // HENRIK PEDERSEN:

,,Opravdu záleží na designu? Možná ne, ale pro mě je dost zásadní. Navrhování nových forem a funkcí, které otevírají nové možnosti, je vzrušující. Vášeň pro design je se mnou v mé mysli, duši i srdci, ať jsem kdekoli. Mou hlavní inspirací je neo-skandinávský design, ovlivněným atmosférou Londýna a odlehčeností Amsterdamu." Prvky všech těchto stylů vedly k vynikajícím kombinacím materiálů a funkcí s novými originálními způsoby, vždy byl však zachován čistý a jednoduchý vzhled. Hendrik Pedersen stojí za dnes již proslulými designy značky Houe. Mezi jeho designy patří venkovní židle CLICK a CLIPS, kolekce LEVEL, jídelní stoly CIRCLE a LEAF, SKETCH, GATE, kolekce SPÄN,  klasické jídelní židle SIKO, GRAPP  a podnosové stoly EYELET.

 

DESIGNER // ROEE MAGDASSI:

,,Věřím, že design by měl být praktický, jednoduchý a přímočarý. Navrhuji produkty, které přináší zábavu, rozesmějí. Mou inspirací bývá většinou nějaký známý tvar, rys nebo malé gesto, které většina lidí zná, zjednoduším ho do základů, zpracuji a implementuji ho do nového kontextu." Funkční detaily pak navíc zajímavým a expresivním způsobem vylepšují celý nový koncept a dodávají objektu jedinečný charakter, který bude pro zákazníky jedinečný. Roe Mgdassi značce HOUE přispěl jedinečným designem podnosových stolků  EDGE.

 

DESIGNER // THOMAS PEDERSEN

Thomas Pedersen vystudoval Aarhus School of Architecture v Dánsku v roce a později ve stejném roce založil designové studio SPARK. Designy jeho společnosti ztělesňují dánskou modernitu s jasným důrazem na jednoduchost. Kombinuje klasické organické linie s inovativními nápady a detaily. Jeho fascinace designem nábytku pochází ze skutečnosti, že je možné vytvořit modely mnoha konceptů, které pocházejí pouze jeho hlavy. Thomas Pedersen je pevně přesvědčen, že pouze díky tomu je možné otestovat vlastnosti vlastních výrobků, posoudit jejich trvanlivost a zajistit tak, aby výsledky odpovídaly očekávání.  V průběhu let získal Thomas Pedersen za své návrhy řadu ocenění, nejvíce se proslavil židlí Stingray, kterou navrhl pro svůj absolventský projekt v Aarhusu. Pro značku HOUE stvořil revoluční jídelní židli FALK.

 Přestali jsme se dívat na odpad jako na problém a začali jsme ho brát jako prostředek, ze kterého mužeme tvořit. Houe tak vytvořil židli vyrobenou z recyklovaného plastu.

Udržitelnost a odpovědnost jdou ruku v ruce s filozofií značky. FALK se skládá ze tří částí; skořápky, sedadlo a nohy. Všechny části jsou vytvářeny s ohledem na životní prostředí, s využitím přírodních materiálů a ze zodpovědných zdrojů.  Židle FALK byla navržena tak, aby vydržela celý život. Revoluční židli FALK se  za krátkou dobu dostalo velkého mezinárodního uznání, získala cenu German Design Award2020 za vynikající produktový design, patří dokonce mezi finalisty ceny Danish Design Award 2020. Skvělý design v kombinaci s udržitelným profilem značku HOUE činí hrdou společností dychtivou kráčet po linii výroby ekologických produktů budoucnosti.

 Reference 

Pro své klienty dodává HOUE vysoce kvalitní nábytek, který vhodný i pro smluvní trh. Hliníkové modely chrání silný hliníkový lak s práškovým nástřikem, plastové výrobky jsou zase chráněny lamely před UV zářením a bambusový nábytek zase vyniká malou hmotnosti. U každého projektu HOUE klade velký důraz na co nejlepší řešení daného projektu, proto značka patří k nejlepším na světě. Podívejte se na několik málo světových projektů, na kterých se značka HOUE podílela. 

Zobrazit více
6154_HOUE_Brochure_Layout_2,8_CLIPS.pdf
6154_HOUE_Brochure_Layout_3,0_CLICK.pdf
HOUE FALK BROCHURE copy.pdf
6154_HOUE_Brochure_Layout_3,1_PAON.pdf
6154_HOUE_Brochure_Layout_3,3_TABLE.pdf
6154_HOUE_Brochure_Layout_3,2_LEVEL.pdf
HOUE INDOOR BROCHURE copy.pdf
HOUE Project.pdf
Profizona
Cena
CZK
CZK
Typ
Materiál
Materiál - Podnož
Materiál - Sedák
Materiál - Stolová deska
Typ materiálu
Barva
Barva
Barva dřeva
Provedení kovu
Ostatní
Typ podnože (židle)
Typ područek (židle)
Typ mechaniky (židle)
Tvar stolu
Typ podnože (stoly)
Délka (stoly)
Šířka (stoly)
Typ stolu
Ostatní
Průměr (stoly)
Výška (barové židle)
Vaše volby
Materiál - Podnož:
Materiál - Sedák:
Materiál - Stolová deska:
Typ materiálu:
Barva:
Barva dřeva:
Provedení kovu:
Typ podnože (židle):
Typ područek (židle):
Typ mechaniky (židle):
Tvar stolu:
Typ podnože (stoly):
Délka (stoly):
Šířka (stoly):
Typ stolu:
Ostatní:
Průměr (stoly):
Výška (barové židle):
Počet produktů  
Seřadit  
Židle PAON

Židle PAON

Houe Denmark6 043 CZK
Houpací křeslo CLICK

Houpací křeslo CLICK

Houe Denmark12 121 CZK
Špičkový design
Stůl CIRCLE

Stůl CIRCLE

Houe Denmark21 238 CZK
Doprava zdarma
Polohovatelná židle CLICK

Polohovatelná židle CLICK

Houe Denmark10 601 CZK
Špičkový design
Barová židle PAON

Barová židle PAON

Houe Denmark6 657 CZK
Špičkový design
Konferenční stolek EYELET

Konferenční stolek EYELET

Houe Denmark3 003 CZK
Špičkový design
Stůl SKETCH venkovní

Stůl SKETCH venkovní

Houe Denmark19 718 CZK
Křeslo CLICK

Křeslo CLICK

Houe Denmark9 986 CZK
Stůl SKETCH

Stůl SKETCH

Houe Denmark28 836 CZK
Doprava zdarma
Houpací křeslo PAON

Houpací křeslo PAON

Houe Denmark9 081 CZK
Doprava zdarma
Křeslo PAON

Křeslo PAON

Houe Denmark9 081 CZK
Špičkový design
Konferenční stolek EDGE

Konferenční stolek EDGE

Houe Denmark4 197 CZK
Stůl FLOAT

Stůl FLOAT

Houe Denmark34 950 CZK
Špičkový design
Stůl LEAF

Stůl LEAF

Houe Denmark22 756 CZK
Doprava zdarma
Stůl GATE

Stůl GATE

Houe Denmark38 277 CZK
Konferenční stolek SPÄN 80

Konferenční stolek SPÄN 80

Houe Denmark11 215 CZK
Doprava zdarma
Židle SPÄN

Židle SPÄN

Houe Denmark21 238 CZK
Doprava zdarma
Židle SIKO

Židle SIKO

Houe Denmark11 506 CZK
Počet produktů  
NOVÝ WEB - CHYBY, RADY ZDE